چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e334

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e334

شادی روح شهید عزیز
جلیل محمدعلی پور
صلوات

نام و نام خانوادگي:جليل محمدعلي پور

نام پدر:محمود

تاريخ تولد:48/08/1

سن:25

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:73/04/5

مکان شهادت:کوهنجان

نحوه ي شهادت:بازنشدن چتردرحين پريدن

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز جليل محمّدعلي‌پور

نام پدر: محمود                 محل و تاريخ تولد: ماهفرخان 1348

سن: 25 سال                      وضعيت تأهل: متاهل، يك فرزند

شغل: ارتشي                     محل شهادت: كوهنجان

تاريخ شهادت: 5/4/1373    محل دفن: ماهفرخان

نحوه‌ي شهادت: باز نشدن چتر هنگام خروج از هواپيما

در روستايي كه دل‌ها همه خريدار محبّت بودند و خاك باران خورده‌اش بوي وفا و مهرباني مي‌داد «جليل» تولد يافت. در خانه‌اي زيست كه خالي از تجمّلات بود اما سرشار از عشق و نور خدا. دوران كودكي‌اش در كوچه‌هاي گلي روستا گذشت و در هفت سالگي همپاي دوستانش راهي مدرسه شد. در ايام تعطيلات چون مردي سختكوش هر سپيده دم با پدر، راهي مزرعه مي‌شد و شب هنگام، خسته و صبور برمي‌گشت. هرگاه پدرش از كارهاي روزمره شِكوه مي‌كرد فقط درس نگاه او بود كه ديگران را به صبر و آرامش وادار مي‌كرد.

جواني نجيب و مظلوم بود كه علاقه‌ي فراواني به گل‌ها و پرنده‌ها داشت. سكوت عجيبي هميشه وجودش را فرا گرفته بود و بارها گفته بود: «از پدرم شرم دارم اگر نتوانم زحماتش را جبران كنم.» به همين دليل به دنبال شغلي بود كه هم بتواند به اسلام و انقلاب خدمتي كند و هم با درآمدش به خانواده‌ي پرجمعيت خود كمك نمايد لذا از روستا دل بريد و به «اروميه» رفت و به خدمت نيروي هوايي ارتش درآمد.

«جليل» خوب مي‌دانست كه براي پرواز بايد مرزهاي خاكي را پيمود. بدين جهت پس از طي آموزش‌هاي اوليه براي گذراندن دوره‌يمربيگري به «شيراز» آمد. در همين زمان بود كه به دور از تشريفات وتجمّلات ازدواج نمود و زندگي جديدي را آغاز نمود و سپس با علاقه و پشتكار فراوان به تمرينات، براي گذراندن دوره‌ي مربيگري ادامه داد و زحمات زيادي را متحمل گشت به طوري كه 500 بار از هواپيما سقوط آزاد داشت تا بالاخره موفق به كسب مدرك شد.

از آن به بعد «جليل» چون كبوتري آزاد و رها به كساني تعليم پرواز مي‌داد كه چون خودش خواستار بلندي مكان بودند و عاشق آسمان نيلوفري. او چنان در سر شوق پرواز داشت كه در آخرين روز زندگي‌اش قبل از اذان صبح برخاست و به خواندن نماز و قرائت قرآن مشغول شد. سپس لباس را پوشيد و در حاليكه لبانش چون شكوفه‌ي بهاري به خنده نشسته بود با همسرش خداحافظي كرد و آرام و استوار، خانه را جهت تعليم پرواز براي هميشه ترك كرد؛ زماني كه در حال آموزش دادن بود به علت بازنشدن چترش، جسمش بر زمين داغ «مهارلو» فرود آمد و روح ملكوتي‌اش تا فردوس برين بال گشود.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان