چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e350

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e350

شادی روح شهید عزیز
مسعود مظفری
صلوات

نام و نام خانوادگي:مسعود مظفري

نام پدر:احمد

تاريخ تولد:40/10/11

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل19فجر

عمليات:رمضان

مدت حضور:268 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:فرمانده دسته

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:61/04/23

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز مسعود مظفري

        با درود به رهبر كبير انقلاب و سلام بر امّت شهيدپرور ايران وصيت‌نامه را آغاز مي كنم.

       ما مثل حسين(ع) در جنگ وارد شديم و مثل   حسين(ع) بايد به شهادت برسيم.               (امام خميني)

 اينك كه من وارد جنگ با دشمنان بعثي شده‌ام، اين تنها راهي بود كه عاشقانه آن را انتخـاب كردم و مجنون وار به سـوي آن شتافتم و شهادت را تنها وسيله‌اي ديدم كه مي توان به وسيله‌ي آن دشمن را شكست داد؛ چون اگر وجود من نتوانست قدمي در راه اسلام بردارد شايد خونم باعث شود كه خدمتي در اين راه كرده باشم. پس اي مادر، بر شهادت من گريه نكن كه با گريه تو دشمن شاد شود و روح ضعيف من به درد آيد. مادر اگر تو مرا دوست مي داشتي اين راهي بود كه من سال‌ها به دنبال آن بودم و اينك آن را يافته و به سويش پرواز كردم. گمان نمي كنم اگر در زندگي ماديّم به آرزويي دسترسي پيدا مي‌كردم ناراحت مي شدي، اكنون نيز بزرگ‌ترين آرزويم را به دست آورده‌ام، اگر تو بر رسيدن به آرزويم غمگين شوي، بدان كه مرا دوست نمي داشته‌اي.

 پدر و مادر عزيز: در طول زندگي تنها ارمغاني كه براي شما آوردم مزاحمت و سربار بودنم در خانه بود و آزار دادن شما، باشد كه اينك مرا ببخشيد و از گناهان و خطاهايم درگذريد كه اگر شما از خدا نخواهيد كه مرا ببخشد در آخرت بايد قصاص رنج‌ها و شكنجه‌هايي كه از طرف من بر شما رفته است پس دهم و اين برايم خيلي سخت و مشكل است.

مادر، من به عنوان يك مسلمان شيعه مسؤوليتي را در خود احساس كردم و به دنبال آن به جبهه رفتم چون براي انجام اين مسؤوليت بايد به جايي مي رفتم كه مرا از اين كار باز ندارد و بتوانم با خيالي آسوده وظايف اسلاميم را به پايان رسانم هر چند كه خدمت در راه اسلام تمام ناشدني است و هر قدر اگر چه عمرمان در راه خدمت به اسلام بگذرد باز هم كم است و مسؤوليم.

از تمام اقوام و دوستان و برادرانم، مي‌خواهم كه مرا حلال كنند و به خاطر من كسي لباس سياه نپوشد بلكه اگر لباس سرخ برتن كنيد و برايم جشن بگيريد خيلي بهتر است، كه لباس سياه و گرفتن عزا براي كساني است كه مرده‌اند ولـي وعده‌ي خـدا اين است كه شهيـدان را مـرده نپنداريد بلكه آنان زنده‌اند. اگر من هم جزو شهيدان محسوب شوم، ان‌ شاالله.

از خواهران و برادرانم مي خواهم كه عاشقانه اسلام و امام عزيزمان را ياري كنند و هرگز روي از او برنگردانند كه اگر اين‌طور شد عذاب الهي دامنگير آن‌ها خواهد شد. در نمازها و در هر كجاي ديگر براي امام و پيروزي جهاني رزمندگان اسلام دعا كنيد، هر زمان و مخصوصاً بعد از نماز قسمت مهمّي از تعقيب نمازتان اين باشد. خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي، خميني را نگهدار.

قرآن را سرلوحه‌ي همه اعمالتان قرار دهيد و در كارهايتان خداي تبارك و تعالي را فراموش مكنيد، باشد كه پذيراي اين سخنان نا چيز از بنده‌ي ضعيف و حقير خداوند باشيد.

 با آرزوي پيروزي براي همه رزمندگان اسلام

                                                                                          مسعود مظفري

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز مسعود مظفري

نام پدر: احمد                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1340

سن: 21 سال                      تحصيلات: ديپلم

وضعيت تأهل: مجرّد         ارگان اعزام كننده: سپاه

شغل: پاسدار                تاريخ اولين اعزام: 18/6/60             

مسؤوليت: فرماندي دسته   حضور در جبهه: 268 روز     

تاريخ شهادت: 23/4/61     محل دفن: استهبان

هنگامي كه «مسعود» چشمان پرفروغ خود را گشود، نورانيت و بركت را به همراه آورد و با لحظه‌ها همقدم شد تا اينكه قدم به مدرسه نهاد و به تحصيل علم مشغول گرديد. وي فردي بلند همّت، مهربان و هوشيار بود.

دوران جواني «مسعود» با انقلاب پيوند خورد و او بدون توجه به عوامل رژيم شاه به مسجد مي‌رفت و نماز مي‌خواند. در تظاهراتي كه به منظور حمايت از اسلام و انقلاب بر پا مي‌شد حضور مي‌يافت تا بدين وسيله خود را در اين پيروزي سهيم نمايد. پس از پيروزي انقلاب اسلامي از جمله نيروهاي فعّال انجمن اسلامي دبيرستان بود، كه در راه نشر اهداف انقلاب تلاش و كوشش مي‌نمود. در همين ايام در مدرسه عشق نيز نام‌نويسي كرد تا از لشكريان مخلص خدا باشد.

با شروع جنگ عراق عليه ايران، شراره‌هاي عشق وجودش را  مي‌سوزاند و اين آتش، هماره قرارش را ربوده بود، سرانجام همراه با ديگر بسيجيان به دشت لاله‌ها سفر كرد، آنگاه به عضويت سپاه درآمد و پس از طي دوره‌ي آموزشي با ديگر همسنگران خود راهي دشت تفتيده جنوب شد.

«مسعود» رفت تا اسلحه‌ي بر زمين افتاده دوستان و همسنگرانش را به دوش بگيرد، مردانه راه خونين آنها را بپيمايد و با مقاومت خود در برابر دشمن تجسّم آيه‌ي صبر باشد.

هنوز خاطرات و دلاوريهايش در «عمليات رمضان» بر صفحه‌ي   دلها باقي مانده است و يادش در اذهان. شبهايي كه او با تهجّد و راز و نياز به جبهه صفا مي‌بخشيد و راستي او با معشوق در خلوت و تنهايي چه مي‌گفت؟! كه چنين بي‌تاب وصال بود.

 

شعر شهدایی

سعود مظفری به خون کرد شنا

او پادشه است و من به راهش چو گدا

در حفظ وطن به سوی سنگر می رفت

در رهگذر عشق شدی بی سر و پا

شهيد مسعود مظفری

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان