چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e32

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e32

شادی روح شهید عزیز
ابراهیم انصافی
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابراهيم انصافي

نام پدر:حسين

تاريخ تولد:41/12/15

سن:24

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:732 روز

شغل:معلم

تحصيلات:فوق ديپلم

مسئوليت:آرپي جي زن

تعداد دفعات اعزام:8

تاريخ شهادت:65/10/20

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:74/05/5

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز ابراهيم انصافي

        به نام الله كه از اوييم و بازگشت همه ما به سوي اوست. به نام الله كه ترسي نيست مگر به عدالتش و اميدي نيست مگر به رحمتش. به نام الله كه صاحب روز عدالت است.

     تاريخ دوباره تكرار مي شود، دوباره هابيل كشته‌ي حسد قابيل مي شود، دوباره عمربن عبدود از خندق مي گذرد و ندا سر مي دهد. كجا هستند مردان، كجا هستند آنان كه دم از بهشت مي زنند. مگر به بهشت اعتقاد نداريد دوباره يزيد در مقابل حسين(ع) قرار مي گيرد و حسين در گودال قتلگـاه ندا سر مي دهد آيا كـسي هست كه مرا ياري كند؟ چرا وقتـي گفته مي شود در راه خدا بسيج شويد در روي زمين خود را سرگرم مي كنيد؟ مگر به زندگي دنيا راضي گشته‌ايد؟ بگذار كه در راه خدا كشته شويم تا مگر خونمان كـاري كند.

 اي امام، ما را ببخـش كه بيش از يك‌بار نمي توانيم فرمانت را لبيك بگوييم، به فرمانت آن‌قدر در جبهه مي مانيم كه بر پيكرمان گل مقاومت برويد.

سنگر تنها خانه‌اي است كه اجاره آن خون ماست. ما اين سنگر را به همه‌ي جهان تعويض نخواهيم كرد و هروقت دلمان هواي بهشت مي كند سر را از خاكريز بالا مي بريم و غروب آفتاب را مشاهده مي كنيم. بگذار كـه ما را ديوانه بخوانند، ما را  عدّه‌اي جوان نادان بنامند. ما حزب الهي نيستيم، چون امام سجاد(ع) از خدا           مي خواست او را جزء حزب خودش قرار دهد، نه، بلكه يك مسلمان مي باشيم.

مادرم به تو نمي گويم گريه نكن، هرچه خواستي گريه كن و هروقت خواستي شهادتم را به رخ انقلاب بكشي زينب(س) را به ياد بياور كه چگونه برادر و فرزند و همگي كسان خود را در راه اسلام فدا كرد و تن به اسارت داد.

 پدرم، از زحماتي كه برايم كشيدي تشكّر مي كنم. خـداوند در آن دنيا به تو اجر دهد. از اين‌كه نتوانستم با شما خداحافظي كنم حلال بودي مي طلبم و التماس دعا دارم.

 از همگي همكاران گرامي حلال بودي مي طلبم و آنچه از مال دنيا برايم مانده است خمس آن را بدهيد و پدر و مادرم در هر راه كه صلاح ديدند خرج كنند. چهار عدد سكه‌ي بهار آزادي دارم به جبهه بدهيد. از همگي حلال بودي مي طلبم و از اين‌كه نمي توانم در جهاد مقدّس عليه جهل و ناداني يار آن‌ها باشم مرا خواهند بخشيد و از دانش آموزان مي خواهم كه اگر از دستم ناراحت شده‌اند مرا ببخشند.                               

                                                                                                                   اي دنيا خداحافظ. والسلام

                                                                                                                 ابراهيم انصافي  18/10/1365

 

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابراهيم انصافي

نام پدر: حسين                    محل و تاريخ تولد: استهبان 1341

سن: 24 سال                       تحصيلات: فوق ديپلم

شغل: معلّم                           وضعيت تأهل: مجرّد                     

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 12/7/60            

مسؤوليت: آرپي جي زن       حضور در جبهه: 732 روز

تاريخ شهادت: 20/10/65       محل دفن: استهبان 5/5/74

عشق و قلم در هم آميختند تا قطره‌اي از درياي وجود «ابراهيم» را به تصوير بكشند. افسار قلم در دست عشق است تا از دلاورمردي بگويد كه زمان تولدش، آسمان هم، چشم به خانه‌ي آنها دوخت تا شاهد تولد ابراهيمي ديگر باشد.

      در هفت سالگي پا به مدرسه نهاد و اولين قدم مبارزه را عليه جهل برداشت. وي در مدرسه از جمله دانش‌آموزان ممتاز بود و باهوش. دوران نوجواني او با شور انقلاب و دلباختگي نسبت به امام خميني(ره) همراه بود. وي نيز براي پيروزي انقلاب با ديگر دوستانش به شهرستان‌هاي اطراف مي‌رفت و عكس و اعلاميه‌هاي امام را در بين مردم توزيع مي‌نمود تا اينكه با تلاش و رنج بسيار دلاورمردان، انقلاب به پيروزي رسيد. «ابراهيم» در دوران تحصيل، از جمله نيروهاي فعّال انجمن اسلامي دبيرستان بود كه در اشاعه‌ي فرهنگ و مقابله با جريانات جريان نفاق، از خود فداكاري‌هاي بسياري نشان داد.

      «ابراهيم» با پشتكاري فراوان در «تربيت معلّم» مشغول به تحصيل شد و معلّمي شد عاشق و وارسته و هنرمند. زمان زيادي از انقلاب نمي‌گذشت كه دشمن با ترفندي ديگر وارد عرصه شد. عشقِ دفاع از دين و ميهن چنان در وجودش موج مي‌زد كه كتاب‌هايش را بايگاني كرد تا از ديواني بخواند كه هر گلبرگش، گلستاني از عشق و حماسه طراحي شده است.

 

وي مدتي در روستا فرماندهي پايگاه مقاومت بسيج را به عهده داشت و سپس با اميدي ديگر و به دستور امام(ره) مشتاقانه به جبهه شتافت. براي او جبهه مقدّم بر هر كار ديگري بود. نه تنها در جبهه‌هاي ايران عليه كفر مي‌جنگيد بلكه هر جا نامي از اسلام بود حضور مي‌يافت؛ چنانكه نُه ماه در جبهه‌هاي لبنان همدوش برادران مسلمانش عليه صهيونيسم جنگيد.

پس از مدتي حضور در جبهه برگشت. شغل معلّمي را ادامه داد و درآمدي را كه به دست مي‌آورد صرف مدرسه مي‌نمود اما دوباره كوله‌بارش را بر دوش نهاد و راهي صحراي سوزان جنوب شد. تا اينكه در «عمليات كربلاي 5» به آنچه كه آرزويش بود، رسيد و با تمام وجود گفت: «اي امام! ما را ببخش كه بيش از يك بار نمي‌توانيم فرمانت را لبيك گوييم و به فرمانت آن‌قدر در جبهه مي‌مانيم كه گُل مقاومت، بر پيكرمان برويد.» چنين نيز شد آنگونه كه نُه سال پيكرش در مشهد شلمچه باقي ماند.

 

شعر شهدایی

انصافی   پرشکسته آخر پر زد

با دست علم به روی هر سنگر زد

با حق و حقيقتی تو ای ابراهيم

نقشی ز خط خون به دل لشکر زد

شهيدابراهيم انصافی

آثار

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان