چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e30

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e30

شادی روح شهید عزیز
علیرضا امیرپور
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي رضا اميرپور

نام پدر:اسدالله

تاريخ تولد:44/00/00

سن:23

استان:فارس

شهرستان:آبادان

بخش:*****

عضويت:ارتش

يگان:ت 88زرهي زاهدان

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:چهارم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:67/04/31

مکان شهادت:سومار

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز عليرضا اميرپور

نام پدر: اسدالله                     محل و تاريخ تولد: آبادان 1323

سن: 23 سال                      تحصيلات: چهارم دبيرستان

شغل: سرباز                      وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش     تاريخ شهادت: 31/4/67     

محل شهادت: سومار           محل دفن: جاويدالاثر

در كجاي افلاك آشيان گزيده‌اي كه نگاهي به زمين نمي‌افكني و سراغي از خاكيان نمي‌گيري!؟…

شهر آفتاب‌خيز «آبادان» در يكي از روزهاي پرصفا، شاهد تولد كودكي بود كه چهره‌ي ملكوتي‌اش فرداي روشن او را به تصوير مي‌كشيد و درخشش چشمانش، آيينه‌وار از آينده‌اي تابناك سخن مي‌گفت. اين نو رسيده را «عليرضا» ناميدند و با صداي دل‌انگيز اذان او را به دستهاي مهربان عشق سپردند. لحظه‌ها به سرعت گذشت و عليرضا هفت ساله شد. با شور و شوقي كودكانه همراه با دوستان قدم به مدرسه نهاد و در محضر استاد آموخت آنچه را كه معناي جاودانگي مي‌داد. در كنار تحصيل به كارهاي بنّايي و مكانيكي مي‌پرداخت؛ تا بدين وسيله در تأمين هزينه‌ي زندگي، ياري‌گر خانواده باشد. او به نماز اوّل وقت اهميّت مي‌داد و با خواندن قرآن، روح لبريز از نيازش را تا اوج آسمان‌ها پرواز مي‌داد. مادرش مي‌گويد: «او هميشه صبح اول وقت براي نماز بيدار مي‌شد و ديگران را نيز صدا مي‌زد و علاقه‌ي زيادي به مسجد جامع شهر داشت.» وي جواني امانت‌دار بود و با حوصله؛ كه به مسئله‌ي حلال و حرام توجّه زيادي داشت.

با شروع جنگ تحميلي و حمله‌ي ناجوانمردانه‌ي عراق به شهرهاي مرزي ايران و از جمله آبادان، جمعي از مردم بي‌دفاع در آتش باران دشمن مظلومانه جان باختند وعده‌ي بسياري نيز به شهرهاي اطراف هجرت كردند كه در اين ميان عليرضا با خانواده به زادگاه پدرش (استهبان) بازگشت و در اين شهر سكونت گزيد.

عليرضا كه روزهاي زيادي شاهد خاك‌سپاري كبوترهاي عاشق بود و دلي خونين از جنگ تحميلي داشت، لباس سربازي را به تن كرد و به ديگر سلحشوران ايران پيوست. او يك بار در جبهه از ناحيه‌ي پا مجروح شد؛ اما چنان به هواي آن جا دل خوش داشت كه حضور در جبهه و مناطق جنگي را از بهترين لحظات عمر خود مي‌دانست و هميشه زمزمه مي‌كرد: «كربلا، كربلا ما داريم، مي‌آييم.» جام وجودش از شوق وصال لبريز بود و هر بار كه به مرخصي مي‌آمد، براي رفتن بي‌قرارتر مي‌شد. بار آخر چنان از دنيا بريده بود كه وقتي كوله‌بار سفر را برمي‌داشت، شادابي وصال در چشمانش موج مي‌زد؛ او كه سال‌ها چشم انتظار و بي‌تاب ديدار يار بود، در روزهاي پايان سربازي در منطقه‌ي لاله‌خيز «سومار» به فراق پايان داد و با تني مجروح و دلي مشتاق به محبوبش رسيد و در شب چشمانش براي هميشه گم شد.

 

شعر شهدایی

هنگامه امتحان اميرپور آمد

در گرد رهش فرشته با جود آمد

در فصل شکوفايي گل های بهار

بلبل ز سر شوق و ره دور آمد

شهيد عليرضا اميرپور

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان