چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e303

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e303

شادی روح شهید عزیز
اسماعیل کریمی نژاد
صلوات

نام و نام خانوادگي:اسماعيل کريمي نژاد

نام پدر:احمد

تاريخ تولد:39/00/00

سن:25

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل12فجر

عمليات:والفجر 8

مدت حضور:136 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:64/12/19

مکان شهادت:فاو

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به شكم

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز اسماعيل كريمي‌نژاد

نام پدر: احمد                       محل و تاريخ تولد: استهبان 1339

سن: 25 سال                       تحصيلات: دوم دبيرستان

شغل: پاسدار                       وضعيت تأهل: متأهل دو فرزند

ارگان اعزام كننده: سپاه        تاريخ اولين اعزام: 14/9/59

دفعات اعزام: دو بار              حضور در جبهه: 136 روز

تاريخ شهادت: 19/12/64     محل دفن: استهبان

عاشقانه در خون خويش غوطه‌ور گرديد؛ اسماعيل صفتي كه آرزو داشت در مناي عشق قرباني شود…

«اسماعيل» در يكي از روزهاي گرم تابستان در خانواده‌اي متديّن و معتقد به اسلام چشم به جهان گشود. روزهاي كودكي يكي پس از ديگري سپري شدند و در هفت سالگي راهي مدرسه گشت. وي يكي از           دانش‌آموزان نجيب و خوب مدرسه بود كه به موقع در كلاس درس حاضر مي‌گشت و براي معلّمانش احترام زيادي قايل بود.

دلش چون آيينه پاك و صاف بود و با كسي كدورتي نداشت. بسيار مهربان بود و آن قدر مادرش را دوست داشت كه روزي هنگامي كه به خانه آمد و متوجه شد كه مادرش آب گرم مي‌نوشد، با پولي كه خود پس‌انداز كرده بود براي مادر يخچال خريد. حتي زماني كه پدرش فوت كرده بود، اسباب و وسايل منزل مي‌خريد تا جاي خالي پدر را پركند. اهل شوخي و مزاح بود و به ديگران سفارش مي‌كرد: «نماز را با عجله نخوانيد و آن را صحيح به جا آوريد.» از فريب دادن ديگران ناراحت مي‌شد و از اينكه به ديگران ظلمي شود سينه‌اش مالامال درد مي‌گشت.

در زمان انقلاب «اسماعيل» نيز به مقابله با رژيم شاه پرداخت و در تظاهرات و راهپيماييها شركت مي‌‌كرد. آن قدر به امام خميني(ره) علاقه داشت كه زمان دامادي برادرش مرتباً مي‌گفت: «براي سلامتي امام صلوات بفرستيد.» حتي شب ازدواج خودش نيز از ديگران مي‌خواست كه به جاي سردادن شعرهاي مرسوم، صلوات بفرستند.

پس از پيروزي انقلاب اسلامي به عضويت سپاه پاسداران درآمد و مخلصانه مشغول به خدمت شد. با شروع جنگ تحميلي، در همان روزهاي نخست، براي رويارويي با دشمن رهسپار گشت و دل بيقرارش را به ساحل جبهه پيوند داد.

زمزمه‌ي دعاي او در دل سنگر حكايت از طلب شهادت داشت، او كه هميشه آرزو داشت در راه حسين(ع) شهيد شود تا روز قيامت در حضور حضرت زهرا(س) شرمنده نباشد.

«اسماعيل» پاسداري عاشق و باوفا بود كه براي دفاع از دين، از خون گذشت و در منطقه‌ي «فاو» در «عمليات والفجر8» مشتاقانه پا به حريم دوست گذاشت و در بزم آرزو، جام مي از دست دلبر برگرفت.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان