چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e288

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e288

شادی روح شهید عزیز
ناصر قائدیان رونیزی
صلوات

نام و نام خانوادگي:ناصر قائديان رونيزي

نام پدر:نجف

تاريخ تولد:43/05/9

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز – رونيز سفلي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:258 روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:62/07/14

مکان شهادت:حاج عمران

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز ناصر قائديان رونيزي

       به نام خداوند قادر و متعال، با ياد خدا و براي خدا، لذا چون ما همه از خداييم و همه‌ي جهان از اوست و به سوي او برمي گرديم، اولين و آخرين پيام ما «اِناِللهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ» مي باشد يعني همه‌ي ما از خدا هستيم و به سوي او باز مي گرديم.

        من به عنوان يك رزمنده‌ي اسلام به همه‌ي مؤمنين اعم از خويشاوندان، دوستان و آشنايان و خانواده‌ي معصوم خود وصيت مي كنم شما را به امر خير كه در او رضاي خدا باشد و سعي كنيد هميشه در كارهايتان صبور باشيد و لحظه‌اي خدا را فراموش نكنيد. به محرومين و مستضعفين جامعه‌ي اسلامي نهايت خدمت را بنماييد، چرا كـه در دنيا دو چيز باقي مي مـاند و آن خوبي و بدي است، چرا ما كار خير و خوب انجام ندهيم كه بعد از رفتن از دنياي فاني از خود يادگاري به امانت گذاشته باشيم.

        حرفي با خانواده‌ي خود خصوصاً پدر و مادر خود دارم كه در غياب من گريه نكنند و همه‌ي خانواده‌ام بعد از شهادت من آن طور كه خدا صلاح مي داند نماز و قرآن را لحظه‌اي ترك نكنند، خوب بينديشند و راه راست زندگي را انتخاب بكنند و يك پيام هم براي همسرم، كه بعد از من ان شاالله اگر فرزندي داشته او را خوب تربيت اسلامي كند و فردي مثمرثمر و ايده آل براي جامعه‌ي اسلامي باشند.

 و شما همسرم، صبور و زينب وار باشيد و براي رضاي خدا هم كه شده راه شهدا را بـرويد و پاسداري كـنيد از خـون شهـدايتان و ان شاالله به اميـد زيارت كربلاي حسيني و قدس عزيز.

 در ضمن چون همه‌ي كارها به دست خداوند است و همه چيز صلاح اوست بعد از من اموال مرا به خانواده (همسرم) بدهيد و شما همسر مهربانم، آن طور كه صلاح خود و رضاي خدا هست بدون هيچ گونه سر و صدا به زندگي شيرين خود ادامه دهيد و به حرف‌ها و نق زدن مردم، حتي اگر نزديك‌ترين فرد خانواده‌تان] باشد[    گوش نكنيد كه خداي نكرده باعث ناراحتي و نارضايتي خانواده‌ي من و شما شود خوب بينديشيد و فكر كنيد و راه راست زندگي را انتخاب كنيد، اميدوارم كه در زندگي شاد و سرحال و خوشبخت باشيد. مسأله‌ي ديگر آن اين‌كه هر روز احساس تنهايي و نگراني مي كنيد سري به قبرستان شهدا بزنيد و با خواندن فاتحه‌اي روح آن ها را شاد و خود را از حالت نگراني بيرون آوريد، تا اين كه هميشه به ياد شهداي اسلام عزيز باشيد و بتوانيد از خـون پاك آن‌ها كه درخت اسلام را آبياري كرد پاسداري كنيد.

 امام و رزمندگان اسلام و ملت شهيدپرور ايران اسلامي را از دعاي خيرتان كه بدرقه‌ي راه آن‌هاست فراموش نكنيد، از هرگونه كمك خود به انقلاب و اين جنگ تحميلي كوتاهي نكنيد. دوست دارم كه مرا در بين شهدا بگذاريد ولي رضايت پدر و مادر و همسرم هم همراه باشد هر طور كه صلاح مي داند انجام دهيد.

مرگ بر ضد ولايت فقيه                    درود بر رزمندگان اسلام

   ســلام بـر شهيـــدان                    مرگ بر منافقيـن و صـدام

مرگ بر اسراييل غاصب

خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي، خميني را نگهدار.

ياران همه سوي مرگ رفتند            بشتاب اي دوست كه از قافله عقب نماني.

                                                                                                                       والسلام

ناصر قائديان 26/6/62

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ناصر قائديان‌رونيزي

نام پدر: نجف                      محل و تاريخ تولد: رونيزسفلي 1343

سن: 19 سال                      تحصيلات: پنجم ابتدايي

شغل: سرباز                      وضعيت تاهل: متأهل

ارگان اعزام كننده: سپاه      تاريخ اولين اعزام: 29/11/60    

حضور در جبهه: 258 روز   تاريخ شهادت: 14/7/62       

محل شهادت: حاج‌عمران       محل دفن: رونيزسفلي

اندوه ديرسالي كه در غربت چشمانش آشيانه كرده است، تو را به دست پرونده‌اي مي‌سپارد كه «ناصر» را با تمام عظمتش در چند سطر خلاصه كرده است و جملات و عبارات كوتاه، شهيد را به سادگي بودنش به تو معرفي خواهند كرد. آفتاب خسته‌ي نگاهش كه به رنگ غروب است تو را به روزهاي گذشته ميهمان مي‌كند تا به كوچه‌هايي كه هنوز هم بوي حضور او را مي‌دهند قدم بگذاري و سراغي از او بگيري و از نگاه سراسر سكوت و صورت‌هاي آفتاب خورده‌ي روستاييان به دنبال خانه‌اي باشي كه ناصر روزهاي پر نشاط كودكي و نوجواني را در آن سپري كرده است.

… و اينك آنچه كه زينت‌بخش اين يادنامه مي‌شود سخنان مادري درد آشناست كه از آن همه بزرگي شهيد اينگونه سخن مي‌گويد: «ناصر تا كلاس پنجم ابتدايي درس خواند. در اين مدت با معلّمين و هم كلاسي‌هاي خود رفتاري نيك داشت. قبل از انقلاب در تظاهرات ضدرژيم شركت مي‌كرد. او شوخ‌طبع و خوش اخلاق بود و اگر مرتكب اشتباهي مي‌شد، خيلي زود معذرت‌خواهي مي‌كرد. در هفده سالگي ازدواج كرد و تشكيل خانواده داد. شغلش كارگري بود و از اين طريق خرج خانواده را تأمين مي‌كرد. بعد از پيروزي انقلاب اسلامي براي گذراندن خدمت سربازي راهي جبهه شد. هميشه مي‌گفت: من آرزو دارم شهيد شوم و بارها گفته بود كه دوستانم در جبهه شهيد مي‌شوند و من هنوز در خانه نشسته‌ام. آخرين بار به ديدار آشنايان، همسايه‌ها و اقوام رفت، با همه‌ي آنها خداحافظي كرد و سپس راهي كردستان شد و چون آرزويي جز شهادت نداشت، در كوههاي حاج‌عمران به آرزوي خود رسيد.»

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان