چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e286

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e286

شادی روح شهید عزیز
خداکرم قائدیان رونیزی
صلوات

نام و نام خانوادگي:خداکرم قائديان رونيزي

نام پدر:خداداد

تاريخ تولد:38/10/1

سن:23

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز – رونيز سفلي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:فتح المبين

مدت حضور:33 روز

شغل:کارگر

تحصيلات:بيسواد

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:61/01/1

مکان شهادت:شوش

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز خدا كرم قائديان رونيزي

        چنانچه به فرموده‌ي رهبر انقلاب دستور دادند در تاريخ 29 بهمن 60 كليه‌ي نيروهاي داوطلب و بسيج سپاه پاسداران كه براي دفع كليه‌ي متجاوزين به جبهه اعزام شوند بر همه‌ي مردم مسلمان واجب شده است به جبهه بروند و تا آخرين قطره‌ي خونم را در راه اسلام فدا مي كنم.

خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي، خميني را نگهدار.

                                                                                   خدا كرم قائديان

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز خداكرم قائديان رونيزي

نام پدر: خداداد                  محل و تاريخ تولد: رونيزسفلي 1338

سن: 23 سال                    تحصيلات: ابتدايي

شغل: كارگر                     وضعيت تأهل: مجرّد                

ارگان اعزام كننده: بسيج    تاريخ اولين اعزام: 29/11/60 

دفعات اعزام: يك بار          حضور در جبهه: 33 روز                              

 تاريخ شهادت: 1/1/61      محل دفن:رونيزسفلي ـ امامزاده ابراهيم

كوچ را رمز رهايي ناميد و رفت، پرنده صفتي كه از فكر پرواز يك لحظه آرامش نداشت …

چون «خداكرم» قدم به دنيا نهاد، خانه از وجود پاكش صفا يافت و روشني. دست سرنوشت چنان خواست كه او از كودكي راهي       كوره‌هاي آجرپزي شود و به كار كردن مشغول. درآمدش را به مادر مي‌داد تا صرف كمك به خانواده كند، هميشه سعي داشت هم خدا را از خود راضي نگه دارد و هم پدر و مادر را. بسيار معتقد به روزه گرفتن و خواندن نماز اول وقت بود و تا نماز نمي‌خواند سر سفره حاضر    نمي‌شد. در خانه به نماز مي‌ايستاد و به برادر و خواهر كوچكترش نيز ياد مي‌داد. از غيبت كردن و دروغ گفتن پرهيز داشت و هيچ‌چيز به اندازه‌ي قسم دروغ او را ناراحت نمي‌كرد، به طوري كه بر سر همين مسأله با يكي از اقوام درگير مي‌شود و جهت كفّاره‌ي قسم دروغ، گوسفندي قرباني مي‌كند. هميشه به ياد فقرا بود و به آنها كمك مي‌كرد. علاقه‌ي فراواني به زيارت ائمه داشت بويژه زيارت امام رضا(ع).

در اوايل انقلاب اسلامي او سرباز بود و مشغول به انجام وظيفه،  در 12 بهمن ماه كه امام خميني(ره) به وطن باز گشت او كه عاشق امام بود از شادي در پوست خود نمي گنجيد و سر از پا نمي‌شناخت.

سواد چنداني نداشت، اما از اوضاع مملكت نيز غافل نبود. نگاهي دقيق داشت و چشماني روشن و واقع بين. به نوارهاي مذهبي علاقه داشت آن‌ها را گوش مي‌داد و پند مي‌گرفت.

چون جنگ عراق عليه ايران آغاز شد، مردم را از اوضاع مملكت آگاه مي‌كرد. آن وقت كه كسي اطلاع چنداني از بسيج و فعّاليت‌هاي آن نداشت، او دست به كار شد و با ديگر دوستانش در «رونيز سفلي» سنگري ساخت، جذّاب و دلنشين و نام بسيج برآن نهاد. سپس با كمك مردم مقدار پولي جمع كرد و اتاقي ساخت و آن را پايگاه مقاومت بسيج ناميد كه امروز همان پايگاه به نام «خداكرم» ثبت است. در اكثر شبها همانجا مي‌ماند و به خواندن دعا و نماز شب مشغول مي‌شد و در نيمه شب پاكترين احساسش را تقديم به درگاه محبوب مي‌كرد. سرانجام از همين پايگاه نيز براي دفاع از همه ارزشهايي كه با خون دل عاشقان به دست آمده بود،‌ راهي جبهه‌هاي «شوش» شد ‌و آن‌قدر در برابر دشمنان و فكر پليد آنها ايستادگي نمود، تا به آنچه كه لايقش بود رسيد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان