چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e269

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e269

شادی روح شهید عزیز
حسن فروتن اصطهباناتی
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسن فروتن اصطهباناتي

نام پدر:صمد

تاريخ تولد:42/07/3

سن:24

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ارتش

يگان:ت 88زرهي زاهدان

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:66/04/27

مکان شهادت:سومار

نحوه ي شهادت:بمباران

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسن فروتن‌اصطهباناتي

نام پدر: صمد                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1342

سن: 24 سال                     تحصيلات: پنجم ابتدايي

شغل: سرباز                      وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش     تاريخ شهادت: 27/4/66     

محل شهادت: سومار           محل دفن: استهبان

در يكي از روزهاي خوب خدا، آسمان نظاره‌گر تولّد كودكي بود كه با قدوم مباركش خانه را به روشنايي دعوت كرد و صداي گريه‌اش باعث شادي مادر شد. روزها به سرعت گذشت و جثه‌ي كوچك او چون سرو رشد كرد و در ميان بوستان زندگي نمايان گشت. در هفت سالگي با دوستان خود راهي مدرسه شد و از حرف حرف كتاب، واژه‌ي پرواز و هجرت را آموخت.

«حسن» از اخلاق نيكو و حسنه‌اي برخوردار بود و با خواهر و برادرش به نرمي رفتار مي‌نمود و در حلّ مشكلات به آنها كمك مي‌كرد. آنچه كه او را بسيار ناراحت و دلگير مي‌كرد؛ سخنان ياوه بود و غيبت كردن و بدگويي. برخوردش با نامحرّمان آميخته با متانت و وقار بود و چنانچه كسي حدود را رعايت نمي‌كرد به او تذكر مي‌داد. از زماني كه پدرش دار فاني را وداع گفت، دستان مردانه‌اش به زحمت خو گرفت و براي آنكه با عزّت و سربلندي زندگي كند و محتاج ديگران نباشد همدوش برادرانش كار كرد و مخارج زندگي را تأمين نمود. به دعاي توسل و كميل علاقه‌اي وافر داشت و در سايه‌سار نماز و دعا، با مشكلات زندگي مبارزه مي‌كرد.

روزهايي كه مردان ايران پيشگام هجرت و رهايي بودند و از تعلّقات دنيا دست كشيده و براي حفظ دستاوردهاي انقلاب دل در گرو جبهه داشتند، حسن نيز لباس مقدّس سربازي به تن كرد و با همرزمان دلسوخته‌اش در جبهه‌هاي جنگ به نبرد با كفّار بعثي پرداخت.

مادرش مي‌گويد: «حسن آخرين بار كه خانه را به قصد جبهه ترك مي‌كرد، خطاب به من گفت: اين بار كه به جبهه مي‌روم، ديگر برنمي‌گردم.» گويي به او الهام شده بود كه وعده‌هاي داده شده نزديك است. با دلي كه به لحظه‌هاي وصل پيوند مي‌خورد با مادر خداحافظي كرد و به ديار خونين «سومار» رفت و در آن منطقه، زير بمباران دشمن جان سپرد و عميق‌ترين زخم اشتياق را به جان پذيرفت و پيكر مطهرش، شش سال ميهمان وادي غربت بود.

 

شعر شهدایی

افتاده فروتن از نوا در گلزار

معشوق رسيد و بوسه زد بر دلدار

در نافة خون چو مشک تاتار شده

خورشيد کند به غيرت او اقرار

شهيد اکبرحسن فروتن

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان