چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e330

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e330

شادی روح شهید عزیز
اسماعیل مبین
صلوات

نام و نام خانوادگي:اسماعيل مبين

نام پدر:علي

تاريخ تولد:44/00/00

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بدر

مدت حضور:269 روز

شغل:محصل

تحصيلات:چهارم دبيرستان

مسئوليت:كمك آرپي جي زن

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:63/12/25

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:74/11/9

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز اسماعيل مبين

         به نام آن خدايي كه جهان هستي را آفريد و سپاس و ستايش مخصوص پروردگاري است كه موجودات را خلق كرد و به نام آن خدايي كه چگونه زيستن را به ما آموخت و براي هدايت اين انسان قرآن را نازل كرد و به نام آن خداي كه مرگ و زندگي من دست اوست و قلب كوچكم از عشق و محبّت اوست و درود بر جانشين برحقّش مهدي صاحب زمان(عج) كه با آمدنش ظلم و ستم فنا مي شوند و در تمام جهان عدل و داد برپا مي شود.

 «يا اَيُهَا الَّذِينَ امَنُوا إِنْ تَنصُرواْ اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَ يُثَبِّتْ اَقْدامَكُمْ.»

 اگر شما دين خدا را ياري كنيد خدا شما را ياري خواهد كرد.

 پروردگارا، ميان ما و مرگ الفتي قرار ده تا به رويش لبخند بزنيم و بيشتر به آخرت بنگريم. معبودا، براي من بسي عزّت است كه بنده‌ي تو باشم. خدايا، مرا پيش حسين(ع) شرمنده مكن و بگذار در اين راه مقدّس شهيد شوم. پروردگارا، دردمندم، روحم از شدّت درد مي سوزد، قلبم مي خروشد، احساسم شعله مي كشد، تو مرا  در بستر مرگ آسايش بخش. خدايا، ما آگاهانه در راه تو قدم بر مي داريم و به خاطر تو هر و رنج و بلايي قلباً مي پذيريم.

« اِنَّ اللهَ اْشْتَرَي مِنَ اْلمُؤمِنينَ اَنفُسَهُمْ وَ اَمْوالَهُم بِاَنَ لَهُمُ اْلجَنَّهَ يُقاتِلُونَ فِي سَبيْلِ اللهَ فَيُقتِلونَ وَ يُقتِلونَ  . . . و ذلِكَ هُوَ الفُوزُ العَظْيمْ.»                        (سوره‌ي توبه، آيه‌ي111)

 همانا خداوند جان ومال مؤمنين را به بهاي بهشت از ايشان خريداري نموده كه در راه خدا جهاد مي كنند، پس مي كشند و خود كشته مي شوند … و اين خود سعادت و پيروزي عظيمي است.

با درود فراوان بر رهبر كبير انقلاب اسلامي و شهداي جنگ تحميلي و با سلام بر امّت شهيدپرور ايـران كه تمام  خونشان و زندگيشان را فـداي اسـلام كردند.آفـرين بر ملتي كه طي چندين سال مقاومت كرديد و توانستيد با استكبار جهاني بجنگيد و صداي آنها را در گلو خفه كنيد.

 برادران و خواهران، شما كه در اين چند سال مقاومت كرده و خواهيد كرد و سختي‌ها و رنج‌ها مي كشيد پس بدانيد كه خدا شما را امتحان مي كند و همين طور كه قرآن مي فرمايد:

«اَحَسِبَ اْلنَّاسُ اَن يُتْرَكُوا اَن يَقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لاَ يُفْتَنُونَ وَ لَقَدْ فَتَنَّا اْلَّذِينَ مِن قَبِلهِم فَلَيَعْلَمَنَّ اْللهَُّ اْلَّذينَ صَدَقُواْ وَلَيَعْلَمَنَّ الْكاذِبينَ.»

آن مردم چنين پنداشتند كه به صرف اين‌كه بگويند ما به خدا ايمان آورديم رهايشان كنند و امتحانشان نكنند، امّتي كه پيش از اينان بودند به امتحان آورديم تا خدا دروغ گويان را كاملاً معلوم كند.                                                                                                                    ( سوره‌ي عنكبوت آيه‌‌ي 1 و2)

پس نكند خداي نكرده اين جنگ را فراموش كرده يا آن را دست كم بشماريد ان شاالله ما بايد كربلا و قدس عزيز را از زير جبّاران اسراييلي و آمريكايي نجات دهيم، اسلام نياز به كمك دارد سرنوشت آينده‌ي اسلام به دست شماست پس در پيشبرد آن كوشا باشيد.

برادران و خواهران، قدر امام عزيزمان را بدانيد چون اگر امام نبودند اين طور اسلام رشد نمي كرد، با عمل خود، امام را ياري كنيد و پشتيبان روحانيت باشيد كه اين‌ها اميد انقلابند. توصيه مي كنم به شما كه كارهايتان خالص براي رضاي خدا باشد، چـون كسي كه براي رضاي خدا كار مي كند اجر و مزد آن در اين دنيا نيست بلكه در آخرت است. انسان در اين دنيا يك رهگذر بيش نيست پس خود را بسازيد.

 برادران و خواهران، حُبّ دُنيا، حُبّ دُنيا، حُبّ دُنيا از دل و فكرتان بيرون كنيد زيرا حُبّ دُنيا بزرگ‌ترين گناه است و همين طور كه قرآن مي فرمايد: «اَعْلَمُواْ اَنَّمَا اْلحَيَوهُ اْلدُّنيَا لَعِبٌ وَ لَهْوٌ وَ زِينَهٌ»                             (سوره‌ي حديدآيه‌ي20 )

بدانيد كه زندگاني دنيـا بازيچه و بيهوده است، پس دنبـال دنيا نرويد و براي آخرتتان تـوشه برداريد و اين را بدانيد كسي كه دنبال دنيا مي رود حاضر است ايمان بدهد، جان بدهد، شخصيت بدهد و اين براي انسان ننگ است كه به خاطر حبّ دنيا از بين برود.

برادران و خواهران سعي كنيد كه نماز در اول وقت بخوانيد نماز را بر هر كار ديگر مقدّم بشماريد. حتماً نماز جماعت را به پا داريد حتي اگر مي توانيد در تمام مدارس نماز جماعت به پا داريد چون اگر نماز شما درگاه خـدا قبـول شد ساير اعمـال ديگـر قبــول مي شود و اگـر نمـاز شما رد شد پس بـدانيد كه سايـر اعمال ديگر قبول نخواهد شد.

توصيه‌ي ديگر من به شما دوستان اين است كه سعي كنيد قرآن را حتماً ياد بگيريد و هر روز قرآن بخوانيد و عمل كنيد و اين را بدانيد كه فقط عمل صالح نزد پروردگار قبول خواهد شد كه اين خود يك سعادت ابدي است، به همديگر احترام بگذاريد و شخصيت و آبروي يكديگر را مبريد كه گناه بزرگي است. پدران و مادران مخصوصاً با شما هستم نكند خداي نكرده فرزند يا مال دنيا شما را از ياد خدا غافل كند. كه قرآن مي فرمايد: «يا اَيُها اْلَذينَ آمَنُواْ لَاُتْلهِكُمْ اَمْوالُكُمْ وَ لا اَوْلادِكُمْ عَنْ ذِكْرِ اللَّهِ وَ مَنْ يَفْعَلْ ذاْلِكَ فَاولئِكَ هُمُ الخاسِرونَ.»                                                                                                           (سوره‌ي منافقون، آيه‌ي 9)

و مانع فرزندانتان نشويد كه به جبهه بروند كه اگر شُديد، عذاب بزرگي براي خود به بار مي آوريد. ان شاالله خداوند به شما توفيق دهد تا در پيشبرد انقلاب قدم بيشتري برداريد و از دوستانم مي خواهم كه اگر از بنده، بدي ديده‌اند حلال كنند.

شما مادر مهربانم: اگر خداوند اين سعادت را به من داد كه شهيد شدم براي من گريه نكن و چون كوه باش و استقامت كن صبر خود را از دست مده كه هر لحظه در معرض آزمايش هستي و مرا حلال كن. مادرم اين براي من ننگ است كه بنشينم در خانه در صورتي‌كه مسلمين ندايشان بلند باشد و از همديگر كمك بخواهند.

 و سخني با شما دارم پدرم: آيا از اين‌كه از وجود پر ثمره عمرت يك شهيد پرورش يافته در مكتب الهي بيرون آمده است افتخار نمي كني؟ آيا از اين‌كه در مهم‌ترين برهه از زمان و آن هم زماني كه اسلام عزيز مورد حملات گوناگون استكباران جهاني قرار گرفته است فرزند خود را انقلابي كني خرسند نيستي؟ اگر جوابت مثبت است كه درود خدا و رسول خدا(ص) بر تو باد كه چه خوب اسلام را شناختي و از امتحان الهي سربلند و فاتح بيرون آمده‌اي.

 و شما برادرم: من كه در اين راه رفتم اين راه آگاهانه بود و افتخار مي كنم در اين راه مقدّس شهيد شدم چون اين راه راه انبياست. برادرم، شهادت مرگ دلخواهي كه مجاهد با همه آگاهي و شعور و بيداري و بينايي انتخاب مي كند؛ پس سعي كن راه مـرا ادامـه دهي و در پيشبرد اين انقلاب كوشا باشي.

 توصيه‌ي ديگر به همه شما اين است كه جلسات مذهبي را خلوت نگذاريد كه دشمن شاد شود و واي بر كساني‌كه به اين انقلاب نق مي زنند و خود را طلبكار اين انقلاب مي دانند، نفرين خدا بر آن‌ها باد.

 از نظر مالي چيز مهمي ندارم. كتاب‌هايي كه دارم به كتابخانه‌ي ولي عصر(عج) بدهيد. چهل روز روزه بدهكارم كه در جبهه و مريض بوده‌ام و نماز قضا برايم بخوانيد.

 در پايان توفيق عمل صالح براي شما از خداي تبارك و تعالي خواستارم.

 خدايا، خدايا، تا انقلاب مهدي، از نهضت خميني، محافظت بگردان.

                                                                   والسلام                                                                                                   اسماعيل مبين تاريخ 20/3/63

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز اسماعيل مبيّن

نام پدر: علي                       محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 19 سال                      تحصيلات: چهارم دبيرستان

شغل: محصّل                      وضعيت تأهل: مجرّد         

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 10/2/61                

دفعات اعزام: سه بار            حضور در جبهه: 269 روز

تاريخ شهادت: 25/12/63     محل دفن: استهبان 9/11/74

دريچه ي سخن را مي‌گشاييم تا از روزنه‌ي چشم به عاشقان گمنام نگاهي اندازيم. نگاهي از سر صدق و صفا به زندگاني كساني چون «اسماعيل»؛ اسماعيلي كه خود به قتلگاه مي‌رود كه نه تنها سر بلكه جان و هستي را تقديم دوست كند. هماني كه از كودكي به مسجد عشق مي‌ورزيد و هميشه از راه مدرسه به مسجد مي‌رفت و وقتي كه پدر و مادر نگران مي‌شدند او را در آنجا مي‌يافتند.

در روزهاي پرهيجان انقلاب كه با نسيم خوش آزادي امام و اسلام را شناخت، از جان و دل مايه مي‌گذاشت و هر كاري كه براي پيروزي اسلام و ورود حضرت امام خميني(ره) لازم بود، انجام مي‌داد.

خاطرات زيادي از دوران قبل از پيروزي انقلاب او باقي است؛ آن زمان كه چشمانش چون نرگس بيدار مي‌ماند و تا صبح نمي‌خوابيد و نگهباني مي‌داد چرا كه شنيده بود مأموران رژيم قصد دارند كه امام جماعت مسجد را دستگير كنند. «اسماعيل» جواني بود چابك و بيقرار. چهره‌اي شاداب و نوراني داشت و گويي كه نوري از بهشت ميهمان رخش بود.

آنگاه كه نداي دل‌انگيز حق را شنيد مشتاقانه به سمت جبهه‌هاي جنگ حركت كرد. وي چندين مرتبه به منطقه‌ي عملياتي رفته بود و

يك بار هم مجروح گرديد، ولي اين بار براي رفتن حال و هواي ديگري داشت، پريشان بود و بي‌تاب.

براي خداحافظي نزد پدر رفت و خود را در آغوش او رها كرد. عطر خوش شهادت چنان فضا را پر كرده بود كه پدر فهميد براي پرنده‌ي مهاجرش ديگر بازگشتي نيست.

«اسماعيل» كه براي وصال دوست به جهاد و مبارزه برخاسته بود، راهي جبهه گرديد تا دل رهبرش را شاد نمايد. انتظار او و طلب شهادتش روي خاكهاي جبهه چه تماشايي بود و آن هنگام كه آخرين جرعه‌ي ساغر هستي را نوشيد دعايش مستجاب شد. او عاشقانه به وصال دوست نايل آمد اما جسم مطهرش از جبهه برنگشت و يازده سال در صحراي تفتيده‌ي جنوب باقي ماند.

 

شعر شهدایی

آن دم که مبين گل افشان آمد

بر مرده ما ز جبهه ها جان آمد

برگشت ز قربانگه عشق اسماعيل

خونين کفنی ز زخم چوگان آمد

شهيد اسماعيل مبين

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان