چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e265

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e265

شادی روح شهید عزیز
بهمن فدایی مزیدی
صلوات

نام و نام خانوادگي:بهمن فدايي مزيدي

نام پدر:خوبيار

تاريخ تولد:42/08/1

سن:22

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:ارتش

يگان:ل 28سنندج

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:64/06/16

مکان شهادت:کلاشير

نحوه ي شهادت:اصابت خمپاره به خودروي مهمات

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز بهمن فدايي مزيدي

        خدايا شهادت در راه اسلام و قرآن را خاري در چشم دشمنان قرار بده. حمد آن خـدايي را سزا است كه مالك و ربّ جهانيان است.

       مدتي بود كه در فكر نوشتن وصيت‌نامه‌اي بودم، دو سه تا هم نوشتم ولي چون از همه جهات كامل نبود بر آن شدم كه يك وصيت‌نامه‌ي ديگري بنويسم. در موقعي شروع به نوشتن مي كنم كه نمي دانم مرگم كي فرا مي رسد و نوع آن كدام است؟ آيا در بستر و يا در شهادت؟ البته از آرزوهايم شهادت است، اما    مي دانم كه لياقت آنرا ندارم، و از همه بهتر خدا به آن آگاه است. اما لياقت را خداوند به بنده هاي خودش هديه خواهد كرد. دعاي من اين است كه خدايا شهادت در راه خودت را نصيب ما بفرماييد؛ به هر حال خواست خدا هر چه باشد همان است.

چند كلمه‌اي با دوستان و همرزمان عزيزم دارم: چون در وضعيتي نيستم كه نصيحت كنم و آنان را دعوت به حق نمايم زيرا خودم از همه بيشتر به نصيحت احتياج دارم و مي دانم چون اهل عمل نيستم حرفهايم شايد تأثير نداشته باشد از اين رو از انساني كمك خواستم كه در همه‌ي ابعاد علمي و عملي نمونه است و زبانم از مدح اين انسان الهي قاصر است و او فرزند رسول الله(ص) امام امت خميني بزرگ روحي  له الفداه كه در گفتارم نسبت به او اغراق نمي كـنم.

 هميشه از ايـن موضوع ناراحت بودم كه چرا نتوانستم عصاي مادرم را در پيري به دست بگيرم ولي چون موفق  شده ام كه عصاي امام عزيز را دست بگيرم و او را ياري نمايم، اگر خدا قبول كند، اندكي از ناراحتيم برطرف و جبران مي شود. در اين راه اگر شهيد شدم باكي نيست زيرا شهادت است كه حجـاب تن را از ميـان برمي دارد و انسان به رتبـه‌ي بالاتـري از درك و شهود مي رسد.

از همگي مي خواهم مرا حلال كنند. در پايان از خواندن قرآن برايم كوتاهي نكنيد و نمازهايتان ترك نشود و سعي نماييد نمازهايتان را به موقع و در اول وقت بخوانيد، تا امام زمان(عج) از شما راضي باشند.

خداحافظ شما. به اميد پيروزي رزمنگان اسلام بر كفر جهاني و زيارت كربلا و طول عمر امام امت و ظهورحضرت مهدي(عج). ان شاالله.

                       والسلام. التماس دعا. من الله التوفيق

                                                                                                         بهمن فدايي  28/9/63

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز بهمن فدايي‌مزيدي

نام پدر: خوبيار                 محل و تاريخ تولد: دهويه‌ـ‌ رودبال 1342

سن: 22 سال                   تحصيلات: سوم راهنمايي

شغل: سرباز                   وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش   تاريخ اولين اعزام: 15/4/63    

تاريخ شهادت: 16/6/64     محل شهادت: اُشنويه

محل دفن: رودبال ـ امام‌زاده شهباز

آن روز كه توفان حوادث وزيدن گرفت تا آرمان‌هاي انقلاب را به يغما برد، عاشقان سينه چاك ولايت از جان گذشتند و در جبهه‌هاي عشق كاشانه گزيدند …

«بهمن» در روستايي به عالم هستي پيوست كه ديوارهاي كاهكلي آن، حكايت از صداقت و سادگي و دستان پينه بسته‌ي مردمانش نشان از زخم عميق روزگار داشت. رخسار زيباي او در پنج سالگي بر اثر فوت پدر به زردي گراييد و كانون گرم خانواده سرد شد، او در سايه‌ي لطف خداوند و مراقبت‌هاي مادر رشد يافت. هفت سالگي را با ورود به مدرسه آغاز كرد و به خواندن كتاب‌هاي درسي مشغول شد. پس از پايان مقطع دبستان، براي ادامه‌ي تحصيل به شهرستان نيريز رفت. بهمن به ورزش علاقه‌ي فراواني داشت، مخصوصاً به ورزش فوتبال و دو، به طوري كه در مسابقات مربوطه نيز، صاحب امتياز مي‌شد.

در ايّام تعطيلات، بسان مردي پرتلاش راهي صحرا مي‌شد و در امر كشاورزي و باغداري مشغول به كار مي‌شد و كار كردن را عبادت مي‌دانست. بهمن به مادرش علاقه شديدي داشت و احترام زيادي براي او قايل بود. جواني خنده‌رو و مردم‌دار بود، برخورد مناسبي با دوستان و آشنايان داشت و به صله‌ي رحم توجّهي فراوان مي‌كرد. در طول مدّت زندگي‌اش، هرگز به كسي ظلم نكرد و از آزار دادن حيوانات هم پرهيز داشت. زندگي نامه‌ي ائمه‌ي اطهار را مطالعه مي‌كرد و به نوارهاي مذهبي و نوحه‌سرايي علاقه‌مند بود.

در ايّامي كه كبوتران مهاجر، بال‌هايي زخمي از آتش جنگ تحميلي داشتند، بهمن براي خدمت سربازي آماده شد و بسان پرنده‌اي آبي كه دلي به وسعت دريا دارد، دل به امواج خروشان ايثار سپرد و راهي گشت. پس از طي آموزش‌هاي لازم، به سرزمين لاله‌پرور جنوب پا نهاد و علم فرو افتاده‌ي رزمندگان شهيد را به دوش گرفت. او يكي از دلاورمردان عمليات بدر بود كه پس از پايان عمليات هنگامي كه به مرخصي آمد با دلي شكسته رو به خانواده كرد و گفت: «من لياقت شهادت را نداشتم وگرنه در اين عمليات به شهادت مي‌رسيدم.»

براي آخرين بار كه با خانواده خداحافظي كرد گفت: «اين آخرين وداع من است.» آن گاه با سينه‌اي كه از تب انتظار مي‌سوخت، رهسپار جبهه شد، بسان شقايقي داغدار بر دامان زخمي «كلاشير» روييد و در بهاران گل و سنبل، به شكوفه نشست.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان