چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e347

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e347

شادی روح شهید عزیز
اسماعیل مروت
صلوات

نام و نام خانوادگي:اسماعيل مروت

نام پدر:كريم

تاريخ تولد:44/04/1

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:160 روز

شغل:محصل

تحصيلات:چهارم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:65/11/2

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:موج شديد انفجار

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز اسماعيل مروّت

نام پدر: كريم                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 21 سال                      تحصيلات: چهارم دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: متأهل

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 27/4/62

دفعات اعزام: سه بار            حضور در جبهه: 160 روز

تاريخ شهادت: 2/11/65        محل دفن: استهبان

اسماعيل وار قدم به قربانگاه عشق نهاد؛ همان دلداده‌اي كه سال‌ها آرزو داشت با تيغ عشق سربريده شود.

هنگامي كه قدم به دنيا نهاد گريه‌اش باعث شادي گرديد و وجود نازنينش باعث عزّت و سربلندي. فصل‌ها يكي پس از ديگري سپري شد و «اسماعيل» نيز بزرگ. پا به مدرسه نهاد و آموخت آنچه را كه به او درس زندگي مي‌داد. از كودكي بي‌باك و نترس بود و وجودش لبريز از صبر و تحمّل؛ او كه هيچ‌گاه از روزگار، شكايتي نكرد. در برخورد با نامحرمان بسيار رعايت مي‌كرد و ديده بر زمين مي‌دوخت. در خانه كمتر عصباني مي‌شد و چنانچه اشتباهي مي‌كرد عذرخواهي مي‌نمود. بسيار مهربان بود و با غيرت و زماني كه خانواده براي جمع‌آوري انجير به كوه مي‌رفتند او مرتباً به آنها سر مي‌زد و وسايل مورد نياز را برايشان مي‌برد. هيچ‌گاه روي آن نداشت كه ا ز پدرش پول بگيرد. در كنار درس، كار مي‌كرد، تا هم كمك خرجي براي خانواده باشد و هم براي تحصيل خود. به فكر فقرا بود و به آنها نيز كمك مي‌كرد. به مسجد جامع علاقه داشت و در نماز جمعه و جماعات شركت مي‌كرد. در مراسم احيا و در شبهاي قدر تا به صبح به درگاه يار مي‌ناليد و طلب ديدار مي‌كرد.

در روزهاي پرشور انقلاب، او نيز چون ديگر مردان شهر تلاش‌هاي فراواني كرد تا انقلاب به پيروزي برسد. اهل نماز شب بود و شيفته‌ي دعاي كميل. چون مادرش سواد نداشت براي او نوار مي‌خريد تا از اين طريق به دعا گوش فرا دهد. عاشق خدمت به همنوعان بود و برايش فرقي نداشت كه در جابجايي وسايل منزل به ياري همسايه برود و يا در باز شدن جاده‌ي استهبان ـ‌ ني‌ريز كه بر اثر ريزش كوه مسدود شده بود، شبانه روز فعّاليت نمايد.

در آخرين باري كه به جبهه مي‌رفت ازدواج كرده بود اما اين مسأله هم نمي‌توانست مانع رفتنش شود. به مدرسه رفت و با ديگر همكلاسي‌ها و معلّمش راهي جبهه شد. در شب عمليات به همسنگرش مي‌گويد: «اين بار كه آمدم آنگونه كه دوست داشتم، با مادرم وداع نكردم و از اين موضوع ناراحتم. يك نامه براي خانواده مي‌نويسم همراه با وصيتنامه‌ام ببر.»

«اسماعيل» كه به شوق لقاي دوست، مشتاقانه پا به جبهه نهاده بود، در لحظه‌اي عاشقانه در «عمليات كربلاي 5» در ره دوست جان سپرد.

 

شعر شهدایی

با آن که مروّت از دلم آگاه است

از هجر رخش دلم غريو آه است

در هالة اشک ديده ام پنهان است

بر روزن سينه آفتاب و ماه است

شهيد اسماعيل مروّت

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان