چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e290

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e290

شادی روح شهید عزیز
حسن قرائت
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسن قرائت

نام پدر:عباس

تاريخ تولد:45/00/00

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:40 روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:61/11/13

مکان شهادت:دهلران

نحوه ي شهادت:بمباران هوائي

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسن قرائت

نام پدر: عباس                    محل و تاريخ تولد: استهبان 1345

سن: 16 سال                     تحصيلات: سوم راهنمايي

شغل: محصّل                    وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج    تاريخ اولين اعزام: 3/10/61    

حضور در جبهه: 40 روز    تاريخ شهادت: 13/11/61    

محل شهادت: دهلران          محل دفن: استهبان

در گل افشان يك روز بهاري، تولد فرخنده‌ي كودكي، بذر شوق و محبّت را در دل خانواده‌اي كاشت كه روزگارشان لبريز بود از ياد و نام خداوند. او را «حسن» ناميدند و حسن‌گونه تربيت كردند.

با هفت سالگي به سوي مدرسه گام برداشت و براي كسب علم و دانش همت گماشت. تا كلاس سوم راهنمايي به تحصيل پرداخت و سپس به شغل آزاد (مكانيكي) روي آورد. بسيار فعّال و زرنگ بود و در اين شغل چيره دست و ماهر. از بدني ورزيده برخوردار بود و در كارهاي مشكل و سنگين به ديگران كمك مي‌كرد. گلخنده‌اي كه بر لبانش نقش بسته بود، شادي را به دل دوستان ميهمان مي‌كرد و همين شوخ طبعي و خنده‌رويي باعث شده بود كه هيچ‌گاه در مقابل ديگران ناراحت و عصباني نباشد. از درآمد خود به فقرا و افراد كم درآمد كمك مي‌نمود و آنها را فراموش نمي‌كرد.

او كه از دلش خانه‌اي زيبا براي يار ساخته بود، از نماز شب و فرايض ديني غافل نمي‌شد. به نماز جمعه، دعاي كميل و دعاي فرج عشق مي‌ورزيد و به اسلام و ولايت فقيه نيز هم. هميشه مي‌گفت: «امام خميني(ره) نايب امام زمان(عج) است.»

در روزهايي كه جبهه از عطّر خدا سرشار بود و عاشقان، يار را در آن سرزمين جستجو مي‌كردند، حسن نيز با ديگر بسيجيان از پي دلدار راهي شد و به ديار سبز آرزوها پا نهاد. در روزهاي پر خطر به حكم پير فرزانه گردن نهاد و به منطقه‌ي «دهلران» اعزام شد تا با هم‌عهدان عشق به نبرد با دشمن بپردازد.

در اين ايام، پدر حسن در جبهه حضور داشت و از اعزام فرزندش به اين ديار مطلع شد. وي به دنبال حسن بود تا او را به نزد خود بياورد، در اين هنگام متوجه شد كه بر اثر بمباران دشمن، مجروحين و شهدايي را به اورژانس آورده‌اند، مي‌رود تا خبري كسب نمايد كه با روي خونينِ جگر گوشه‌اش مواجه مي‌شود.

آري او عاشقانه در ره دوست جان باخت؛ تا داستان جوانمردي زنده بماند و قصّه‌ي دلدادگي از ياد نرود.

 

شعر شهدایی

در جبهه قرائت و جمالش را ديدم

آن طلعت خون طپيده حالش ديدم

سر بر قدم دوست نهاد و جان داد

عاشق شده بود و من وصالش ديدم

شهيد حسن قرائت

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان