چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e323

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e323

شادی روح شهید عزیز
محمدجواد گنجی
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدجواد گنجي

نام پدر:رضا

تاريخ تولد:43/01/2

سن:17

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:طريق القدس

مدت حضور:31 روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:مسوول تبليغات

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:60/09/8

مکان شهادت:بستان

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سر

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدجواد گنجي

نام پدر: رضا                    محل و تاريخ تولد: استهبان 1343

سن: 17 سال                     تحصيلات: سوم دبيرستان

وضعيت تأهل: مجرّد        ارگان اعزام كننده: بسيج

شغل: محصّل                   حضور در جبهه: 31 روز               

دفعات اعزام: يك بار         تاريخ اولين اعزام: 9/8/60

تاريخ شهادت: 8/9/60      محل دفن: استهبان

شهدا آنهايي هستند كه خوشه‌هاي معرفت را يك به يك از باغ عرفان جدا كردند تا از پل سعادت، به سلامت بگذرند و در كنار پروردگار خويش به آرامش و قرار دست يابند. آنها هرگز نگذاشتند كه سرماي دروغ، غيبت و تهمت به باغ تجربه‌هاي زندگيشان سفر كند و خزان را ميهمان دل هميشه بهارشان نمايد.

در وصفش چه بگوييم كه سزاوارش باشد؛ كسي كه مهرباني ياس، صداقت باران و استقامت كوه را همه با هم داشت. پا به پاي شب بيدار مي‌ماند تا با خداي خويش راز و نياز كند و نماز را در زير هاله‌اي از مهتاب تقديم آستان حضرت دوست نمايد.

در روز، همسفر خورشيد مي‌شد و براي كمك به پدر تلاش مي‌نمود. اگر او نبود در گوشه گوشه‌ي تلاش پدر، چيزي كم بود و انگار دستهاي پدر نيازمند ياري او بودند. وي هرگز در زندگي به بزرگترها بي‌احترامي نكرد؛ بويژه به پدر و مادرش. در انجام فرايض ديني كوشا بود و در انجام مستحبّات نيز همچنين. دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها را به فرموده‌ي مقتداي راهش خميني كبير(ره)، روزه مي‌گرفت. به راستي كه او دل به عشق خميني(ره) سپرده بود، همان عشقي كه داوطلبانه و مجنون صفت او را به وادي پاكيها رهنمون ساخت تا در جبهه آنچه را كه دنبالش مي‌گشت، بيابد او كه در تنهايي سنگر دستهاي نيازمندش را به دعا بلند مي‌كرد و مي‌گفت: «اي خداوند بزرگ از گناهان اين بنده‌ي حقير بگذر و مرا به راه راست هدايت فرما تا هر قدمي را براي تو مخلصانه بردارم تا بلكه تو آن را قبول كني و مرا جزء بندگان صالحت قرار دهي».

«محمّدجواد» خيلي زود اجابت دعا را به نظاره نشست آن وقت كه در هجدهمين بهار زندگي‌اش، در رديف شهدا قرار گرفت و آرامش يافت. آن هنگام كه «جواد» براي هميشه رفت، خانه را در سكوت فرو برد و شمعداني‌هاي عاشق هم در غم فراقش افسردند و پژمرده    شدند …

 

شعر شهدایی

گنجی دگر جواد گلگون باشد

در جبهه چو لاله غرق در خون باشد

افسانه نگو دگر ز ليلی ای دل

کين تازه جوان معنی مجنون باشد

شهيد محمدجواد گنجی

آثار

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان