چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e272

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e272

شادی روح شهید عزیز
اصغر فرهمندنژاد
صلوات

نام و نام خانوادگي:اصغر فرهمندنژاد

نام پدر:محمود

تاريخ تولد:38/04/8

سن:31

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:سپاه

يگان:ت 46الهادي

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:جانشين گردان ترابري

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:69/12/11

مکان شهادت:طلاييه

نحوه ي شهادت:انفجار مين

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي‌اصغر فرهمندنژاد

نام پدر: محمود                       محل و تاريخ تولد: ايج 1338

سن:31سال                           تحصيلات: ديپلم

شغل: پاسدار                          وضعيت تأهل: متأهل

محل شهادت: طلاييه               نحوه‌ي شهادت: برخورد با مين

تاريخ شهادت: 11/12/1369     محل دفن: ايج

در آن سوي شهر، روستايي آرميده كه پرندگانش با قفس بيگانه‌اند و صداي خوش جويباران و طراوت سبزه‌هايش ما را به كوچه‌باغ يادها مي‌برد و به دوران كودكي «علي‌اصغر». به زماني كه او هفت ساله بود و كيف به دست از كوچه‌هاي گِلي روستا مي‌گذشت و با بچه‌هاي محلّه راهي مدرسه مي‌شد؛ به روزگاري كه با دستان كوچكش، مردانه خوشه‌هاي طلايي گندم را درو مي‌كرد تا در حمل كردن بار سنگين زندگي به پدرش كمك نمايد. او داراي روحي بلند و پرعاطفه بود كه رفتار شايسته‌اش باعث شده بود كه با كوچك و بزرگ دوست باشد. فردي زحمتكش و بي‌تكبّر بود و با همسايه‌ها مهربان و خوش‌برخورد و در انجام امور زندگي يار و مددكارشان. فردي مؤمن و متديّن بود كه شركت در نماز جماعت از خصوصيات بارز اخلاقي‌اش بود.

پس از پيروزي با عظمت انقلاب اسلامي و با تشكيل بسيج به فرمان امام خميني(ره) به عضويت آن مكان مقدّس درآمد و دل بدانجا نهاد. مدتي بعد قامتش به لباس پاسداري مزيّن گشت و منشاً خدمات بسياري در بسيج روستا گرديد. در زمان جنگ تحميلي نيز با حضورش در ميادين نبرد رشادت‌هاي فراواني از خود به يادگارگذاشت. او همچنين همّت بالايي در بسيج نيرو، جمع‌آوري كمك‌هاي مردمي و انجام امور پشتيباني جنگ از خود نشان داد.

هنوز طبل جنگ نواخته مي‌شد كه «علي‌اصغر» با تمام علاقه‌اي كه به بسيج و سپاه داشت مجبور به ترك آنجا گشت. گرچه براي مدتي از آن مكان مقدّس دور ماند اما روح پرالتهابش همچنان مشتاق حضور بود. بالاخره هشت سال جنگ هم تمام شد اما پرستوهايي كه در سر شوق هجرت داشتند همچنان در هواي رفتن بودند و «علي‌اصغر» كه سوداي پيوستن به سبز پوشان انقلاب اسلامي را داشت پس از ازدواج مجدداً به سپاه پاسداران ملحق گرديد و براي مدتي به منطقه‌ي طلاييه اعزام گشت. هرچند زمان زيادي آنجا نبود اما مرغ دلش چنان  بي‌صبر پرواز بود كه در يك روز در حال انجام وظيفه، با ماشين به روي يكي از «مين»هاي باقي مانده از دوران جنگ رفت و در يك لحظه درِ باغ شهادت به رويش باز شد و پريان همه جام به دست به استقبالش آمدند.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان