چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e353

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e353

شادی روح شهید عزیز
مرتضی معصوم زاده
صلوات

نام و نام خانوادگي:مرتضي معصوم زاده

نام پدر:علي محمد

تاريخ تولد:21/06/25

سن:59

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:کارگر

تحصيلات:*****

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:80/02/18

مکان شهادت:استهبان

نحوه ي شهادت:اصابت تير

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز مرتضي معصوم‌ زاده

نام پدر: علي‌محمّد              محل و تاريخ تولد: استهبان 1321

سن: 59 سال                       تحصيلات: بيسواد

شغل: آزاد                         وضعيت تأهل: متأهل

محل شهادت: استهبان         نحوه‌ي شهادت: درگيري با اشرار

تاريخ شهادت: 18/2/80      محل دفن: استهبان

گرچه در روزهاي آتش و خون، جبهه بهترين بهانه‌ي هجرت بود اما روح بلند پرندگان مهاجر يك لحظه از ياد آبي آسمان غافل نمي‌گردد و از هر فرصتي براي پرواز استفاده خواهد كرد. آن روز كه «مرتضي» كوله‌بار رفتن بر دوش گرفت، بهترين فرصت حضور و پرواز را يافت.

او مردي بود از نسل صبر و صداقت كه تواضع و فروتني‌اش هنوز در گوشه و كنار شهر زمزمه مي‌شود؛ مردي كه روح سرشار از نيازش در نماز تجلّي مي‌يافت و لب‌هاي روزه‌دارش مقاومت را تجربه مي‌كرد.

او براي خدا زيست و براي خدا خونش ريخته شد. در طول عمر پربركتش با وجود اينكه عيالوار بود و اندك بضاعتي بيش نداشت اما به فكر مستمندان بود و براي كمك كردن به آنها كوتاهي نمي‌كرد. منبع درآمدش يك ماشين نيسان بود كه با آن مصالح ساختماني جا به جا مي‌كرد و چنانچه فردي را مي‌يافت كه وضع مالي خوبي نداشت، از حق خود مي‌گذشت و از او كرايه نمي‌گرفت. محبّتي خاص به پدر و مادر پيرش داشت و هرگاه فارغ از كارهاي روزمره به خانه برمي‌گشت هرچند هم خسته بود اما ابتدا به ديدار آنها مي‌رفت و حالشان را جويا مي‌شد. در خانه نسبت به همسرش مهربان بود و با فرزندانش دوست و صميمي. در زندگي زجرهاي بسيار كشيده بود اما رفتار پر از مهرش سختي‌ها و مشكلات دنيا را به سُخره مي‌گرفت و بود و نبود دنيا در نگاه صميميانه‌اش خلاصه مي‌شد. ارادت خالصانه‌اي به حضرت امام داشت و بارها گفته بود كه: «امام خميني(ره) باعث سرافرازي كشور ما شده است.»

در روزهاي حماسه كه رزمندگان اسلام در حال مقابله با دشمنان بودند، او در امر پشتيباني و حمايت از بسيجيان در پشت جبهه‌هاي  جنگ تلاش‌هاي زيادي نمود و براي پيروزي، از هيچ كوششي دريغ نكرد.

«مرتضي» قلبي پاك و بي‌كينه داشت كه بارها دعا كرده بود كه خداوند مرگي پاك نصيبش كند و عاقبتش را ختم به خير گرداند. اين بسيجي عزيز كه غالباً در انجام مأموريت‌ها با سپاه همكاري مي‌كرد براي مقابله با اشرار و قاچاقچيان همراه مي‌شود. وي از روحيه‌اي قوي و شهادت طلبانه برخوردار بود و در روزي سرخ كه به جدال سوداگران مرگ رفته بود پس از حماسه‌آفريني‌هاي بسيار، سينه‌ي ستبر خود را به بي‌رحمي گلوله‌هاي اشرار سپرد و در هجدهمين روز از ارديبهشت 1380، كوه‌هاي آبشارخيز استهبان را از قطره قطره خون سرخ خويش، رنگين ساخت.

 

شعر شهدایی

منصور صفت گل سر دار شدی

قربانی تير کين اشرار شدی

ای يار به خون طپيده معصوم زاده

چون بلبل مست سوی گلزار شدی

شهيد منصور معصوم زاده

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان