چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e270

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e270

شادی روح شهید عزیز
محمدجعفر فرودیان
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدجعفر فروديان

نام پدر:محمد

تاريخ تولد:43/06/20

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 2

مدت حضور:67 روز

شغل:محصل

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:آرپي جي زن

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:62/05/1

مکان شهادت:حاج عمران

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيزجعفر فروديان

«اِنَّ اللهَ اْشْتَرَي مِنَ اْلمُؤمِنينَ اَنفُسَهُمْ وَ اَمْوالَهُم بِاَنَ لَهُمُ اْلجَنَّهَ يُقاتِلُونَ فِي سَبيْلِ اللهَ فَيُقتِلونَ وَ يُقتِلونَ.»

      چه زيباست كه خريدار و مشتري انسان و خدا باشد و چه عالي و پرعظمت است انساني كه از تمام زشتي‌ها بريده و از پليدي‌ها وارسته و به اين كمال و سعادت رسيده باشد كه خدايش خريدار او باشد و او را به دست زشت‌ترين انسان‌هاي روي زمين بكشد به نزد خويش ببرد.

با سلام بر مهدي موعود امام زمان(عج) آن منجي بشريّت و برقرار كننده‌ي عدل جهاني، بر ولي فقيهان و راهگشاي راهنمان، قلب تپنده‌ي امت اسلامي حضرت امام خميني روحي فدا، مبارز ستمگران. اميد امت و امام آيت الله منتظري و سلام بر معلّم شهادت و پرچمدار مبارز با ظلم، امام حسين(ع)، آن پرچمدار شهيدان كه در طول تاريخ شيفتگان و عاشقاني داشته و دارد و رزمندگان ما نمونه‌اي از عاشقان و دلباختگان هستند.

 هر فردي قبل از مردنش بايد به اين مطلب فكر كند كه انسان چگونه به وجود آمده است و چگونه و چرا آمده و كجا مي رود، چگونه بايد برود و يك انسان مسلمان و كسي كه معلّمش حسين(ع) باشد بايد براي اين مطلب جوابي داشته باشد، مگر نه اين‌كه خداوند مي فرمايد: آيا جهاد در راه خدا بجز عبادت مي تواند باشد؟ پس خوني كه كه در راه خداوند بر زمين مي ريزد به مقدار قطرات، انسان متعهّد تربيت  مي كند.

پس پدر و مادر عزيزم: در اين‌جا لازمست از شما تشكر كنم و خدا هم از شما تشكر كند، پس براي من گريه نكنيد كه دشمن با گريه‌ي شما خوشحال مي شود و مرا حلال كنيد.

 خواهرانم از شهـادت برادر خود، خوشحـال باشيـد كه شما نيـز به خواهـران شهيـدان ملحـق شـده‌ايد و بدانيد كه فرزندان امام حسين(ع) در راه اسلام چه سختي‌ها تحمّل كردند و دعا كنيد كه خداوند به طول عمر امام بيفزايد و مرا حلال كنيد.

برادران عزيزم مرا حلال كنيد و راه شهدا را ادامه دهيد و داييان من مرا حلال كنيد.

                                                                                                                 خدانگهدار شما

جعفر فروديان 18/4/62

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز جعفر فروديان

نام پدر: محمّد                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1343

سن: 19 سال                       تحصيلات: دوم دبيرستان

شغل: محصّل                      وضعيت تأهل: مجرّد          

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 27/2/62                

مسؤوليت: آرپي جي زن       حضور در جبهه: 67 روز        

تاريخ شهادت: 1/5/62          محل دفن: استهبان

انديشه كن به او، كه چگونه با پاي دل، دشت شب را پيمود و خود را به وادي صبح حقيقت رساند …

«جعفر» در خانه‌اي به دنيا آمد كه از بضاعت دنيا بهره‌اي نداشت اما از عشق و ايمان سرشار بود. براي شناخت «جعفر» بايد راههاي زيادي پيمود؛ چرا كه او براي شناخت مولايش حسين(ع) راههاي طولاني را طي كرد وخار مغيلان را به جان خريد. از همان كودكي مهربان بود و باصفا. به كتابهاي مذهبي و زندگاني ائمه علاقه‌ي فراواني داشت، به طوري كه هنوز آن كتابها در كتابخانه‌اش خودنمايي مي‌كنند. با خواندن اين كتابها و شرح حال بزرگان دين راه و رسم وفا و ايثار را آموخت. اسوه‌ي اخلاق بود و اهل نماز جمعه و جماعت. علاقه‌ي عجيبي به دعاي كميل داشت و اشكهاي نشسته برگونه‌اش هنگام دعا، از عطش فراق او خبر مي‌داد.

در قيام شكوهمند انقلاب اسلامي، حضوري مستمر داشت و همدوش با مردم به پا خاسته‌ي ايران به فعّاليت پرداخت. بسيار متواضع بود، به طوري كه هرگاه كفشي نو مي‌خريد آن را خاكي مي‌كرد تا كهنه جلوه دهد. مي‌گفت: «كساني هستند كه توانايي خريد ندارند.» غمخوار فقرا بود و هيچ گاه خود را از آنها جدا ندانست.

عشقي كه در سر داشت يك لحظه او را آرام نمي‌گذاشت به همين دليل شروع جنگ و رفتن به جبهه برايش تولدي جديد بود. او با عشقي  وصف ناپذير پا در جبهه گذاشت. در گردان هميشه پيروز فجر خود را مهيّاي نبردي وصف ناپذير با دشمن نمود و آن گاه كه در «عمليات والفجر 2» پس از چهار شبانه روز محاصره رشادتها و فداكاريها به يادگار گذاشت، روح پاكش تا بي‌كرانه‌ها رفت و انتظار وصل دوست نيز پايان يافت.

 

شعر شهدایی

دل را به فروديان چنان پيغام است

از يوسف مصر شربتی در کام است

خورشيد کند شرم به جولانگه او

صددشت ز لاله های ما گلفام است

شهيد جعفر فروديان

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان