چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e26

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e26

شادی روح شهید عزیز
جواد البرز
صلوات

نام و نام خانوادگي:جواد البرز

نام پدر:احمد

تاريخ تولد:46/06/01

سن:17

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بدر

مدت حضور:250 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:تک تيرانداز

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:63/12/26

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:اصابت گلوله

تاريخ دفن:73/12/29

وصیت نامه

     وصيت نامه شهيد عزيز جواد البرز

 «اِنَّ اللهَ اْشْتَرَي مِنَ اْلمُؤمِنينَ اَنفُسَهُمْ وَ اَمْوالَهُم بِاَنَ لَهُمُ اْلجَنَّهَ يُقاتِلُونَ فِي سَبيْلِ اللهَ فَيُقتِلونَ وَ يُقتِلونَ.»

همانا خداوند جان و مال اهل ايمان را به بهاي بهشت خريداري كرده است و آن‌ها در راه خدا جهاد مي كنند و دشمنان دين خدا را به قتل مي رسانند و خود كشته مي شوند.

        با سلام بر محمّد(ص) اسوه‌ي مقاومت و ايثار و علي(ع) و حسين(ع) آموزگار ايثار و شهادت به معناي تمام و با سلام و درود بر تمام شهيدان و با سلام بر مهدي موعود(عج) و نايب بر حقّش امام خميني كه ما را به راه راست و اصل معنوي هدايت نمود.

      از سال 59 مهرماه كـه جنگ تحميـلي عراق عـليه ملت مسلمان ايـران بـه جـرم طرفـدار اسلام بودن شـروع شد و من يـك محـصّل بودم و از دور نظـاره‌گـر خونريزي هاي لشكر كـفر بودم و من مي ديدم كه چگونه كشور عزيزم ايران و ناموس مملكت ما به دست سپاه كفر افتاده و هر لحظه بر ظلم و جهل و نفاق خود   مي افزايند، من هم دلم آرام نگرفت و براي اين‌كه دين خود را به  اسلام و امام و وطن خود ادا نمايم رهسپار جبهه شدم و اميد است همانطوري‌كه خداوند خودش وعده فرموده در قرآن كه من ياري مي كنم آن‌ها كه دين مرا ياري مي نمايند، ياري و نصرت عطا نمايد تا بهتر بتوانم اين وظيفه‌ي خطير را انجام دهم و از شما ملت قهرمان و شهيدپرور ايران كه مردانه در مقابل اين جنايات ايستاده‌ايد و از هيچ چيز دريغ نكرديد تقاضامندم در وهله‌ي اول كه هميشه طرفدار حق و حقيقت]باشيد[ و امام عزيز كه به‌حق نايب امام زمان(عج) است تنها مگذاريد و هميشه مانند گذشته او را ياري نماييد تا برنامه‌ي الهي خود را به كمال برسانيد.

    از همشهريان عزيز مي خواهم كه راه شهدا را ادامه دهند و انقلاب را حفظ نمايند كه راه حفظ انقلاب عزيز، شركت در نماز جمعه و گوش به فرمان امام بودن است و پيام خود به دوستان و آن‌هايي كه مدتي با آن‌ها بوديم اين است كه، تا پيروزي نهايي غلبه اسلام بر كفر كه ان شااللّه نزديك است مقاومت نماييد و از اين شهادت‌ها كه نعمتي بزرگ و عظيم  است هراسان نشويد.

     اي پدر بزرگوارم كه برايم زحمات فراوان كشيدي و اي مادرم كه انتظار چنين روزي مي كشيدي كه در حجله فرزندت بنشيني، اي پدر عزيز كه اميدها به من داشتي، از تو معذرت مي خواهم و اميد بخشش دارم و مرا حلال كن كه بازگشتمان به سوي خداست چه دير يا زود. لذا امروز اسلام به من اميدها دارد و بايد خون بدهم و بايد بروم تا بتوانم خدا را از خود راضي كنم كه راضي بودن خدا رضايت شما و رضايت شما رضايت خداست كه همين اصل و اساس سعادت ماست.

و اي مادر عزيزم كه عمري چشم به راه من بودي و از اوايل كودكي تا به حال به جز دلسوزي و محبّت فراوان از تو چيزي نديدم و دلم نمي خواست لحظه‌اي از تو جدا شوم و تو را ناراحت كنم، ولي چه كنم اسلام عزيزتر از پدر و مادر است حال كه به جبهه رفته و اگر خدا بخواهد لحظات آخر عمرم را سپري مي كنم و با دلي پر شوق به سوي عمليـات روانـه‌ام، آرزويـي جـز پيـروزي اسلام نـدارم و ان شااللّه مي روم تا كـربـلا را آزاد كنم و به آرزوي ديرينه برسم و زاير حسين(ع) باشم، ولي اگر در اين راه پر پيچ و خم شهادت نصيبم گشت و به شهادت، كه اين هم پيروزي بزرگي است رسيدم زينب‌وار باش، زينب گونه باش، صبر داشته باش و مقاومت كن كه از اين به بعد مادر شهيدي و اسوه‌اي و خداوند با شماست. پيامم را به گوش ديگر مادران برسان بگو كه فرزند من به راه حق، به ]راه[ حسين(ع) و به راه اسلام عزيز رفت. فرزندم به آرزوي خود رسيد و حسين را تنها نگذاشت و به سعادت رسيد.

 مادرم از آن‌جا كه به تو علاقه دارم شب‌هاي جمعه بر سر قبرم بيا تا تو را ببينم. مادرم بر سر قبرم بيا و گريه كن، ولي گريه‌ي حسرت هرگز مكن، كسي را از دست خودت ناراحت مكن و صبر داشته باش كه خداوند با صابران است «ان الله مع الصابرين.»

 و اما برادر عزيزم كه بايد ادامه دهنده‌ي راه من باشي، بايد درس بخواني. فعلاً سنگر تو و راه من براي تو مدرسه است و اي خواهرم درس آموز تو فاطمه(س) است، فاطمه(س) الگو براي تو باشد و با حجابت پيام برادر شهيدت را ادامه ده و به خواهران بگو كه برادر من براي حجاب و براي پياده شدن احكام قرآن شهيد شد. مبادا ازفرمان پدر و مادرتان سرپيچي كنيد و اما در آخر بگويم حجاب تو كوبنده‌تر از خون من است و خون پشتوانه‌اي مستحكم براي توست.                       

                                                                                                                     والسلام

                                جواد البرز 21/11/63    

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز جواد البرز

نام پدر: احمد                        محل و تاريخ تولد: استهبان 1346

سن: 17 سال                        تحصيلات: سوم دبيرستان

شغل: محصّل                        وضعيت تأهل: متأهل          

ارگان اعزام كننده: بسيج        تاريخ اولين اعزام: 29/3/62                

حضور در جبهه: 250 روز     مجروحيت: از ناحيه دست           

تاريخ شهادت: 26/12/63      محل دفن: استهبان 29/12/73

بغض‌هاي نهفته چنان گلو را مي‌فشارد كه توان گفتن از آنها نيست. از دليرمرداني كه دشت شب را بي‌استخاره پيمودند و هرگز از گم شدن و گمنامي نترسيدند …

دوران كودكي «جواد» با طغيان امواج توفنده بيقرار عليه حكومت طاغوت همراه بود. از همان كودكي با روحيه‌ي ايثار و حماسه آشنا شد و واژه‌ي زيباي دفاع، معناي واقعي‌اش را به او نشان داد. او كه شبانه با بزرگترها همراه مي‌شد و با دستان كوچك گره كرده‌اش شعار مي‌داد. تا اينكه با جانفشاني‌هاي فراوان در زمستاني سرد، بهار از راه رسيد و قناريها ترانه سر دادند و اينك «جواد» در قلب كوچكش چه احساس بزرگي داشت!

او بسان نيلوفري عاشق، ‌رو به سوي آفتاب، رشد كرد و جواني بالنده گشت. اين بار دشمن، مبارزه‌اي را آغاز كرد كه سرنوشت اسلام و ايران در آن رقم مي‌خورد؛ سرنوشتي كه به قيمت هستي و هجرت هزاران كبوتر معنا مي‌يافت. او براي رفتن، از عشق مدد طلبيد و راهي شد. دست دوستي به سوي جبهه دراز كرد و با او رفيق گرديد. هنوز آن صداي خوش قرآن و تمّناي وصال در نمازش، زيبا در گوش سنگر پيچيده است. گرچه نامردان روزگار، چندين بار بال او را خونين

 كردند اما اين زخمها نمي‌توانستند آن پرنده سبكبال را از پرواز باز دارند. او كه بارها علم بر دوش نهاد و گفت: «من حاضرم، ‌تك تك اعضاي بدنم را در راه خدا و اسلام ايثار كنم.» 

«جواد» نشان را در بي‌نشاني يافته بود و هميشه به مادر مي‌گفت: «چه خوش است شهيد شوي ولي هيچ كس جنازه‌ات را نبيند.» و او كه سر خوش از مي ناب بود زيبا به آرزويش رسيد آن گاه كه جسمش ده سال در بي نامي ماند و با شقايق‌هاي دشت نينوا همنشين گشت.

 

 

شعر شهدایی

البرز چو قله ای سرافراز شده

از جبهه به کوی حق به پرواز شده

در دادن جان نمی هراسيم هرگز

ديدم که جواد عشق سرباز شده

شهيد جواد البرز

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان