چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e274

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e274

شادی روح شهید عزیز
احمد فقیهی
صلوات

نام و نام خانوادگي:احمد فقيهي

نام پدر:ملاحسين

تاريخ تولد:10/00/00

سن:50

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:قاضي شرع

تحصيلات:سطح عالي حوزه

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:60/05/17

مکان شهادت:استهبان

نحوه ي شهادت:ترور

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيزحجه الاسلام احمد فقيهي 

       با سپاس فراوان از وفور نعمت پرودگار، با ادا ثنا   بي حد و حصر نسبت به خداي يكتا و با اقرار و اعتراف به ربوبيّت و يگانگي خداي جهانيان و قبول نبوّت انبيا، خاصه پيامبر عظيم الشأن اسلام(ص) و پذيرش امامت اميرالمؤمنين(ع) و امامان به حق پس از وي و امامت حضرت مهدي موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف و قبول رهبري نايبان خاص و عام حضرتش و اطاعت از رهبر كبير انقلاب و امام امت، خميني بت شكنِ زمان و احيا كننده‌ي دين و اسلام راستين و خلاصه پذيرش آنچه پيامبر از ناحيه‌ي خداي بزرگ آورده است چند كلمه وصيت خود را به شرح زير اعلام مي نمايم:

1ـ وصي و قيمه بر صغّار اولادم زوجه‌ام قرار دادم.

2ـ آنچه از وجوه كه در محل مخصوص (كيف مشخص و جعبه ميز) است و يا در جيب من باشد كه روي آن اسم كسي نوشته باشم (به خط خودم) مربوط به سهم امام (ع) و يا سهم سادات مي‌باشد كه اجازه داشتم مصرف در امور شرعيه و سادات و تبليغات مذهبي نمايم و تاكنون يك سال تمام است ديناري مصرف شخص خودم نكرده‌ام.

3ـ اگر در غير دو محل ياد شده وجهي باشد متعلّق به خود من بوده است كه مربوط به ورثه خواهد گرديد.

4ـ بحمدالله از ذخاير دنيا چيـزي پس انـداز نكـرده‌ام تـا بخواهم در موردش وصيت كنم.

5ـ كتاب‌هايي كه تا به حال تهيه نموده‌ام هر آنچه از آن قابل استفاده فرزندانم باشد كه افرض الله تقسيم نمايند و آنچه نمي توانند مورد استفاده آنان قرار گيرد به كتابخانه‌ي حضرت ولي عصر(عج) منتقل نمايند.

6ـ خانه‌ي مسكوني كه در دفتر رسمي منتقل به آقاي سيدحسن خرازيان گرديده به اين جهت بوده كه بتواند از وامي كه جهت مسكن استفاده نمايد و خانه‌اي براي خودش تهيه كند، بنابراين فروش واقعي صورت نگرفته و شرعاً مال همه‌ي ورثه مي باشد.

7ـ مغازه‌هايي بوده كه رابطه‌ي قرض با آنان داشته‌ام و حساب هم با خودشان بوده از آقايان، بنّايي، افسرآزاد، حاج محمّدباقر منظوري، شركت فرهنگيان، حاج فتحعلي ذبيحي، مشهدي علي آقا ذبيحي، ميرزا احمد جوادي، حاج محسني، حاج سقايي و شايد يكي دو سه تا مورد ديگر چنانچه مدعي طلبي باشند، با عذرخواهي تمام بپردازيد.

  8 ـ من از فرزندانم شرمنده‌ام كه چيزي نداشتم تا برايشان بگذارم بنابراين وسايلي كه در خانه         مي باشد كه بيش از حد معمول زندگي يك فرد عادي و متوسط است و مقدار پول جزيي كه از مخارج يك الي دو ماه تجاوز نمي كند اگر باقي ماند از فرزندان بزرگم تقاضا مي كنم تحت اختيار مادرشان گذارند تا در جهت زندگي اعضاي خانواده مصرف نمايند و مورد استفاده قرار دهد.

9ـ مبلغ بيست هزار تومان كه وسيله‌ي آقاي جليل دل‌افكار از فطر و غيره جهت تعمير مسجد باغ ماهان آورده بود خودم تصرف نكرده‌ام و چون توفيق تعمير و تجديد بناي اساسي پيدا نشد لذا به عنوان قرض الحسنه دست به دست تاكنون مي گشته كه در حال حاضر ده هزار تومان آن دست سيدابوالقاسم محسني است و ده هزار تومان آن به وسيله‌ي قاسم شعله تحت اختيار ستاد نماز جـمعه است كه جهت اجاره‌ي ساختمان حاج بهزاد پرداخت گرديده و نيز دو مورد بايد مصرف در مسجد  باغ ماهان گردد كه مقداري سيمـان و گـچ هم بـوده كه قسمتي از صورت مصرفي قـرض آن دست قاسـم شعلـه و قسمتي دست مشهدي محمدحسين و مشهدي حاجي احمد پريزن مي باشد كه همه مربوط به مسجد است.

10ـ در خاتمه يادآور مي شوم به فرزندانم و فرزندزادگانم كه اكنون تمام ملت ايران در حال مبارزه و جنگ با دشمنان اسلام‌اند، بنابراين همه در جبهه‌ي حق عليه كفر قرار گرفته‌ايم چه آنان كه در مرزند و چه كساني كه در پشت سر آنان‌اند و دستور اين نبرد هم از ناحيه‌ي نايب بر حق امام زمان(عج) صادر گرديده، پس اگر غالب بر دشمن خونخوار شديم  و سرنگون ساختيم پيروز هستيم و اگر در اين راه جان ناقابل خود را از دست داده و به سعادت بزرگ شهادت نايل آمديم، باز هم پيروز شده و افتخار بزرگ داريم.

اينجانب هم از مردم جدا نيستم و آنچه تاكنون توانسته‌ام انجام وظيفه در هر دو موقعيت حساس نموده‌ام و از كشته شدن هراس و بيم ندارم و در مسند قضايي آنچه از خودم اطمينان دارم سوء استفاده عليه فردي از مردم نكرده‌ام و با علم و آگاهي و توجه، حكم ناحقي صادر نكرده‌ام و تا آن جا كه در توان داشتم بررسي و تحقيق نموده‌ام و اگر موضوعي به اشتباه فهميده و بر من ثابت گرديد يا بر اساس علم و تحقيق قدم برداشته و حكمي در اسلام مشخص است و در نزد خداي بزرگ معلوم است كه اميد اصلاح امر و عفو و گذشت از جانب او دارم و با خوش بيني به سوي خداي خود مي روم. ان شاالله.

 و از شما انتظار دارم كه راه حق و صراط مستقيم اسلام كه امروز خلاصه در خط امام مي گردد و هميشه در خط مجتهد جامع الشرايط خلاصه مي باشد از دست ندهيد و ناآگاهانه و بدون اطلاع حرف نزنيد و فريب افراد بي سـواد و هر دو را از خطه‌ي اطلاعات نخوريد كه در پيش وجدان و خدا و خلق شرمنده و رسوا خواهيد گرديد و در جهان ديگر به عقوبات شديد الهي دچار مي شويد.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته.

 ضمناً وجوهي كه بابت سهم در خانه است حدود يك دهم آن سهم سادات و بقيه سهم امام(ع)  است كه همه با اجازه‌ي مرجع مي باشد مصرف گردد.

حاج شيخ احمد فقيهي 10/11/65

زندگی نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

شعر شهدایی

مظلوم شدی فقيهی از روز ازل

ای قاضی شرق فارس در بُعد عمل

از دست منافقين شدی غرق به خون

گل را به گريبان زدی و مشک بفل

شهيد حجت الاسلام فقيهی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان