چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e256

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e256

شادی روح شهید عزیز
علی عماد آبادی
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي عمادآبادي

نام پدر:قنبر علي

تاريخ تولد:45/01/22

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:بسيج

يگان:ل 19 فجر

عمليات:والفجر 8

مدت حضور:134 روز

شغل:کارگر

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:64/11/21

مکان شهادت:اروندکنار

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به بدن

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز علي عماد آبادي

        با سلام و درود فراوان به رهبر كبير ا نقلاب اسلامي و با سلام و درود فراوان بر تمامي رزمندگان اسلام در جبهه‌هاي حق عليه باطل و با سلام و درود بيكران بر خانواده‌هاي شهدا و اسرا و با سلام و درود بيكران بر اميد امت امام منتظري(1).

       اگـر در غربت مـردم تابوت مرا جاي بلندي قرار دهيد تا باد، برد بوي مرا سوي وطنم.

       اي جوانان، نكند در رختخواب ذلّت بميريد كه حسين(ع) در ميدان نبرد شهيد شد؛ اي جوانان، مبادا در غفلت بميريد كه علي(ع) در محراب عبادت شهيد شد؛ مبادا در حال بي‌تفاوتي بميريد كه علي اكبر حسيـن(ع) در راه حـسيـن(ع) با هـدف شهـيد شـد.

       اي مـادران، مبـادا از رفـتـن فرزندانتان به جبهه جلوگيري كنيد كه فردا در محضر خدا نمي توانيد جواب زينب(س) و فاطمه زهرا(س) را بدهيد، زينبي كه تحمل هفتاد و دو شهيد را نمود. من كوچك‌تر از آن هستم كه بتوانم وصيتي به شما ملت شهيدپرور و ايثارگر بكنم.

برادران و خواهران؛ استغفار و دعا را از ياد نبريد كه بهترين درمان‌ها براي تسكين دردها است و هميشه به ياد خدا باشيد و در راه او قدم برداريد و هرگز دشمنان بين شما تفرقه نيندازند و شما را از روحانيت متعهّد جدا نكنند كه اگر چنين كردند روز بدبختي مسلمانان و روز جشن ابرقدرت‌ها است.

در امام بيشتر دقيق شويد و سعي كنيد عظمت او را بيابيد و خود را تسليم او سازيد و صداقت و اخلاص خود را همچنان حفظ كنيد.

وصيت ديگر من اين است از بعضي خواهران روستايمان، اي خواهر من از تو به عنوان يك برادر كوچكتر خواهش مي كنم حجابتان را رعايت كنيد. مگر نه فاطمه زهرا(س) در عمرش نامحرمي او را نديد، شما بايد پيرو فاطمه زهرا(س) باشيد، خواهر عزيز اگر تو در سنگر حجابت كوشا باشي ديگر دست و چشم يك عده هوسران باعث فساد در جامعه نمي شود. اي خواهر، مبادا نخي از مويتان را نامحرمان ببينند. اي خواهران در تربيت فرزندانتان كوشا باشيد چون همه چيز انسان معرفت اوست. اي خواهر مبادا در زير چادر غفلت و بي‌تفاوتي زندگي كنيد كه فاطمه زهرا(س) با آن‌همه عفّت و عصمت و پاكدامني زندگي مي كرد.

خدايا ، خدايا تا انقلاب مهدي، خميني را نگه دار.

                                                                                                        والسلام به اميد پيروزي

                                                                                                             علي عماد آبادي

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي عمادآبادي

نام پدر: قنبرعلي                محل و تاريخ تولد: دستجرد 1345

سن: 19 سال                     تحصيلات: پنجم ابتدايي

شغل: كارگر                      وضعيت تأهل: متأهل

ارگان اعزام كننده: بسيج   تاريخ اولين اعزام: 8/7/64

دفعات اعزام: يك بار          حضور در جبهه: 134 روز

تاريخ شهادت: 21/11/64   محل دفن: مبارك آباد

امروز اي رفيق قدم به راه گذار تا بشناسيم آلاله‌ها را، كه فردا دير است براي شناختن لاله‌هاي دشت كربلا…

«علي» از كودكي با مسجد دوست گرديد و انس و الفتي ديرينه با آنجا برقرار كرد و فعّاليتهاي مذهبي خود را از كلاس پنجم ابتدايي شروع كرد. از هيچ كمكي به مسجد دريغ نداشت، حتي رنگ كردن ديوارها، ساختن جا كفشي و … درآمد آن را نيز به خود مسجد    بازمي‌گرداند. برخي از شب‌ها در همانجا مي‌ماند و به ديگران نماز مي‌آموخت. در ماه مبارك رمضان روزها را روزه مي‌گرفت و شبها به كار كردن و حفرِ چاه مشغول مي‌شد. به راستي كه كوهي از تلاش بود و مقاومت.

در اوايل انقلاب نيز بيشتر وقت خود را در مسجد سپري مي‌كرد و دستانش را چون نيلوفري عاشق به سوي معبود دراز مي‌كرد و براي پيروزي اسلام و قرآن دعا مي‌نمود.

مردم ديارش هنوز تصوير ساده و بي‌رياي او را از ياد نبرده‌اند. «علي» عاشق رفتن بود و رسيدن، دفاع مقدس برايش دليل خوبي بود. تازه داماد بود، اما دلش قرار نداشت؛ براي او لباس رزم بس مقدس تر از لباس دامادي بود آن را پوشيد و راهي شد.

به سمت شهرهاي خونين جنوب حركت كرد تا دوباره طلوع  زيباي زندگي را بيابد. در «عمليات والفجر8» شركت كرد؛‌ شجاعانه جنگيد و پا برجا ماند و رشادتها از خود نشان داد تا اينكه لبش به جام يار رسيد و از ساغرش نوشيد.

اروند‌‌ رود در فراقش گريست، آرام و بي‌صدا، آنسان كه او در فراق دوست گريسته بود.

 

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان