چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e300

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e300

شادی روح شهید عزیز
علی اکبر کاظم زاده
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي اکبر کاظم زاده

نام پدر:رضا

تاريخ تولد:40/10/2

سن:22

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 2

مدت حضور:257 روز

شغل:تراشكار

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:تداركات گردان

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:62/05/1

مکان شهادت:حاج عمران

نحوه ي شهادت:اصابت تركش خمپاره

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي‌اكبر كاظم‌زاده

نام پدر: رضا                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1340

سن: 22 سال                      تحصيلات: سوم راهنمايي

شغل: تراشكار                    وضعيت تأهل: مجرّد          

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 17/8/61                

حضوردرجبهه: 257 روز     مسؤوليت: مسؤول تداركات‌گردان     

تاريخ شهادت: 1/5/62         محل دفن: استهبان

چه علي اكبرهايي كه سينه چاك،  دل به ميدان سپردند و رفتند تا پاره پاره شوند، اما اجازه ندهند كه حادثه‌ي كربلا بار ديگر تكرار گردد. «علي‌اكبر» نيز چنين بود؛ جواني كه هميشه به حال عارفان غبطه مي‌خورد و  مي‌گفت: «خوشا به حال آنها كه راهي جز راه خدا و ذكري جز ياد خدا ندارند.»

جوانمردي بود با گذشت، مهربان و فداكار. با آن كه هيچ گاه از حال نيازمندان غافل نبود اما شرم داشت كه با لباسي نو در برابر مستمندان ظاهر شود. دنيا برايش هيچ بود و هرگز دل به آن نبست. اهل مشورت بود و نيك سرشت و در بيشتر اوقات و براي انجام هر كاري از بزرگترها مشورت مي‌نمود و با آنها هم‌شور مي‌شد. براي پدر و مادرش احترام زيادي قايل بود، و به هيچ قيمتي حاضر نمي‌شد باعث آزار آنها شود.

چون هنگامه‌ي پيكار آمد، بسان نوري گشت و از مرداب تن دور شد. از پي ياران رفت تا با آنها اين نطفه‌ي شوم را از ميان بردارد و توطئه‌ي دشمن را خنثي كند.

به «گردان فجر» پيوست و در جمع فجرآفرينان آرامش يافت. در   آنجا مسؤول تداركات بود و خوشحال از اين كه فرصتي پيش آمده تا به عاشقان حضرت دوست، خدمتي كند.

«عمليات والفجر 2» در آستانه‌ي وقوع بود و التهابش از حدّ بيرون. او كه خود مي دانست، ديگر به دنيا برنخواهد گشت در وصيتنامه‌اش با گلواژه‌ي خون چنين مي‌نويسد: «عجب دارم از داستان آدمي كه مي‌داند بعد از مرگ، او را بازخواست مي‌كنند، اما بي خيال، روز را در يك زندگي آسوده به معصيت مي‌گذراند و شب آسوده به همراه شيفتگان رؤياها به خواب مي‌رود.»

وي در «عمليات والفجر 2» كه در طول جنگ كم نظير بود شركت كرد و محكم و استوار ايستاد. در كوههاي «حاج عمران» عراق چهار روز محاصره را به جان خريد اما دست از مقاومت نكشيد. با دوستانش هم پيمان شده بود كه در اين عمليات نبايد بار ديگر اُحد تكرار شود، تا سرانجام پس از رزمي بي امان با لباني تشنه در آن كوه آب حيات يافت و با نثار خون خود، استمرار حيات عاشورا را نويد داد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان