چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e289

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e289

شادی روح شهید عزیز
محمدجواد قرائت
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدجواد قرائت

نام پدر:ابراهيم

تاريخ تولد:47/02/1

سن:18

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 4

مدت حضور:443 روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:5

تاريخ شهادت:65/10/4

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:76/04/13

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدجواد قرائت

نام پدر: ابراهيم                 محل و تاريخ تولد: استهبان 1347

سن: 18 سال                      تحصيلات: سوم راهنمايي

شغل: سرباز                      وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه      تاريخ اولين اعزام: 24/3/63

دفعات اعزام: پنج بار           حضور در جبهه: 443 روز

تاريخ شهادت: 4/10/65       محل دفن: استهبان 13/4/76

اين بار بايد ترنّم ايمان «محمّدجواد» را با قلم پيوند زد؛ ايماني كه با خواندن نماز شب باراني مي‌گرديد. بايد ترنّم چشمان او را با قلم درآميخت؛ همان چشماني كه براي رفتن به جبهه بارها و بارها بلور اشك در آن شكست.

«محمّدجواد» از زماني كه سن زيادي نداشت هميشه مسايل ديني را از پدرش سؤال مي‌كرد و نوجواني بيش نبود كه معمولاً نمازهاي يوميه را به جا مي‌آورد و روح پاك و لطيفش را سرشار از باده‌ي عشق مي‌كرد. او فردي متديّن بود و مهربان كه هرگز بر كسي درشتي نكرد.

در اوايل انقلاب، گرچه كم سن و سال بود، اما با ديگر عاشقان خميني(ره) همراه شد و شعار «مرگ بر شاه» را سر مي‌داد. نداي آزاديخواهي او هنوز در شهر پيچيده است. به امام حسين(ع) علاقه‌اي عجيب داشت و هميشه در ايام عاشورا، يكي از عزاداران و خدمتگزاران مخلص سالار شهيدان كربلا بود.

زماني كه تصميم گرفت براي درياي پرتلاطم دلش ساحلي بيابد، جبهه را پيدا كرد. وي از طرف مدرسه با ديگر دوستانش، رهسپار سرزمين سبز آرزوها شد. هنگام رفتن به مادرش گفت: «اين دنيا ارزش ندارد. ما كه بالاتر از علي‌اكبر امام حسين(ع) نيستم.» قرآن را بوسيد و با پدرش وداع كرد.

«محمّدجواد»، شبِ قبل از رفتن در خواب مي‌بيند كه «در جبهه بوسيله‌ي چند عراقي شهيد مي‌شود.» عجيب‌تر آن كه خواهرش پس از رفتن او نيز همين خواب را مي‌بيند و خواب آنها در جبهه‌هاي جنوب به حقيقت مي‌پيوندد؛ آن زماني كه تيري از كمينگاه دشمن رهيد و در كنار اروندرود در «عمليات كربلاي 4» قامت رعناي «محمّدجواد» را نشانه رفت. اروند رود يازده سال جگر گوشه‌ي مادر را در آغوش گرفت و او را چون امانتي نزد خود نگه داشت. يازده سال چشم به راه او ماندند، تا از سفر طولاني‌اش برگشت و در روز بيست و هشت صفر، پيكر پاكش برفراز دستهاي عاشق تا گلزار شهدا راهي گرديد.

 

شعر شهدایی

بی قرائت به سوی ساحل دريا نروم

چون جواد از دل اروند به تنها نروم

داشت انديشه يارش بدل ديوانه

بی عزيزان به سوی سبزه و صحرا نروم

شهيد جواد قرائت

آثار

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان