چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e349

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e349

شادی روح شهید عزیز
علی محمد مطلع
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي محمد مطلع

نام پدر:ميرزا محمد

تاريخ تولد:39/11/1

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:ثامن الائمه

مدت حضور:48 روز

شغل:معلم

تحصيلات:فوق ديپلم

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:60/07/5

مکان شهادت:آبادان

نحوه ي شهادت:اصابت گلوله

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز علي محمّد مطلع

«اِنا للهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ»

       با درود به رهبر كبير انقلاب اسلامي ايران امام خميني و با سلام بر تمام شهدا از هابيل تا حسين(ع) و از حسين(ع) تا شهداي پانزده خرداد و از شهداي پانزده خرداد تا شهدايي كه هم اكنون در جبهه نبرد حق عليه باطل به درجه‌ي شهادت مي رسند و با سلام به ملّت شهيد پرور ايران كـه با نثار خون خود درخت انقلاب حسين(ع) را آبياري كرد.

  ملّت شهيد پرور ايران كه با به جاي گذاشتن بيش از هفتاد هزار شهيد در طول انقلاب و بيش از صدهزار معلول انقلابش را به رهبري امام عزيز، خميـني بت شكـن به پيروزي رساند و روي ابرقدرت‌هايي را چـون آمريكاي جهانخوار در دنيا سياه كرده است، اكنون بايد با ايادي وابسته داخليش كه مي خواهند به اسم حمايت از خلق، همين خلق مسلمان و مستضعف را در دامن آمريكا بيندازند با قاطعيّت تمام رفتاركند كه حتي مجال فكر كردن هم به آنها ندهد و بر ملّت است كه با اتّحاد و وحدت كلمه از امام عزيزش، خميني بت شكن اطاعت كند، چونكه به گفته روحاني شهيد آيت الله غفاري تنها كسي كه مي تواند ايران را نجات دهد همين امام خميني مي باشد.

و ديگر بر ملتي كه اينقدر زجر كشيده و در راه اسلام عزيزش خون داده واجب است كه از اين دولت اسلامي كه تنها هدفش پياده كردن حكومت الله مي باشد و ازنهادهاي انقلاب چون سپاه، جهاد سازندگي و بسيج و دادگاه انقلاب حمايت كند و آن‌ها را در پياده كردن اين حكومت خدايي ياري كند، چونكه تضعيف اين دولت اسلامي واين نهادهاي انقلابي، تنها و تنها پا در جاي پاي آمريكا گذاشتن است و حمايت و ياري كردن اين دولت و نهادهاي انقلابي مشت محكمي بر دهان آمريكاي جهانخوار و ايادي وابسته داخلي‌اش كه در پي برانداختن آن‌ها مي باشند است.

و بعد از آن از تو اي مادر، اي پدر، اي خواهر، اي برادر: هر چند كه تاكنون فرزند و برادر خوبي براي شما نبوده‌ام ولي تقاضا دارم كه بعد از من مبادا ناراحت شويد و گريه كنيد كه اگر من به ياري خدا به آن درجه رسيدم كه خداوند دعاي مرا قبول كرد و به آن هدف اصلي‌ام رسيدم و بدان كه آن موقع است كه تو بايد خوشحال باشي كه خداوند دعاي فرزندت را پذيرفته و او را به هدفش نايل گردانيده.

اي مادر، مبادا كه بعد از كشته شدن من گريه كني، زيرا كه گريه تو باعث خوشحالي دشمنان انقلاب و اسلام مي شود. مادر جان، اين را بدان كه من راهي را كه انتخاب كرده‌ام آگاهانه بوده و با پاي خودم قدم به اين راه گذاشته‌ام و تنها عاملي كه مرا وادار كرد كه در اين راه قدم گذارم، تنها ايمان به خدا و عشـق و محبّت به اين انقلاب اسلامي و رهبـري عظيم الشأن آن خميـني بت شكن مي باشد. بار ديگر از تو مي خواهم كه مبادا بعد از من ناراحت شوي، هرچند كه مادر نمي تواند كشته شدن فرزندش را ببيند، ولي اين را بدان راهي را كه من انتخاب كرده‌ام مردن هرگز در آن نيست بلكه شهادت همان قدم گذاشتن به دنياي ديگر است كه اين دنياي پست و مادي در مقابل آن هيچ است و همان راهي است كه حسين(ع) پيشرو آن مي باشد و تو هميشه به اين فكر باش كه ما مسافريم و اين سراي گذري است از براي ما، سراي ابدي آن دنيا مي باشد زيرا به گفته علي(ع): «الدنيا دار ممر ولادار مقر.»

در پايان از خدا وند صبر و شكيبايي شما خصوصاً تو اي مادر طلب مي كنم و اميدوارم كه بتوانيم در انجام فرايض اسلامي و اطاعت از امام خميني كه همان اطاعت از امام زمان(عج) است روز بروز مصمّم‌تر و پايدارتر باشيم.

                                                                    به اميد پيروزي حق بر باطل

 علي محمّد مطلع  5/5/60

زندگی نامه

يادنامه اي از شهيد عزيز علي‌محمّد مطلع

نام پدر: ميرزامحمّد          محل و تاريخ تولد: استهبان 1339

تحصيلات: فوق ديپلم      سن: 21 سال

وضعيت تأهل: مجرّد      ارگان اعزام كننده: بسيج

دفعات اعزام: يك بار        تاريخ اولين اعزام: 17/5/60             

شغل: معلّم                      حضور در جبهه: 48 روز

تاريخ شهادت: 5/7/60    محل دفن: استهبان

پنجره را بگشا تا يكبار ديگر عطر ياد او فضاي سينه را لبريز از ياسهاي هميشه جاويد عشق كند …

«علي‌محمّد» قطره‌اي از درياي بي‌كران عشق بود كه عاشقانه آمد و مشتاقانه رفت، كسي كه با مردم زيست و همدردي نمود و هرگز آنها را از ياد نبرد. در مدرسه يكي از دانش‌آموزان با استعداد و فعّال بود كه به شعر و هنر علاقه‌ي زيادي داشت. او در تابستان كار مي‌كرد و دستمزد خويش را براي مخارج تحصيل نگه مي‌داشت. اعتقادي راسخ به معبود داشت و بيشتر اوقات خود را با او خلوت مي‌كرد، دانه‌هاي تسبيح يادآور حمد و ستايش اوست؛ كسي كه سجّاده‌نشين كوي عشق بود و «اللّه اكبر» سرلوحه‌ي كارش. از نظر او قرآن بهترين سوغات، براي دوستان و آشنايان بود. آن‌قدر به قرآن علاقه داشت كه زماني هم كه كودكي بيش نبود هنگام خواب راديو را در كنار رختخوابش مي‌گذاشت و به نوار قرآن گوش فرا مي‌داد.

آن‌گاه كه حكومت طاغوت چون شب ظلماني همه جا را فرا گرفته بود او با قدمهاي مردانه سكوت را مي‌شكست و شبانه عكس و  اعلاميه‌هاي امام خميني(ره) را در بين مردم توزيع مي‌نمود و هميشه عكس حضرت امام را با خود به همراه داشت.

هنگامي كه جنگ بر ايران تحميل گشت در تربيت معلّم مشغول به تحصيل بود، اما حضورش در جبهه باعث شده بود كه هيچ گاه نتواند در كلاس حضور يابد. او خود درسي بزرگ براي تمام آزادانديشان بود؛ براي كساني كه چون خودش بي‌قرار پرواز بودند. سرانجام او نيز چون ديگر مشتاقان پرگشود و رفت تا شرق كارون و در «عمليات ثامن الائمه» حضور يافت و براي ديدار يار آن قدرثامن الائمه را صدا زد، تا بالاخره در سپيده دمي زيبا، محبوب پرده از چهره برداشت و او را كامياب ساخت چنانكه در وصف آن يار سفر كرده چنين سرودند:

«آن لاله عـذار سرو انـــدام          چون لاله به خـاك آرميــده

نوشيده ز دست ساقي عشق          جـــام مي نـاب در سپـيـده

مشتــــاق «علي مطلّع» بود           اكنون به جوار حق رسيـده

رفتـي و دگر نيـــامدي بـاز           اي مرغك از قفس پريــده.»

 

شعر شهدایی

شد مطلع از رموز وحدت آگاه

يوسف شد و بی گنه فتاد اندر چاه

آخر چو عزيز مصر بر تخت نشست

با همت خود شدی دليلی بر راه

شهيد علی محمد مطلع

 

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان