چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e335

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e335

شادی روح شهید عزیز
علی اصغر محمدی
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي اصغر محمدي

نام پدر:دادالله

تاريخ تولد:44/00/00

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل35 امام حسن

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:65/01/19

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:78/04/30

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي‌اصغر محمّدي

نام پدر: دادالله                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 21 سال                          تحصيلات: ديپلم

شغل: سرباز                       وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه       تاريخ اولين اعزام: 18/5/65

تاريخ شهادت: 19/11/6      محل دفن: استهبان 30/4/78

آن روز كه صداي گريه‌اش با نواي خوش مرغان سحر پيوند خورد، نامش را به ياد سردار گلو بريده‌ي كربلا «علي‌اصغر» نهادند تا حماسه‌اي كوبنده آغاز كند و پرچم سبز پيروزي را به اهتراز درآورد. دوران پرخاطره‌ي كودكي «علي‌اصغر» در آغوش گرم و صميمي مادر گذشت و پس از آن راهي مدرسه گشت و الفباي دانش و بينش را در كلاس درس آموخت. در ميان دوستان و همسالان خود الگويي  منحصر به فرد بود و نجابت و متانت را مي‌شد از گفتار و رفتارش فهميد. ظاهر آراسته و ساده‌اش، همراه با تبسّمي دلنشين كه هميشه بر لب داشت از او چهره‌اي ساخته بود، متين و دوست داشتني. به كسب شهرت و موقعيت توجهي نداشت و به لذتها و زيورهاي دنيا نيز همچنين. وي جواني مهربان و باگذشت بود و بسيار خوش قول و باوفا به طوري كه دوستانش هنوز حسرت روزهاي با او بودن را مي‌خورند. در ايام تعطيلات به كار مشغول مي‌شد و گوشه‌اي از خرج زندگي را متحمل مي‌گشت.

هنوز درسش تمام نشده بود كه زمزمه‌هاي شوم دشمن، او را نيز نگران ساخت و جهت دفاع از كيان اسلامي راهي بسيج شد و با ديگر طلايه‌داران مكتب توحيد، به جبهه‌هاي جنگ رهسپار گشت. دوست1 علي‌اصغر از اخلاص و عشق او چنين مي‌گويد: «هنگامي كه در دبيرستان بوديم و همه دانش‌آموزان دلواپس امتحان و نمره بودند او به درس و مدرسه توجهي نداشت و بيشتر به بسيج و جبهه فكر مي‌كرد و تنها ذهنيتي كه از او برايم باقي مانده است، اينكه «علي‌اصغر» را هميشه در لباس بسيجي مي‌ديدم.»

وي حضور در جبهه را تكليف شرعي مي‌دانست و نرفتن را خيانتي بزرگ. چندين بار داوطلبانه به جبهه‌هاي جنگ شتافت و در انجام مسؤوليت‌هاي مختلف تلاش نمود. انساني بود متعلق به دنياي برتر كه روح پاك و مطهرش، در كالبد يك انسان خاكي نمايانگر بود.

آخرين باري كه به جبهه مي‌رفت پاسدار وظيفه بود و آثار شهادت كاملاً در چهره‌اش هويدا و آن‌وقت كه در «عمليات كربلاي 5» حضور يافت، چشم سياه يار را بهانه كرد و در برابر گلوله‌هاي آتشين دشمن سينه گشود و با پيكر به خون نشسته‌اش به ديدار دوست شتافت و سيزده سال بر روي خاك‌هاي سوزان شلمچه آرميد.

  1. منوچهر عامري

 

شعر شهدایی

حقا که محمدی شقايق شده است

بر دشمن دين به جبهه فائق شده است

زد طعنه به خورشيد و فلک در سنگر

پاينده بود هر آن که عاشق شده است

شهيد علی اصغر محمدی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان