چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e273

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e273

شادی روح شهید عزیز
جواد فقیه
صلوات

نام و نام خانوادگي:جواد فقيه

نام پدر:ميرزامذكور

تاريخ تولد:32/00/00

سن:33

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:راننده

تحصيلات:ششم ابتدايي قديم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:65/11/2

مکان شهادت:شيراز

نحوه ي شهادت:بمباران هوائي

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدجواد فقيه

 پدر: ميرزامذكور                محل و تاريخ تولد: استهبان 1332

سن: 33 سال                       تحصيلات: ششم قديم

شغل: راننده‌ي آمبولانس      وضعيت تأهل: متأهل، سه فرزند         

محل شهادت: شيراز          نحوه شهادت: بمباران هوايي   

تاريخ شهادت: 3/11/1365    محل دفن: استهبان

در يكي از روزهاي خوب خدا، تولد آفتابي «محمّدجواد» به خانه روشني بخشيد و با چشماني اشك‌آلود در آغوش مادر آسايش يافت و با شور و عاطفه زندگي را آغاز كرد. روزها و لحظه‌ها گذشت و دوران طفوليت او نيز هم. در هفت سالگي براي كسب علم آماده شد و همپاي همسالان خود در كلاس درس حاضر گشت. از همان كودكي پر جنب و جوش بود و بسيار فعّال و بشّاش. چون ياري دلسوز در اكثر گرفتاري‌ها و مشكلات، خانواده را ياري مي‌داد و آنها را كمك مي‌نمود. «جواد» پس از اينكه تحصيلات ابتدايي را به پايان برد، مدرسه را رها كرد و به كار مشغول شد.

در اوج جواني با دختري اصيل ونجيب پيمان ازدواج بست و به زندگي‌اش رنگي خدايي بخشيد و با دلي پراميد، رو به سوي آينده كرد. آن گاه جهت امرار معاش و آسايش بيشتر خانواده، به «شيراز» سفر كرد و در يكي از بيمارستان‌ها به عنوان راننده‌ي آمبولانس مشغول به خدمت شد و در كنار خانواده، زندگي را با عنايت پروردگار سپري نمود. او فردي متديّن و ديندار بود كه بارها به همسرش گفته بود: «اگر انسان سرش هم بالاي دار برود بايد حقيقت را بگويد و راستگو باشد.»

با اوجگيري انقلاب براي دفاع از استقلالِ ميهن اسلامي، خود با ديگران همگام شد. او كه جام هستي‌اش لبريز از مهر و ايثار بود، در تمام عرصه‌هاي نبرد، آماده و حاضر بود. با شروع جنگ تحميلي، او نيز در پشت جبهه در كمك به مجروحين تلاشي شبانه روزي داشت و از هيچ كوششي فروگذار نبود؛ از جابجايي مجروحين گرفته تا تهيه خون و دارو براي آنان.

در سال 1365 كه دولت بعثي عراق در مقابل رزمندگان هميشه پيروز اسلام در جبهه‌ها شكست خورده بود، براي جبران اين ناتواني و ايجاد رعب و وحشت در بين مردم به بمباران شهرها متوسل شد و بسياري از افراد بي‌دفاع را به خاك و خون كشيد. در اين هنگام «محمّدجواد» كه در بيمارستان «مسلمين» مشغول كمك به مجروحين بود در زير ويرانه‌ها و خرابي‌ها مظلومانه جان سپرد و سفّاكي و ددمنشي دشمنان اسلام را، در تاريخ سبز شهادت ثبت نمود.

 

شعر شهدایی

بر گوش صدای آشنا می آيد

گويي که فقيه با نوا می آيد

از سنگر صاحب الزمان(عج) به پرواز شده

چون صبح سعادت آن هما می آيد

شهيد جواد فقيه

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان