چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e324

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e324

شادی روح شهید عزیز
الله قلی لری زاده فریدونی
صلوات

نام و نام خانوادگي:الله قلي لري زاده فريدوني

نام پدر:غلام حسين

تاريخ تولد:47/01/3

سن:18

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز عليا

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:کارگر

تحصيلات:اول راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:65/06/22

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سرو پا

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز الله قلي لري زاده فريدوني

  دفاع از اسلام بر هر فرد مسلمان واجب است. ( امام خميني)

  گمان نكنيد آنان كه در راه خدا كشته مي شوند مرده‌اند، بلكه زنده هستند و در پيشگاه خداوند روزي     مي خورند.                                                      ( قرآن كريم )

من نيز با ايمان به نيابت امام خميني و رهبري به حق و شايسته‌ي ايشان كه زمينه ساز ظهور حضرت مهدي(عج) مي باشند و اسلام واقعي را به ما شناساندند و تلاش مي نمايند كه تمامي مستضعفين را به سعادت و حقوق خود برسانند، با الطاف خداوندي كه نمي توانم شكر نعمت‌هايش را به جا آورم قدم در اين راه گذاشتم، به اميد آن‌كه به لطف و كرمش بتوانم خدمت كوچكي به اسلام و انقلاب اسلامي ايران نمايم؛ زيرا چگونه مي توان ادعاي مسلمان بودن و پيرو امام خميني بودن نمود و در جبهه‌اي كه امام فرمودند: اسلام در مقابل كفر قرار گرفته، حضور نداشته باشم و انقلاب اسلامي را ياري ننمايم.

هنگامي كه به انديشه‌هاي متعالي امام خميني و آثار انقلاب اسلامي مي انديشم مي گويم اي كاش هزاران جان داشتم و در راه اسلام مي دادم.

 در پايان از زحمات شبانه روزي پدر و مادرم كه نسبت به پرورش من انجام دادند تشكـر مي نمايم.

وصيـت من بـه شمـا مادر غيـور و قهـرمـان ايـن اسـت كـه؛ چنـانچه خوشبختي و شادي من را بخواهيد خواهش مي كنم كه پس از شهادتم گريه و زاري، ننماييد و سعي كنيد به جاي شيون و زاري خواهرانم را طوري تربيت كنيد كه زينب گونه باشند و هم چنين برادران عزيزم راه من را ادامه دهند و هميشه پشتيبان اسلام عزيز باشند.

به شما پدر و مادر مهربانم درود مي فرستم كه به من اجازه داديد كه به جبهه بروم و باز هم تأكيد       مي كنم نگران فقدان من نباشيد زيرا شهادت آرزوي من بوده است و اگر اشكي از چشمان شما بيرون مي آيد هر قطره‌ي آن مشت محكمي بر دهان دشمنان اسلام و نوكران داخلي آنان باشد. از خداوند برايم طلب آمرزش كنيد.

                                                                                                            ومن الله التوفيق

 الله قلي لري زاده 20/6/65

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز اله‌قلي لري‌زاده

نام پدر: غلام‌حسين                  محل و تاريخ تولد: رونيز 1347

سن: 18 سال                          تحصيلات: اول راهنمايي

شغل: كارگر                           وضعيت تاهل: مجرّد

دفعات اعزام: 6 بار                   تاريخ اولين اعزام: 1/12/62

ارگان اعزام كننده: بسيج          تاريخ شهادت: 22/6/65     

محل شهادت: خرمشهر              محل دفن: رونيز

در يكي از روزهاي سرد زمستان كودكي چشم گشود كه از تبار روشن آفتاب بود و از لاله‌هاي داغدار. ايّام كودكي‌اش در لطف و صفا و در سايه‌سار درخت‌هاي روستا سپري گشت و از زماني‌كه به مدرسه رفت، به نماز و روزه علاقه‌مند شد؛ به طوري‌كه از مادر مي‌خواست كه در سحرهاي ماه مبارك رمضان او را براي روزه گرفتن بيدار كند. تا كلاس اول راهنمايي درس خواند و پس از آن، چون مردي پرتوان پا به عرصه‌ي كار و تلاش نهاد و در زمين‌هاي كشاورزي مشغول به كار شد. او هميشه نماز را با جماعت مي‌خواند و با شنيدن صداي فرحبخش اذان، دست از كار مي‌كشيد و راهي مسجد مي‌شد. دست‌هاي مردانه‌اش كه از جنس صداقت بود و مهرباني كمك‌هاي فراواني به مستمندان كرد و آنها را در مشكلات ياري مي‌داد. اگر به سفر مي‌رفت براي خانواده هديه مي‌خريد و آنها را با محبّت خود شاد مي‌كرد. نسبت به امام خميني(ره) علاقه‌اي وافر داشت و هميشه تاكيد مي‌كرد كه «پيرو ولايت فقيه باشيد.»

در روزهايي كه آهنگ دلنواز هجرت، مردان دفاع را به سوي جبهه سوق مي‌داد و جبهه‌هاي جنگ، از قدوم آنها بهاري شده بود؛ او نيز عاشق سفر گشت و پرواز در اوج آسمان‌ها را آرزو نمود. گرچه سن و سال زيادي نداشت، اما سن خود را در تصوير شناسنامه تغير داد تا مسؤولين را راضي نمايد و با رفتنش موافقت نمايند. او هميشه مي‌گفت: «اگر ما به جبهه نرويم، پس چه كسي بايد برود اكنون كه ناموس ما، در خطر است.»

او در جبهه لحظه‌هاي فراق را به اميد وصال به سر آورد و مردانه در مقابل دشمنان پليد ايستاد تا از دين و ناموس ميهن دفاع نمايد، شهر خونين «خرمشهر»، آخرين رزم‌گاه او بود كه شقايق‌گون به بهشتيان پيوست و از شاهد شهادت ساغر گرفت و به وصال ابدي دست يافت.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان