چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e27

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e27

شادی روح شهید عزیز
جواد الهی
صلوات

نام و نام خانوادگي:جواد الهي

نام پدر:عوض علي

تاريخ تولد:46/05/09

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 2

مدت حضور:80 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:فرمانده گروهان

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:62/05/5

مکان شهادت:حاج عمران

نحوه ي شهادت:اصابت گلوله

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز جواد الهي

      لبيك ياحسين بن علي(ع) و لبيك ياحسين زمان اي خميني كبير، اي حسين(ع) بدان كه اگر روز عاشورا نبودم كه تو را كمك كنم امروز با كمال رضايت و با كمال مطلوبيت آمدم كه خون خود را نثـار كـنم و اين نـهال نوپاي جـمهوري اسلامـي را سيـراب سـازم.  اي امت مسلمان، قرآن كريم مي فرمايد: اي كساني كه ايمان آورده‌ايد چرا عمل نمي كنيد به آنچه مي گوييد ما آن مي كنيم كه اگر روز عاشورا بوديم حسين(ع) را ياري مي كرديم. امروز اي برادران و خواهران مسلمان، حسين زمان ما خميني كبير، اين عاشق اللّه پا در عرصه‌ي ميدان نهاده و از اسلام و دين اسلام دفاع كرده امروز ندا سر داده است كه ياري مي خواهم، ما بايد او را ياري دهيم، بدانيد كه اين دنيا فاني است و ما هر لحظه ممكن است جان به جان آفرين تسليم كنيم. چرا اين جان دادن‌ها در راه دين، در ره سعادت، در ره رسالت و شهادت نباشد.

از جوانان عزيز مي خواهم كه امام را تنها نگذاريد و هميشه آن پرچمي كه از دست شهدا مي افتد عاشقانه بردارند و پيش تازند، بدانيد كه چشم تمام مستضعفين جهان به ما دوخته شده است. مواظب باشيد از خدا براي خانواده‌ي شهدا، مجروحين، معلولين جنگ و انقلاب، اسراو مفقودين صبر و شكيبايي مي خواهم و از همه‌ي مردم و آشنايان مي خواهم كه ما را ببخشند. هر كه ما را مي شناخته ما را ببخشد و التماس دعا از همه‌ي امت شهيدپرور دارم و از خانواده‌ام مي خواهم كه در مرگ من گريه نكنند چون دشمنان اسلام خوشحال مي شوند. پدر و مادرم صبر پيشه كنيد و خواهرانم همچون زينب پيام مرا به ملت برسانند.                                                                                             

                                                                                                                 و من اللّه التوفيق

پادگان جلديان جواد الهي 5/4/62

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز جواد الهي

نام پدر: عوض قلي              محل و تاريخ تولد: خير 1346

سن: 16 سال                       تحصيلات: سوم دبيرستان

شغل: پاسدار                       وضعيت تأهل: مجرّد          

ارگان اعزام كننده: سپاه       تاريخ اولين اعزام: 15/2/62                 

حضور در جبهه: 80 روز     مسؤوليت: فرمانده‌ي گروهان     

تاريخ شهادت: 5/5/62         محل دفن: استهبان

«جواد» با شميم خوش گندمزارها و با لطافت چمنهاي بي‌ريا در روستايي زيبا چشم به جهان گشود. بهار و خزان سپري شدند و او براي رفتن به مدرسه آماده گشت.

پسري فعّال بود و زرنگ و از كار كردن عار نداشت. هرگاه كه فرصت مي‌يافت، يا زماني كه از مدرسه تعطيل مي‌شد براي كمك كردن به پدرش يا به آبياري درختان مشغول مي‌شد يا به كار در مزرعه. مسجد كوچك روستا مكان باصفايي برايش بود. روح سرشار از يقينش با صداي خوش مؤذّن به سمت مسجد به پرواز در مي‌آمد. در مراسم سوگواري ائمه اطهار(ع) شركت مي‌كرد بخصوص بزرگ مرد كربلا حسين(ع). جواني برومند و با انصاف بود و اگر يكي از دوستان يا اقوام اشتباهي مي‌كرد يا خلافي از او سر مي‌زد با مهرباني و متانت او را نصيحت مي‌نمود؛ به طوري كه باعث نگراني و ناراحتي او نشود. اهل علم بود و ديانت، و به كتابهاي «شهيد استاد مطهري» و زندگاني بزرگان دين علاقه‌ي فراوان داشت.

تا كلاس سوم راهنمايي در روستا ماند و سپس براي ادامه‌ي تحصيل به شيراز رفت. تحصيل را رها كرد وبه عضويت سپاه درآمد ولباس مقدس پاسداري، زينت‌بخش قامتش گشت. «جواد» در تمام مراحل زندگي از ياد خدا غافل نماند و قرائت قرآن و دعا تنها تكيه‌گاه تنهايي‌اش بود.

به امام خميني(ره) علاقه وافري داشت و گوش به فرمان او بود و چون نداي «هَل مِن ناصِر يَنصرُني» آن پير فرزانه را شنيد داوطلب گشت و براي رفتن به جبهه آماده. رسم ادب را به جا آورد و براي خداحافظي نزد پدر و مادرش آمد. چون در چشمانشان نگريست ياد آورد آن همه زحمتهاي گذشته را. از آنها خواهش كرد كه حلالش كنند و او را ببخشند. از كوچه‌هاي كودكي گذشت و از دنيا و نام نيز هم. پا به جبهه نهاد و بهر دفاع، از جان گذشت و در برابر دشمنِ دون مردانه ايستاد، خم به ابرو نياورد، تا به آنچه كه هميشه آرزويش بود رسيد و گواراترين شربت شهادت را نوشيد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان