چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e318

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e318

شادی روح شهید عزیز
محمدرضا کیانی نژاد
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدرضا کياني نژاد

نام پدر:ميرزا علي

تاريخ تولد:35/09/19

سن:30

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 19 فجر

عمليات:*****

مدت حضور:136 روز

شغل:معلم

تحصيلات:فوق ديپلم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:65/08/29

مکان شهادت:اهواز

نحوه ي شهادت:اصابت تير به سر

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدرضا كياني‌نژاد

نام پدر: ميرزاعلي                 محل و تاريخ تولد: استهبان 1335

سن: 30 سال                      تحصيلات: فوق ديپلم

شغل: معلّم                         وضعيت تاهل: متأهل، سه فرزند

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 14/9/59      

دفعات اعزام: دو بار             حضور در جبهه: 136 روز   

تاريخ‌ومحل‌شهادت: اهواز29/5/65       محل دفن: استهبان

حكايت مردان خدا هماره چون جويباران در دل زمان جاري است و فروغ تابناك زندگي شهدا، چراغِ روشني برافروزي است براي آيندگان.

وجود نوراني «محمّدرضا» در يك روز خزان زده و سرد تابيدن گرفت و گرمابخش خانه‌اي گرديد كه همه تولد او را به انتظار نشسته بودند.

روح خداجوي او خيلي زود جاده‌ي سعادت و خوشبختي را يافت و از كودكي دل به مسجد سپرد و لب‌هاي روزه‌دارش تشنگي و عطش را تجربه كرد. وي كه از هوش و استعداد زيادي برخوردار بود. در مدرسه از بهترين دانش‌آموزان كلاس به شمار مي‌رفت. پس از اخذ ديپلم، در دانشسراي شيراز قبول شد. پس از تلاش و زحمت بسيار، معلّمي گرديد دلسوز و فداكار، كه شمع وجودش در راه تعليم و تربيت قطره قطره آب شد و در اين راه منشأ خدمات بزرگ و ارزنده‌اي گرديد. او در روستاها به افراد بي‌بضاعت و كم در‌آمد كمك و خدمت بسياري كرد.

محمّدرضـا در روزهـاي پـرجوش انقلاب اسلامي مجـاهدت‌هـاييبي‌وقفه داشت و چون در آن دوران، مردم با كمبود مواد سوختي روبرو بودند او براي تقسيم نفت در بين مردم بسيار تلاش مي‌كرد. از نيروهاي فعال و مذهبي در دوران قبل از انقلاب اسلامي و از شاگردان ممتاز مكتب «شهيد مظلوم حجه‌الاسلام فقيهي» بودند و در اين راستا و همچنين فعاليت در كتابخانه ولي عصر(عج) همدوش با ساير نيروهاي انقلابي زحمات زيادي متقبّل شدند به ويژه در ايام نيمه شعبان.

در آن روز كه ايران دلي خسته از جنگ تحميلي داشت و مادران در هلهله‌ي اشك و درد، جوانانشان را بدرقه‌ي جبهه‌ها مي‌كردند، محمّدرضا هم ديگر تاب ماندن نداشت با اولين گروه بسيجيان كه به جبهه اعزام شدند همراه شد و به ديار لاله‌رخان پا نهد، در برابر دشمنان دين و قرآن قدعلم كرد.

او چند بار به جبهه رفت و هربار، عاشق‌تر از قبل راهي مي‌شد. مادرش مي‌گويد: «هنگامي كه براي آخرين بار از خانه بيرون رفت تا به جبهه برود، به ماشين نرسيده بود و دوباره برگشت. اما فرداي آن روز، صبح پس از خواندن نماز با وجود اينكه دخترش بيمار بود، خداحافظي كرد و راهي جبهه شد.»

وي كه ديرسالي بود در حسرت پروازي عاشقانه مي‌سوخت، در سرزمين خونين «اهواز» بر اثر بمباران دشمن پيكرش به خون نشست و عرصه‌ي خاك را تا بيكران قدس ملكوت درنورديد و در جوار رحمت خداوندي آرميد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان