چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e341

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e341

شادی روح شهید عزیز
مجید مخبری
صلوات

نام و نام خانوادگي:مجيد مخبري

نام پدر:محمدعلي

تاريخ تولد:46/02/1

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر مقدماتي

مدت حضور:393 روز

شغل:محصل

تحصيلات:دوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:62/01/22

مکان شهادت:شرهاني

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:76/07/14

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز مجيد مخبري

«اِنا للهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ.» ما همه از خداييم و به سوي او باز مي گرديم.

      سلام بر انبيا، سلام بر اوصيا، سلام بر منجي انسان‌ها مهدي موعود(عج) و سلام بر نايب بر حقّش امام خميني كه از خدا مي خواهم از عمر من بكاهد و بر عمراو بيفزايد و سلام بر دوستان كه براي من دوست واقعي بودند و از همگي التماس دعا دارم.

       به نام خدايي كه تمام نيستي و هستي ما از اوست و به نام خدايي كه تمام هدف ما براي اوست.

 اكنون دست از زندگي برداشته و دوباره به سوي ميدان نبرد يعني دشت شهيدان خدا، خوزستان مي‌روم تا بتوانم انجام وظيفه‌اي كرده باشم و فرمان حسين زمان را لبيك گفته باشم و مي روم تا راه شهيدان از صدر اسلام تاكنون را ادامه دهم و آخرين قطره‌ي خون خود را در راه اسلام، فداي قرآن و كشور اسلامي خود كنم.

برادران عزيز، براي استحكام بخشيدن حكومت جمهوري اسلامي از جان و مال خود گـذشته در راه خدا جهاد كنيد، اگر در اين راه افتخار شهادت نصيبتان شد، تنها به آرزوي ديرينه رسيده‌ايد زيرا رسالت مكتب ما چنين است و شما امت شهيدپرور و قهرمان، نبايد منتظر ماند كه مرگ سراغ ما بيايد بلكه ما بايد به سراغ مرگ برويم، پس چه بهتر كه مرگ هم در راه خدا باشد و براي رضاي او و براي دفاع از قرآن و اسلام عزيز و كشور جمهوري اسلاميمان.« واحيني يا رب سعيد اوتوفني شهيدا» خدايا زندگيم را با سعادت و مرگم را شهادت قرار بده.

پروردگارا، جان بي قابل مرا بگير و بر لحظه، لحظه‌ي عمر با ارزش امام عزيزمان بيفزاي تا زمان ظهور عصاره‌ي خلقت حجه بن الحسن العسكري(عج) آخرين ذخيره‌ي ‌ الهي و به امامت و وراثت رسيدن مسلمين و مستضعفين جهان.

خدايا، تو را شكر مي كنم كه بر من منّت نهادي و هدايتم فرمودي و جهاد في سبيل الله را به رويم گشودي هرچند كه در جهاد اكبر ضعيف مي با شم و درست بر نفسم مسلط نيستم وليكن ياد تو با نگريستن بر چهره‌ي امامان باعث اطمينان و آرامش قلبم مي شود.

خدايا، مرا در ياري كردن دين و قرآن و اسلام عزيز ياري كن، زيرا من نمي توانم از هيچ راه ديگري به اسلام خدمت كنم، ولي جان بي قابلي دارم و آن را در راه تو فدا خواهم كرد. از خداوند بزرگ مي خواهم كه برادران را ياري كند تا در راه او قدم گذارده از او مي خواهم كه تمام گناهان مرا ببخشد.

 پدر و مادر عزيز: مي دانم كه تحمّل خبر شهادت فرزندتان را نداريد اما بدانيد كه من براي رضاي خدا در اين راه قدم گذاردم، همان راهي كه حسين بن علي(ع) قدم نهاد. همان راهي را كه علي اكبر حسين(ع) قدم نهاد و از شما مي خواهم كه مرا ببخشيد و مرا حلال كنيد تا سبكبال بتوانم به سوي لقاي الله پرواز كنم.

اگر شهيد شدم چشمان مرا نبنديد تا مردم بدانند كه كوركورانه به سوي جبهه نيامدم تا جان ببازم. به اميد روزي كه حكومت ولي عصرمهدي موعود(عج) در پهنه‌ي گيتي به مرحله‌ي اجرا درآيد.

خدايا، خدايا،تا انقلاب مهدي، خميني را نگهدار. از عمر ما بكاه و به عمر او بيفزا.

                                                                                               حزب الله

                                    مجيد مخبري 30/6/61

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز مجيد مخبري

نام پدر: محمّدعلي               محل و تاريخ تولد: استهبان 1346

سن: 16 سال                      تحصيلات: دوم راهنمايي      

شغل: محصّل                       وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 13/2/61               

دفعات اعزام: دو بار            حضور در جبهه: 393 روز

تاريخ شهادت: 22/1/62        محل دفن: استهبان 14/7/76

فراموش مكن، كه گر امروز در سايه راحت آرميده‌اي، مديون آن سبز قامتي كه با دستان پر توانش، صبر را به حصار كشيد …

«مجيد» جواني بود از نسل استقامت، كه چون چشم باز كرد ياس و نسترن، به پيشواز قدومش آمدند و عطر افشاني را از سر گرفتند.

خانواده‌اش كه سالها در مكتب دين اسلام، شاگردي كرده بودند اينك براي تربيت او كمر همّت بستند و او را مقيّد به اخلاق و رفتار اسلامي بار آوردند. «مجيد» با لحظه‌ها همگام شد و قد كشيد. هفت ساله شد و راهي مدرسه. با تلاش و همّت بسيار درس خواند و شاگرد ممتاز مدرسه گشت. كردارش همه گواه تواضع بود و فروتني و اخلاقش همه نيك و پسنديده.

دوران تحصيل او با شورش مردم عليه حكومت طاغوت همراه بود. او نيز با مشت‌هاي گره كرده و فريادهاي آتشين با مردم همراه شد و به تظاهرات پرداخت، تا اينكه ايران به بهاي از دست دادن لاله‌هاي بسيار و همّت بزرگمرد تاريخ ـ امام خميني(ره) ـ طعم شيرين آزادي را چشيد.

زمان زيادي از اين ظفر نمي‌گذشت كه دشمن با حيله‌اي جديد وارد ميدان شد؛ او كه چشم حسودش طاقت ديدن قباي سبز پيروزي را
بر تن ايران نداشت، جنگ را بر ملّت ايران تحميل كرد. او در اين ايام  در كلاس دوم راهنمايي بود و شاهدي بر پرواز كبوتراني كه يكي پس از ديگري با بالهاي خونين سر بر زمين مي‌نهادند. شعله‌هاي خشم و انتقام در وجود او شعله‌ور شد. نام خود را به عنوان بسيجي نوشت. با درس و مدرسه خداحافظي كرد و رهسپار جبهه گشت.

«مجيد» سينه‌اي مالامال از عشق به معبود داشت و دلي سرشار از ايمان و يقين. او شبانه براي يك نگاه يار از خواب برمي‌خاست و رو به سوي كعبه آمال مي‌كرد و به نماز مي‌ايستاد.

اولين بار به مدت سه ماه در آبادان بود و پس از آن به مرخصي آمد، اما ديگر قرار ماندن نداشت و اين بار به بهانه‌ي اين كه براي تسويه حساب مي‌رود از خانه بيرون آمد و خود را به سرزمين لاله‌هاي عاشق رسانيد. در «عمليات والفجر» با ديگر همرزمانش تجديد ميثاق كرد و به جنگ كوردلان رفت، تا اينكه در منطقه‌ي «شرهاني» قامتش به زمين نشست و روحش به بهشت پرواز نمود.

سالهاي مديدي پيكرش همجوار دشت لاله‌ها بود و پس از چهارده سال به وطن بازگشت.

 

شعر شهدایی

گرديده مجيد مخبری پروانه

بنگر دلم از غمش شده ويرانه

مست از می ناب گشت و پرواز نمود

شد غرق به خون ز همّت مردانه

شهيد مجيد مخبری

آثار

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان