چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e302

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e302

شادی روح شهید عزیز
مسعود کرمی پور شمس آبادی
صلوات

نام و نام خانوادگي:مسعود کرمي پور شمس آبادي

نام پدر:قدم علي

تاريخ تولد:43/06/90

سن:24

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز ـشمس آباد

عضويت:ارتش

يگان:ل 77خراسان

عمليات:*****

مدت حضور:990 روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:اطلا عاتي ارتش

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:67/04/21

مکان شهادت:فکه

نحوه ي شهادت:.اصابت تركش به سرو پا

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز مسعود كرمي پورشمس آبادي

      با سلام و درود بيكران بر منجي عالم بشريّت و پيامبر اكرم(ص) و سرور شهيدان حسين بن علي(ع) و مهدي موعود(عج) و نايب بر حقّش و با سلام و درود فراوان به روان پاك شهداي كربلا‌هاي ايران و رزمندگان هميشه پيروز.

       اگر چه دنيا زيبا و دوست داشتني است و انسان را به طرف خودش مي كشد، اما همان پاداش الهي از دنيا خيلي زيباتر است، اگر چه مال دنيا را آخرِ كار بايد گذاشت و رفت پس چرا در راه خدا انفاق نشود. اگرچه بدن‌هاي ما ساخته شده كه نهايتاً خاك شود پس چرا بايد در راه خدا قطعه قطعه نگردد.

 اين بنده‌ي حقير، مسعود كرمي پور فرزند مرحوم حاج قدمعلي متولد 1343 به شماره شناسنامه‌ي 2323 صادره از استهبان، وصيت خود را به شرح زير اعلام مي دارم:

با توجه به مراتب فوق در سال 1361 به استخدام ارتش جمهوري اسلامي ايران درآمدم و جهت نيل به هدف، پا به عرصه‌ي جبهه نهادم تا درس ايثار و شهادت بياموزم و دين خود را به ميهن اسلامي ادا نموده تا در سراي ديگر در پيشگاه عدل الهي شرمنده نباشم. به جايگاه دلير مردان اسلام شتافتم تا از هر نظر با آنان كه اسوه‌ي مجاهدت و ايمان هستند همگام باشم و بدين وسيله مرگ شرافتمندانه را صدها بار بر زندگي ننگين ترجيح دادم، آري:

              مرگ يكبار است و در سنگر بسي فرخنده تر

                                                                       اين نمي زيبد كه در بستر، بميرد شير نر

در جهان عشق و محبت‌‌هاي گوناگون وجود دارد كه هركدام آتشي است تا دل و جان را تابان و فروزان سازد، ولي هيچ‌كدام به پاكي و صفاي عشق الهي نمي رسد. اسلام را از دل و جان پذيرفته‌ام و تسليم قوانين و مقررات آنم كه همانند داروي شفـابخشي در قـرآن مجيـد به وسيله‌ي محمد مصطـفي(ص) براي نجـات بشر آمـده است، اسلام بيـنشي دارد كـه درباره‌ي جميع جـوانب زندگي بشـريّت دستورات و مشروعاتي دارد و حيات انسان را به جانب پيروزي و نيكي سوق مي دهد، پس قرآن را بخوانيد و به آن عمل كنيد. آري، دنيا جاي تربيت و رياضت و قيامت جايگاه ابدي و فردوس، عالي‌ترين پاداش آنان است.

       من آگاهانه اين راه را انتخاب نموده‌ام تا بتوانم به عالي‌ترين پاداش الهي كه همان جوار حق است دست يابم. ان شاالله. اين زندگي بي اعتبار چند روزه ارزش آن را ندارد كه كسي شرافت انساني‌اش را به ننگ و پستي وبي غيرتي آلوده سازد. آري، زندگي شيرين است، حيات، دلكش و جان، گرامي است ولي شرافت و عزّت نفس] است[ و سرافرازي و غيرتمندي و آزادگي و جوانمردي شريف‌تر و گرامي‌تر از جانند، آن كه انسان است مرگ با عزت و هزار بار به زندگي ننگين ترجيح مي دهد زندگي زيبا است تا وقتي كه شرافت انسان پايمال نشود و عزّت نفس آدمي از بين نرود، آن‌جا كه فضيلت‌ها ترك و دنائت جانشين آن گردد، آن جا كه مردي و مردانگي رخت بربندد و پستي حكمفرما شود، زندگي چه معني دارد؟ اين را بدانيد كه ارزش زندگي در شرافتمندانه زيستن آن است.

       هر چند كه شهادتم مورد تصديق خدا و رسول است ولي اگر جنازه‌ام را پيدا كرديد مرا در زادگاهم رونيز عليا به خاك بسپاريد. اين جسد را آهسته به سوي جايگاه ابدي و منزلگاه دايمي حمل و تشييع نماييد، چون اين شهيد پدر و مادر ندارد؛ هنگامي كه جنازه‌ام را به سوي آرامگـاه مي بريد تقـاضا دارم تعـدادي شمـع روشن كـنيد و در بالاي تابـوتم بگذاريد تا آن شمع‌ها جاي اشك پدر و مادرم را بگيرد.

         برادران عزيزم محسن و ناصر، شما كه مسؤوليت خطير پدر و مادرم را بر عهده داشتيد از شما تشكر مي كنم چون وظيفه‌ي خود را خوب انجام داده‌ايد. همان طور كه مي خواستيد داماديم را با شكوه و جلال برگزار نماييد، اين هم يك نوع دامادي است. عاشق به معشوق خود رسيد و به لقاي الله و به حجله‌گاه ابدي هجرت نمود. از شما مي خواهم عزايم را با شكوه برگزار كنيـد، نمي گـويم گـريـه و شيـون كنيد بلكـه شـاد و مسرور باشيد كه توانستيد در اين برهه از زمان برادري تربيت نماييد كه نماز و عبادتش،  زندگي و شهادتش براي خدا باشد پس خدا را حمد و سپاس گوييد.

        برادران بهتر از جانم محسن و ناصر، به مدت يك سال شب‌هاي جمعه بر مزارم شمع روشن كنيد و شما ديگر برادرانم محمدرضا و حسين و خواهرم از اين‌كه هميشه در زحمت بوديد تشكر مي كنم و برايم طلب بخشش از خدا كنيد.

 از اقوام و دوستان مي خواهم كه از درگاه خداوند برايم طلب عفو نمايند، مدت زماني براي شما عزيزان ايجاد مزاحمت نمودم شرمنده‌ام كه نتوانستم جواب‌گوي زحمات شما باشم؛ با زبان بي زباني از شما كمال تشكر و قدرداني مي نمايم و شما اي عزاداران حسيني كه مرا تا آرامگاهم بدرقه كرديد] از شما[  قدرداني       مي كنم و اجر و پاداش شما سروران گرامي با سالارشهيدان امام حسين(ع) باشد و بر سنگ مزارم بنويسيد:

        به حجله مي رود اين تازه داماد جناح حق؛ حنايش خون، پيامش خون، عروسش همسرش، هم راز ديرينش، شهادت بود، شهادت.

 گروهبان يكم مسعود كرمي پور

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز مسعود كرمي‌پورشمس‌آبادي

نام پدر: قدم‌علي                       محل و تاريخ تولد: رونيز 1343

سن: 24 سال                         تحصيلات: ديپلم

شغل: نظامي                          وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش         تاريخ اولين اعزام: 13/4/62    

حضور در جبهه: 990 روز       مسؤوليت: اطلاعات ارتش           

محل‌وتاريخ شهادت: فكّه21/4/67     محل دفن: رونيز

« در جهان عشق و محبّت‌هاي گوناگوني وجود دارد، ولي هيچكدام به پاكي و صفاي عشق الهي نمي‌رسد. من آگاهانه اين راه را انتخاب كرده‌ام، تا به عالي‌ترين پاداش الهي كه همان جوار حق است، دست يابم.»

اين پژواك انديشه‌ي «مسعود» است كه خانه‌ي دلش هماره از پرتو انوار الهي روشن و تابناك بود. گرچه سراسر زندگي‌اش در تنهايي سپري شد و در سنين كودكي پدر و مادرش را از دست داد؛ اما شراره‌هاي اميد، براي فردايي روشن و آفتابي در سينه‌اش زبانه مي‌كشيد. وي علاقه‌اي خاص به نماز داشت، بدان‌گونه كه قبل از فوت پدر هم در كنارش مي‌ايستاد و به تقليد از او نماز مي‌خواند. او كه به تنهايي خو گرفته بود، احساسات عاطفي خود را با بيان اشعار به تصوير مي‌كشيد و مكنونات قلبي خود را به رشته‌ي تحرير درمي‌آورد.

سرپرستي او به عهده‌ي برادر بزرگترش بود و او كه سالياني را با مسعود در زير يك سقف زندگي كرده، اينگونه روايت مي‌كند: «روزي با دوستان و مسعود در كوه‌هاي اطراف به تفريح رفتيم
در بين راه چند گوسفند از گله جدا گرديده و در كوه‌ رها شده بودند مسعود از ماشين پياده شد و با زحمت زياد دو گوسفند را گرفت و به نزد چوپان گله برد.»

وي علاقه‌ي زيادي به ارتش داشت و به همين دليل پس از گذراندن آموزش‌هاي لازم به خدمت در ارتش مشغول شد. در هنگامه‌ي جنگ تحميلي، دل در گرو عشق خدايي نهاد و جبهه، منزل و مأوايي براي دل تنها و غريبش شد. هرگاه كه خانواده تصميم مي‌گرفت دختري را براي او خواستگاري كند اجازه نمي‌داد و مي‌گفت؛ «صبر كنيد تا نتيجه‌ي جنگ مشخص شود بعداً هم مي‌توانم ازدواج كنم.»

سرانجام در ديار هميشه داغدار «فكّه» به دنبال پرواز سينه سرخان عاشق پرگشود و در خون‌نامه‌اش خواست كه بر سنگ مزارش بنويسند:

به حجله مي‌رود اين تازه داماد جناح حق

حنـايش خـون، پيـامـش خـون

عـروسش، همسرش، همـزاد ديـريـنش

شهــادت بـود، شهــادت بـود.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان