اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e351

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e351

شادی روح شهید عزیز
حمید مظلوم زاده
صلوات

نام و نام خانوادگي:حميد مظلوم زاده

نام پدر:محمود

تاريخ تولد:46/10/10

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 10

مدت حضور:530 روز

شغل:آزاد

تحصيلات:اول راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:4

تاريخ شهادت:66/12/26

مکان شهادت:وزليل

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سر

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز حميد مظلوم زاده

       خدايا كمكم كن كه عقب افتاده‌ام، آن‌هايي كه به عهد خود وفا كردند و شهيد شدند، حسين باروتي، جواد كاظم زاده، فرهاد راكب، حسن اجرا، جواد قرائت، ضياالدين ميرفياض، محمود تقوا، نادعلي غلامي، عباس كلاهي، حسن قرائت، اصغر قوس، محمّدحاجي باقري، حسن فقيهي و عده‌اي ديگر از دوستان بوده‌اند و كسي كه به انتظار شهادت مقاومت مي كند (هاشم) حميد است.

    به نام خدا پاسـدار حرمت خون شهيدان. اي آن كساني كـه ايمان آورديـد آيا شما را دلالت كنم بر تجارتي كه شما را از عذاب دردناك برهاند؟ به خدا و رسول او ايمان آوريد و با مال و جان در راه خدا جهاد كنيد كه اين كار براي شما از هرتجارتي، سودمندتر است اگر بدانيد.                            (سوره صف آيات 10و 11)            «اِلهْي وَ رَبْيْ وَ مُولايْ مِن ليْ غَيرُكْ.» خداوندا تو خودت شاهدي كه من فقط براي رضاي تو و پاسداري از حرمت خون شهيدان كه براي آزادي و حفظ قرآن و اسلام جان را فدا كردند به جبهه مي آيم.

 پدر و مادر، برادر و خواهر و دوستان عزيزم، كه از جانم عزيزتر است را ترك كردم و همه براي رضاي تو و به خاطر تو بوده است؛ زيرا عشق به تو مهمّ‌تر از دوري آنان است، پس خدايا كمكم كن كه از دوستانم عقب افتاده‌ام.

پدر و مادرم خوشا به سعادت شما كه چنين فرزندي را در دامان پرمهر خود پرورش داديد و در عين محروميت كامل، با شيره‌ي جان مرا پرورش داديد، من حتّي نتوانستم گوشه‌اي از محبّت‌ها و خدمات بي پايان شما را جبران كنم، نمي دانم آيا فرزند خوبي براي شما بوده‌ام يا نه؟ به هرحال، اگر مرا نديديد حلالم كنيد و برايم دعا كـنيد. به خداي محمد(ص) قسم شرمنده‌ي زحمات شما هستم من در اين مكان مقدّس فقط مي توانم برايتان دعا كنم كه خدا هر آرزوي قلبي كه داريد اجابت كند، شما را به خداي علي(ع) قسم مي دهم زياد نگران من نباشيد و بدانيد كه اگر شهيد شدم به آرزوي نهايي رسيده‌ام كه همان مايه‌ي سعادت و سرافرازي براي شما و دوستان و جامعه و اسلام است. مطمئن هستم كه شما از خدا مي خواستيد فرزندانتان باعث سرافرازي و سعادت شما باشند، چه سعادتي بالاتر از سرباز امام زمان(عج) بودن و در راه خدا شهيد شدن. پدر و مادر عزيزم، بدانيد كه شما فرزندي را از دست نداده‌ايد بلكه او زنده شده، آن‌هم زنده‌اي جاويد.

                    در رفتن جان از بدن گويند هر نوعي سخن

                                               من خود به چشم خويشتن ديدم كه جانم مي رود

از دوستان و بچه‌هاي مسجد گلدي مي‌خواهم كه مرا حلال كنند و مرا ببخشند. هر كس طلبي دارد از منزلمان بگيرد.

                                                                                                                والسلام

                                                                         (هاشم) حميد مظلوم زاده

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حميد مظلوم‌زاده

نام پدر: محمود                    محل و تاريخ تولد: استهبان 1346

سن: 20 سال                        تحصيلات: اول راهنمايي

شغل: آزاد                            وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 24/3/63

دفعات اعزام: چهار بار          حضور در جبهه: 530 روز

تاريخ شهادت: 28/12/66      محل دفن: استهبان

در حرير لاله‌ها، قصّه‌ي پردرد عشق حك شده است، قصّه‌ي كساني چون «حميد»، كه يك عمر از فراق يار سوختند.

در يكي از روزهاي پر اضطراب، صداي گريه‌ي نوزادي، خانه را در شادي فرو برد و «حميد» به هستي پيوست. به گوشش اذان عشق خواندند و او به رسم مسلماني، عهده‌دار امانت الهي گرديد. از همان دوران كودكي قرآن را ياد گرفت و آن را زياد تلاوت مي‌نمود. اخلاقي نيك و پسنديده داشت و كرداري سرشار از ادب و متانت. در مدرسه پسري فعّال و پر جنب و جوش بود. علاوه بر كارهاي بيرون، در خانه نيز به مادرش كمك مي‌كرد و او را ياري مي‌داد.

در اوايل انقلاب، او نيز چون ديگر نوجوانان شهر، با مردان همراه شد و به تظاهرات مي‌رفت. شعار سرمي‌داد و نفرت خود را نسبت به حكومت طاغوت اعلام مي‌كرد. هرگز از پا ننشست تا انقلاب به پيروزي رسيد. «حميد» پس از مدتي، تحصيل را رها كرد و به شغل آزاد (نقاشي) روي آورد. كار كرد و منّت نكشيد؛ او كه آزاد مردي بود پر تلاش. اخلاق و رفتارش از او انساني ساخته بود كامل و نمونه. جواني شجاع و مؤمن بود. نماز را اوّل وقت مي‌خواند و در اكثر برنامه‌هاي اجتماعي شركت داشت.

با شروع جنگ تحميلي، «حميد» با ديدن مردان مرد، كه همه به سوي جبهه مي‌شتافتند، دلش هواي آنجا كرد. سر به فرمان امام خميني(ره) نهاد و به سوي بسيج حركت كرد. مدّت‌هاي زيادي در جبهه بود و حماسه‌ها آفريد. در تدارك رزمندگان، بسيار فعّال و كوشا بود. هميشه به ياد دوستان شهيدش بود. هرگاه به مرخصي مي‌آمد طاقت ماندن نداشت و خيلي زود رهسپار جبهه مي‌گشت.

آخرين باري كه مي‌رفت، سرباز وظيفه بود. بارها گفته بود: «كسي كه به انتظار شهادت، مقاومت مي‌كند، حميد است.» در شب‌هاي حمله، او يكي از نيروهاي پيشقدم و خطّ‌شكن بود كه رشادت‌هاي بسياري از خود به جاي مي‌گذاشت. همرزم آن لاله‌وش مي‌گويد1: «هنگام عمليات، در ارتفاع سرگت كه مركز فرماندهي دشمن بود، من و حميد در پشت سنگي كمين كرديم. در حالي كه با دشمن درگير بوديم. حميد سرش را از پشت سنگ بلند كرد. در همين موقع تيري به پيشانيش نشست. دست را براي پيشانيش برد اما ديگر فرصت نكرد و چشم بر هم گذاشت.»

  1. خليل جم نژاد

 

شعر شهدایی

مظلوم شدی مثال مظلوم زاده

سرمست شدی به جبهه ها از باده

با يادتو چون شمع سحر می سوزم

ای سرو عزيز از قلم افتاده

شهيد حميد مظلوم زاده

آثار

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان