چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e301

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e301

شادی روح شهید عزیز
محمدخلیل کاظمی
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمد خليل کاظمي

نام پدر:محمدحسين

تاريخ تولد:38/08/25

سن:22

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ارتش

يگان:ل 77ثامن الائمه

عمليات:*****

مدت حضور:240 روز

شغل:سرباز

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:تداركات

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:60/07/1

مکان شهادت:دارخوين

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدخليل كاظمي

نام پدر: محمّدحسين            محل و تاريخ تولد: استهبان 1338

سن: 22 سال                      تحصيلات: ديپلم

شغل: سرباز                      وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش     تاريخ اولين اعزام: 1/11/59    

مسؤوليت: تداركات              تاريخ شهادت: 1/7/60    

 محل شهادت: دارخوين        محل دفن: استهبان

ياد باد روزهاي پرتپش عشق؛ روزهاي شورانگيزي كه هشت سال عاشقي را به تماشا نشست…

«خليل» يكي از دوستداران خوب خدا بود كه در خانه‌اي مقيّد به دين اسلام تولد يافت و چنان پرورش يافت كه در آينده‌اي تابناك، خود براي حفظ دين قرباني شد. با ورود به سن هفت سالگي، راهي مدرسه شد و در محضر استاد آموخت واژه‌هايي كه او را به اوج آسمان پر مي‌داد. خليل در تابستان با برادر بزرگترش كار مي‌كرد تا بتواند خرج تحصيل خود را درآورد. وي به ورزش واليبال علاقه‌ي زيادي داشت و امروزه سالن ورزشي شهر به نام او مزيّن است.

وي كه از آغاز زندگي با خداي خود پيمان عشق بسته بود از همان روزهاي كودكي به انجام واجبات مقيّد شد، بدان گونه كه پدرش مي‌گويد: «هنگامي كه سن زيادي نداشت، روزه مي‌گرفت و چون به او مي‌گفتيم كه تو هنوز قدرت بدني نداري كه بخواهي روزه بگيري، مي‌گفت: همان طور كه خداوند به من قدرت ديدن و راه رفتن داده است، قدرت روزه گرفتن هم داده است

دوران جواني‌اش با روزهاي با شكوه انقلاب اسلامي همراه شد واو هماره در اين فكر بود كه چگونه اعلاميه‌ها و نوار حضرت امام را بدست آورد و از محتواي آن مطلع گردد، گام به گام انقلاب را همراهي كرد تا به ظفر و پيروزي دست يافت. وي كه تحصيلات خود را در رشته‌ي خدمات بهداشتي به پايان رسانده بود، قبل از رفتن به سربازي در بيمارستان شهر به همنوعان خود خدمت و كمك مي‌كرد.

در آن روزها كه ايران يك آسمان پرنده‌ي مهاجر داشت و عطر جبهه دل را به سرزمين عشق ميهمان مي‌كرد، خليل در لباس مقدس سربازي براي مقابله با دشمني رفت كه دست تجاوز به سوي ايران دراز كرده بود. وي پس از طي دوره‌ي آموزشي در جبهه‌ي «گيلان‌غرب» مشغول به خدمت شد، سپس به مرخصي آمد و براي آخرين بار به ديدار دوستان و آشنايان رفت و آن وقت كه در دلش چشمه‌هاي يقين مي‌جوشيد شهر را به مقصد «دارخوين» ترك كرد و به مصاف دشمن رفت و آن گونه در راه دين خدا جهاد كرد كه به بالاترين مزدش كه شهادت بود، دست يافت.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان