چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e261

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e261

شادی روح شهید عزیز
حسین فاتحی
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسين فتحي

نام پدر:محمدعلي

تاريخ تولد:44/06/10

سن:18

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 2

مدت حضور:315 روز

شغل:محصل

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:62/05/3

مکان شهادت:حاج عمران

نحوه ي شهادت:اصابت گلوله

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد  عزيزحسين فتحي

    ان الله يحب الذين يقاتلون في سبيله صفا كانهم بنيان مرصوص.

    با سلام و درود فراوان نثار رهبر كبير انقلاب و شهدا‌ي صدر اسلام تا به امروز.

    پس از سلام به ملّت قهرمان و شهيدپرور، به عنوان يك فرد در جامعه پيامي كوتاه به عرض مي رسانم و آن يادآور شدن سه عامل موثر در پيروزي مي باشد اول بايد بگويم از اين عوامل محافظت بنماييد، اولين آن، همان وحدت كلمه و وحدت ميان اقشار جامعه، دومين عامل كه بسيار مهم است پيروي از ولايت فقيه مي باشد، كه پيروي از خط انبيا و امامان(ع) است و سومين آن ايمان و دعا و نمازهاي جماعت و گريه‌هاي شما در دل شب مي باشد، افزودن اين سه عامل برقرار شدن پرچم توحيد در سراسر جهان مي باشد.

و ديگر سخن اين بنـده‌ي حقير اين است كه با حضـور يكپارچه‌ي خـود در صحنه جلـوي هرگونه خلافي را كه از منافقين سر مي زند بگيريد، خلاصه از هر راهي كه مي توانيد در تداوم و صدور انقلاب به مسؤولين كمك كنيد.

روي سخنم را به كساني مي گردانم كه فكر مي كنند دنيا هميشگي بوده و به فكر رفتن نيستند، پس اي برادران و خواهران چه كسي مي تواند زنده ماندن خود را به] در[ چند ثانيه ديگر حدس بزند شايد قلبت بسته شد و به حكم پروردگار باز نشد چه كار مي كني؟ پس از همين الان فكر رفتن باش، آيا بار سفرت را بسته‌اي، آيا براي آخرت توشه برداشته‌اي، بايد بگويم دنيا نيز گذرگاهي براي رسيدن به آخـرت نيسـت، پس همه خواهيـم رفت همان‌گـونه كه مي فرمايد: «اِناِللهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ» همه ما از او هستيم و به سويش بازگشت مي كنيم.

 پس هركس به دنيا دل بندد نه دنيا دارد و نه آخرت و هركس به آخرت بينديشد در دنيا و آخرت سربلند است. مژده‌اي نيز براي چنين افراد كه پشيمان شده‌اند پس به خداوند اميد داشته باشيد چون راه توبه باز است و خداوند توبه پذير است، ولي هيچ‌گاه از خداوند نااميد نشويد چون نااميدي ما از گناهان كبيره مي باشد، اين‌ چنين افراد زود بخشيده مي شوند و خدا آن‌ها را دوست دارد همان‌گونه كه خداوند مي فرمايد: «ادعوني استجب لكم» بخوانيد تا اجابت كنم شما را، پس از دعا و نماز و عبادات دست برنداريد كه روشنگر راه و مسير انقلاب مي باشد.

 ديگر سخن من اين است كه در كليه‌ي جبهه‌هاي نظامي و سياسي و عبادي و توليدي و غيره كوشش بنماييد و حتي يك لحظه دست از كوشش و تلاش برنداريد و حاضر نشويد سنگرهايتان خالي بماند؛ امروز بايد در خودكـفايي و برقـراري نظام جمـهوري اسلامي در سراسر جهان زحماتي اندك متحمّل شويم و براي نجات مردم و به خصوص مسلمانان و سپردن انقلاب به دست مهدي موعود(عج) خود را سرمشق قرار دهيم و از شهيد دادن هيچ‌گونه اندوهي نداشته باشيم.

      پدران و مادران سدّ راه فرزندانتان نشويد و همان‌گونه كه تا به حال آن‌ها را به جبهه مي فرستاديد اكـنـون نيز دريغ نورزيـد و آن‌ها را راهـي جهـاد سازيـد تا كارها را يكسـره كنند، مبادا به خاطر اين‌كه ممكن است شهيد و يا زخمي و يا معلول بشوند از آنان جلوگيري كنيد چون خير و بركت از آن خانه دور مي شود؛ «الخير كل في السيف و تحت ظلال السيف» خير و بركت در شمشير و زير سايه‌ي شمشير است؛ و اگر سعادت ياري نمود و شهيد شد چه بهتر از اين چون مقامي والاتر از شهادت وجود ندارد؛ بالا دست هر نيكوكاري، نيكوكاري هست تا آن‌كه در راه خدا شهيد مي شود همين كه در راه خدا شهيد شد ديگر هيچ بالادستي نداردبِسْمِ اللهِ ، پسر، بهره‌ي گور شد. پس مژده‌اي نيز براي پدران و مادران شهدا، آن‌كه فرزندش بِسْمِ اللهِ را ياد گرفت عذاب را از پدرش دور كردند، كسي‌كه فرزندش در راه خدا شهيد شد پدر و مادرش چه اجري نزد خدا دارند فقط او مي داند و بس. شهدا نزد خداوند درجه‌اي مي يابند كه خداوند به آن‌ها اجازه شفاعت را عطا مي نمايد. سه دسته هستند كه روز قيامت شفاعت مي كنند، انبيا، علما، شهدا و در پايان از همه التماس دعا دارم.

اي كه مي ترسي زمرگ اندر فرار
زشت روي توست، ني رفتار مرگ
  هان ز خودترساني اي جان هوشيار
جان تو همچون درخت و مرگ و برگ
مرده بدم زنده شدم
ديده‌ي سـير اسـت مـرا
زهـره‌ي شـير است مرا
  گريه بدم خنده شدم
جــان دلــيــر اســت

مــراجــان دلـيــر اســت مــرا

                                                                                                                          والسلام

حسين فتحي 30/9/61

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسين فتحي

نام پدر: محمّدعلي               محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 18 سال                      تحصيلات: دوم دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 23/6/61                

دفعات اعزام: يك بار            حضور در جبهه: 315 روز

تاريخ شهادت: 3/5/62         محل دفن: استهبان

عارفان طريقت در عروج عاشقانه و حضور محرمانه‌ي خويش  پلّه‌هاي وصال را در يك آن، پيمودند و تا اوج پرگشودند …

«حسين» يكي از آنها بود كه با تولد ملكوتي‌اش، لبخند و شادي را به خانه آورد. مادرش در حالي كه با آب زلال عشق وضومي‌ساخت، از شيره‌ي جانش به او مي‌داد و شير بر دهانش مي‌گذاشت.

«حسين» كودك بود كه دستش را به دست مادر مي‌داد و به حسينيّه و مراسم عزاداري مي‌رفت. از كودكي حسين(ع) را شناخت و عشقش در دل نهاد.

نوجوان بود و در هنرستان سخت مشغول تحصيل. اما در فضاي سبز انديشه‌اش، اميدي بزرگ، تاروپود مي‌تنيد و او را بيقرار مي‌كرد و آن گاه كه نواي فرحبخش حق طلبي را از جانب رهبر شنيد، جاده را يافت و مسافر گشت.

در حاليكه هستي‌اش با وجود مادرعجين شده بود، راهي شد و از تير نگاه مادر دور. رفت به مساحت تمام دنيا. پا در دنيايي گذاشت كه نگاهش رنگ تزوير نداشت.

چه صفايي داشت نمازهاي شب، هنگامي كه رزمندگان براي ديدار شبانه با يار به پا مي‌خاستند و براي يك نگاهش چنان صف مي‌كشيدند كه گويي در صف نماز صبح‌اند.

مادرش مي‌گويد: «هرگاه حسين به مرخصي مي‌آمد جايي از بدنش زخمي شده بود ولي هيچ وقت اظهار ناتواني و شكايت   نمي‌كرد.»

وي در جبهه نيز،‌ روزه مي‌گرفت و چنان پايبند نماز بود كه براي همرزمش تعريف مي‌كند: «يك روز صبح كه براي نماز بيدار نشده بودم،‌ بانوي جليل القدري كه گويي فاطمه‌ي زهرا(س) باشد براي نماز بيدارم كرد.»

«عمليات والفجر 2» بود و او در دروازه‌ي وصال منتظر. پاي‌كوبان به سمت ميدان تاخت. او كه خمار عشق ساقي بود، از جان گذشت و از دل نيز هم. چون ساقي حالش را خراب ديد سبو به دستش داد و او را سرمست از شهد گواراي شهادت كرد.

 

شعر شهدایی

فتحی به سرای عشق مسکن کرده

يک دشت گل سپيد خرمن کرده

غلطيد ز جور خصم کافر در خون

چون بلبل عشق ميل گلشن کرده

شهيد حسين فتحی

آثار

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان