چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e308

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e308

شادی روح شهید عزیز
علی میرزا کشاورزیان رونیزی
صلوات

نام و نام خانوادگي:رضا کشاورزيان رونيزي

نام پدر:بيك ميرزا

تاريخ تولد:39/01/1

سن:28

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز عليا

عضويت:ارتش

يگان:ت 55 هوابرد

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:67/04/31

مکان شهادت:سومار

نحوه ي شهادت:تركش به پا

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز رضا كشاورزيان‌رونيزي

نام پدر: بيگ‌ميرزا               محل و تاريخ تولد: رونيزعليا 1339

سن: 28 سال                     تحصيلات: ديپلم

شغل: نظامي                      وضعيت تاهل: متأهل، چهار فرزند

ارگان اعزام كننده: ارتش     تاريخ شهادت: 31/4/67     

محل شهادت: سومار           محل دفن: رونيزعليا

با شروع فصل زيباي بهار، روستاي «رونيز» پذيراي كودكي گشت كه به دليل ارادت به امام هشتم(ع) «رضا» ناميده شد و اين هديه‌ي آسماني، زندگي را در آغوش گرم مادر آغاز كرد. رضا در هفت سالگي با حال و هوايي كودكانه با بچه‌هاي محل راهي مدرسه شد و به آموختن كتاب‌هاي درسي مشغول گشت. از همان سنين دبستان با نماز و روزه خو گرفت و در هشت سالگي اولين سجده‌ي نياز را در محراب عشق به جا آورد و تا پايان عمر از ياد خدا و انجام واجبات غافل نشد. به خواندن دعا علاقه‌مند بود و از غيبت و تهمت متنفّر و بيزار. از دعوا و مشاجره نفرت داشت و هميشه با رفتار و گفتار خود ديگران را به صلح و دوستي تشويق مي‌كرد.

دوران جواني رضا با ايام شكوهمند انقلاب اسلامي همراه بود و او نيز به سهم خود براي احياي دين اسلام و پيروزي هرچه سريعتر انقلاب، با مشت‌هاي آهنين و فريادهاي كوبنده به مبارزه برخاست. وي پس از ازدواج و تشكيل خانواده به استخدام ارتش درآمد و مشغول به خدمت شد.

هنگامي كه ايران اسلامي نظاره‌گر افكار بلند مردان حماسه بود، برادر رضا (شهيد علي‌ميرزا كشاورزيان)  درجبهه‌هاي عشق در ره دين جان سپرد. رضا علم فرو افتاده‌ي برادر را برداشت و بهيارياسلام
شتافت. او تا روزهاي پاياني جنگ در كنار همرزمان با وفا ماند و چون مجنون، سنگر به سنگر به دنبال ليلاي خود گشت تا بالاخره امام امت مصلحت اسلام را در پذيرش قطعنامه‌ي 598 دانسته و آنرا پذيرفتند در اين زمان كه دشمن احساس مي‌كرد سستي و خمودي بر لشكريان اسلام سايه افكنده است هجومي به گستردگي روزهاي آغازين تجاوز را در جبهه‌هاي جنوب و غرب كشور آغاز كرد تا شايد به برخي از اهدافي كه هشت سال پيش جنگ را بدان خاطر شروع كرده بود، برسد. اما ايران عرصه‌ي رزم‌آوران و شيران شب شكاري است كه خفاشان شب‌پرست را مجال پرواز نمي‌دهند. در هجومي ناجوانمردانه رضا در منطقه «سومار» جوانمردانه ايستادگي كرد تا به گمشده خود و به لقاي دوست دست يافت.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان