چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e311

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e311

شادی روح شهید عزیز
حسین کشمیری
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسين کشميري

نام پدر:احمد

تاريخ تولد:42/06/1

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بيت المقدس

مدت حضور:52 روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:61/03/3

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسين كشميري

نام پدر: احمد                         محل و تاريخ تولد: استهبان 1342

سن: 19 سال                          تحصيلات: سوّم دبيرستان

شغل: محصّل                          وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج           تاريخ اولين اعزام: 13/1/61     

حضور در جبهه: 52 روز           دفعات اعزام: يك بار

تاريخ شهادت: 3/3/61             محل دفن: استهبان

وقتي كه شب چادر سياهش را از روي شهر برمي‌داشت كودكي نورسيده، لبخند را بر لبها نشاند و عطر وجودش را هديه به مادري نمود كه در نگاهش شادي موج مي‌زد.

به تبرّك از نام اباعبداللّه(ع) نام «حسين» زيبنده‌ي وجودش گشت. پس از آن كه دوران كودكي را پشت سر گذاشت وارد مرحله جديدي از زندگي شد. با ورود به مدرسه به مطالعه و كارهاي هنري علاقه‌مند   گشت خصوصاً به هنر نقاشي.

نوجواني اوبا روزهاي انقلاب و قيام عليه رژيم همراه بود. در اين زمان هم درس مي‌خواند و هم در جلسات قرآن شركت مي‌كرد.درآن خفقان  چند بار درمسابقه‌ي قرآن برنده شد كه به او جايزه دادند. «حسين» به نماز شب اهميت مي‌داد و به آن پايبند بود. روزه‌هاي واجب و نمازهاي يوميه را به خوبي انجام مي‌داد و صداي خوشي براي نوحه و مرثيه داشت.

در روزهاي پر شور انقلاب عشق به خميني(ره) او را به گونه‌اي متحوّل ساخت كه با همان سن كم، همگام با مردم در خيابان‌ها به راهپيمايي و تظاهرات مي‌پرداخت.

آنچنان وجودش با معشوق پيوند خورده بود كه وقتي به سراغ دفترچه‌ي خاطراتش مي‌رويم؛ از هر گلبرگ آن بوستاني حكايت مي‌خوانيم. درراز و نياز با محبوب خويش زيبا مي‌نويسد:«معبودم! بر خويش ستم روا داشتم وآن طور كه بايد و شايد از خويشتن مراقبت نكرده‌ام و زمام نفس سركش را به دست نگرفته‌ام اينك واي بر من …»

در گوشه‌ي ديگري از دفترش سخنان مولا علي(ع)، چون نگيني درخشان خودنمايي مي‌كند: «شجاع‌ترين مردم كسي است كه بر هوي و هوس خويش غالب آيد.»

«حسين» آن عاشقي است كه دعاي توسّلش چون مثنوي عارفانه بر لبانش جاري است و چه خوب دعاي او در جبهه‌هاي «خونين شهر» به اجابت مي‌رسد. نگاههاي دلنشين او را هنوز مي‌توان در غروب كارون و اروندرود جستجو كرد.

براي آزادي و فتح خرمشهر، از جان دريغ نداشت و در «عمليات بيت المقدس» چنان جنگيد كه جان را فداي دوست نمود تا دين و اسلام باقي بماند و بيگانه جرأت نكند چشم طمع به كشورش بدوزد.

 

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان