چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e327

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e327

شادی روح شهید عزیز
ابوالفضل مباشری
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابوالفضل مباشري

نام پدر:نصرالله

تاريخ تولد:43/03/28

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بدر

مدت حضور:272 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:بي سيم چي گروهان

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:63/12/25

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:73/12/9

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز ابوالفضل مباشري

     بسم الله القاسم الجبارين و يا بقول ابوذر يا رب المستضعفين.

    ان الله يحب الذين يقاتلون في سبيل الله صفاً كانهم بنيان  مرصوص.

       با ستايش خداوند متعال و با درود به رهبران خدا به خصوص حضرت محمّد(ص) كه در راه اسلام عزيز شكنجه‌هاي فراواني تحمّل نمودند. و سلام بر تمامي شهيدان حق كه عاشقانه در راه هدف خود به سوي الله رفتند و با درود بر رهبر كبير انقلاب اسلامي امام خميني.

 آنان كه رفتند كاري حسيني كردند و آنان كه مانده‌اند بايد كاري زينبي كنند وگرنه يزيديند.                                                                 ( دكتر علي شريعتي)

 اينك پيام شهيدان، اين ندا را در گوشمان فرياد مي كنند كه اي انسان‌ها پيام ما اين است كه درخت نوپـاي ا نقـلاب اسلامي را ياري نمـاييد. راستي يـاري نمـودن درجـهت انقـلاب به چـه صورت است.

دكتر علي شريعتي مي فرمايد: هر انقلاب دو چهره دارد خون و پيام. ما بايد راه شهيدان را ادامه دهيم و خون خود را براي خدا و جهت شكوفايي درخت انقلاب نثار نماييم تا به زودي صبح آزادي را به تمام كشورهاي زير سلطه نويد دهيم، مي رويم تا با نثار خون خود صبح آزادي را نويد دهيم؛ اما افسوس كه عمر خود را تلف نموده و جهاداكبر، كه همان مبارزه با نفس خويش مي باشد كه سرآغاز خداگونه شدن انسان است انجام نداده‌ايم و به قول شهيد عبدالهي شرمساريم و اما بايد رفت زيرا كه انقلاب مقدّس اسلامي جهت هرچه بارور شدن به خون احتياج دارد و بايد رفت تا به نداي حسين زمانتان كه فرياد «هَلْ مِنْ ناصِرُ يَنصُرنْي» را ندا مي دهد جواب مثبت داده و صداميان كافر را از خاك دليران بيرون نماييم.

   «يا اَيُهَا الَّذِينَ امَنُوا إِنْ تَنصُرواْ اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَ يُثَبِّتْ اَقْدامَكُمْ.»     ( سوره‌ي محمد،آيه‌ي7)

       و اما پيامي جهت امّت مبارز ايران دارم؛ برادر، خواهر، اينك كه آمريكا ضربه‌ي سختي از انقلاب اسلامي خورده است و اين باعث از دست دادن منافع او و همچنين احتـمال صدور انقلاب به تمامـي كـشورها مخصوصاً كشـورهاي جهان سوم شده است، لهذا، به هر طريق كه شده براي مردم ما مزاحمت ايجاد مي كند و هر روز دست به توطئه‌اي تازه مي زند و چنانچه اين جنگ نيز تمام شود دست به حيله‌اي ديگر خواهد زد تا شايد بتواند اين انقلاب قهرمانانه را به شكست بكشاند، اما غافل است كه خدا يار و پشتيبان اين امّت مي باشد.

       از آن‌جا نيز، منافقين خلق ديگر گروه‌هاي ضدانقلاب با بمب گذاري و ترورمي خواهند شخصيّت‌هاي مهم را از بين برده و وحشت در بين مردم بيندازند اما مي بينيد بر اثر هر بمب گذاري و ترور مردم بيشتر به انقلاب دلبسته مي شوند و بيشتر حاضرند كه به اين انقلاب با مال و جان خود كمك نمايند و اينان زهي خيال باطل   «و مكرو و مكرالله والله خيرالماكرين.»

اما هوشياري تو اي خواهر، اي برادر و كمك پروردگار باعث خواهد شد كه توطئه‌هاي آمريكا يكي پس از ديگـري خنثي مي شود و آمريكا نتواند هيچ كاري انجام دهد و به گفته اماممان: آمريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند و براي نيل به اين هدف بايد به گفته‌ي اميد امام و امت گوش دهيم كه فرمود هرچه فرياد داريد بر سر آمريكا بزنيد و ضمناً در كنار آن شعار نيز بايد سعي كنيم با كم مصرف كردن وسايل، در كاستن از خرج زندگيمان در راه هدف فوق گام نهيم.

و اما برادر و خواهر دانش آموز: سعي كن كه هرچه مي تواني به علمت بيفزايي تا در آينده ما داراي متخصّص با ايمان باشيم و باعث خودكفايي اين ملّت رنجديده شوي؛ ] با [ شركت در انجمن اسلامي مدارس كه يك نهاد فعّال در جهت نشر فرهنگ اسلامي مي باشد همكاري نماييد و در برنامه‌هاي آن جهت خودسازي شركت نماييد.

اما پدر و مادرم، مرا حلال كنيد و پس از اين‌كه خبر شهادتم را شنيديد تنها جمله‌اي كه به حكم يك مسلمان بايد بگوييد اين است كه «اِنا للهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ،»  زيـرا خدا امانتي به شما داده است و اينك از شما گرفته است ولي شمـا هيچ چيز از دست نـداده‌ايد ولي اجـري بسيـار در پيشگاه حق تعالي داريد از گريه نمودن و لباس سياه بر تن كردن خودداري نماييد زيرا باعث عذاب روح من خواهد شد.

مطالب زير را ذكر مي كنم:

     1ـ از تمامي دوستان و خويشان و مـردم استهبان حلال بودي مي طلبيد و برايـم استغفـار نماييد كـه نتوانستم مسؤوليتي كه بر عهده‌ام بوده است به نحو احسنت انجام دهم و چيزي كه از دنيا دارم كوله باري از گناهان مي باشد.

     2- كتاب‌هايم را با اجازه پدرم، در جهت صحيح استفاده كنيد. (استفاده خانواده و يا تقديم به امام جمعه جهت مصرفي كه صلاح مي دانند.)

     3ـ پدر و مادرم، گرچه شهادت فرزندت برايت سخت است، اما با صبر و ادامه دادن راه او مشت محكمي بر دهان تمامي كفر بكوبيد و هرگاه خواستيد گريه نماييد براي امام حسين(ع) كه مظلومانه در صحراي كربلا به شهادت رسيدند گريه نماييد.

     4ـ لباس نظامي و وسايلي كه مربوط به نظامي است به گردان فجر، تيپ المهدي بدهيد.

     اما در پايان، اين وصيت را دارم كه اگر امكان دارد براي آخرين بار دعاي كميل و صبح جمعه دعاي ندبه به پشت جنازه‌ام بخوانيد و سپس به خاك نماييد. از همه‌ي مردم براي من حلال بودي بطلبيد زيرا امكان دارد خداي ناكرده گاهي به كسي توهين و يا پشت سر كسي حرفي زده باشم. همه‌ي شماها براي رهبر دعا كنيد و از صميم قلب اين نداي رنج كشيدگان ايران عزيز كه مي گويند:

خدايا، خدايا، تورا به جان مهدي(عج) تا انقلاب مهدي، خميني را نگه دار؛ از عمر ما بكاه بر عمر او بيفزا، را فرياد كنيد. به اميد پيروزي حق بر تمامي نيروهاي كفّار در سرتاسر جهان و تشكيل حكومت عدل جهاني به امامت حضرت مهدي(عج) و آزادي بيت المقدس عزيز. مستحكم باد نظام جمهوري اسلامي ايران. خميني همه‌ي اميدش به شماست. به اميد فرج امام زمان(عج). ان شاالله .

 سه شنبه 24/9/60 :18 صفر 1401

ابوالفضل مباشري اميديه 2/8/63

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابوالفضل مباشري

نام پدر: نصرالله                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1343

سن:20سال                         تحصيلات: ديپلم تجربي

شغل: پاسدار                       وضعيت تأهل: مجرّد         

ارگان اعزام كننده: سپاه      تاريخ اولين اعزام: 25/9/60                 

حضور در جبهه: 272 روز   مسؤوليت: فرمانده‌ي گروهان     

تاريخ شهادت: 25/12/63     محل وتاريخ دفن: استهبان 9/12/73

كم كن شتاب و بنگر شهامت مردان دشت را، مرداني چون «ابوالفضل» را؛ كه در تاسوعاي حسيني چشم به جهان گشود؛ جهاني كه براي او خاكش كربلا بود و روزش عاشورا…

او دومين پرستوي هجرت كرده از اين خانواده بود كه به ديار يار پر گشود و تا لامكان رفت. «ابوالفضل» بسيار ماهر و زبر دست بود  به طوري كه در بين  دانش‌آموزان با مهارت كامل به سخنراني مي‌پرداخت. صفتي كه در او بسيار بارز بود سخاوت بود و كمك به نيازمندان. كسي كه در دل شب به دور از چشم روز، وسايل مورد نياز را در بين فقرا تقسيم مي‌نمود و به تهيدستان كمك مي‌كرد، حقا كه علي(ع) مولايش بود …

در اوايل پيروزي انقلاب اسلامي از فعّالين انجمن اسلامي، در ترويج افكار بلند حضرت امام خميني(ره) بود كه با جريانات نفاق و ضدانقلاب مقابله مي‌نمود.

آغاز جنگ تحميلي بهانه‌اي شد براي دل بيقرار او. او جبهه را زيباترين جايگاه يافت و به جمع علمداران سبز پوش پيوست و با قدمهايي استوار پا در جبهه نهاد.دنيا با تمام زيباييش رنگ باخت و او عاشقانه فاصله‌ها را پيمود.

او به هنر و كارهاي فرهنگي علاقه‌مند بود و هم با سازمان تبليغات و هم در جبهه همكاري فراواني داشت.

همرزمش مي‌گويد1: «او فردي متين و اهل مطالعه بود. هنگامي كه با منافقين به بحثهاي ايدئولوژيك مي‌پرداخت، هيچ گاه احساس ضعف نمي‌كرد. در انجام كارها مديريت بسيار خوبي داشت و داراي افكار و انديشه‌هاي نو و بلند بود.»

«ابوالفضل» در دشتهاي جنوب به دنبال محبوبي بود كه در دشت كربلا نيز همه در پي‌اش بودند. سرانجام در «عمليات بدر» عاشقانه گم كرده‌اش را يافت و ده سال پيكرش در خاكهاي جنوب ماند تا بالاخره به روزهاي سرد انتظار پايان داد.

  1. اكبر گنجي آزاد

 

شعر شهدایی

آری که مباشری چو عباس آمد

خوش بوی تر از برگ گل ياس آمد

با نام ابوالفضل به دشمن می تاخت

می رفت چنان آية احساس آمد

شهيد ابوالفضل مباشری

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان