چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e255

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e255

شادی روح شهید عزیز
رضا علیشاهی
صلوات

نام و نام خانوادگي:رضا عليشاهي

نام پدر:حبيب

تاريخ تولد:47/07/1

سن:26

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 19 فجر

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:كارمند

تحصيلات:اول راهنمايي

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:63/07/2

مکان شهادت:استهبان

نحوه ي شهادت:شيميائي

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز رضا عليشاهي

نام پدر: حبيب                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1347

سن: 26 سال                      تحصيلات: اول راهنمايي

شغل: كارمند                     وضعيت تأهل: مجرّد                

محل شهادت: استهبان        نحوه‌ي شهادت:مجروحيت شيميايي

تاريخ شهادت: 2/7/1373    محل دفن: استهبان

در پاييزان 1347 گل رخسار «رضا»، آذين‌بند چهره‌ي زرد خزان گشت و خورشيد وجودش خانه را گرم و نورافشان نمود. دوران پرنشاط كودكي‌اش در كنار خانواده سپري شد و از نگاه پرمهر آنان مهرباني را آموخت. در هفت سالگي روانه مدرسه گشت و با دلي مشتاق به فراگيري كتب درسي پرداخت. «رضا» از همان روزهاي كودكي عشق خدا در دلش جا گرفت و مسجد را بهترين مكان براي راز و نياز عاشقانه‌اش انتخاب نمود به طوري كه گلدسته‌هاي مسجد (باب‌الباب) هنوز هم عطرآگين از صداي خوش اذان اوست.    

روح پاكش در چشمه‌سار زلال دعاي ندبه صيقل مي‌يافت؛ آن هنگام كه براي يك درد دل دوستانه دست‌هاي نيازش را به درگاه خداوند بلند مي‌كرد. او جواني بود زحمتكش و مهربان كه خواهرش او را اينگونه به تصوير مي‌كشد: «رضا بسيار با محبّت بود و علاقه زيادي به پدر و مادرم داشت به طوري كه هرگاه به خانه مي‌آمد دست‌هاي مادرم را مي‌بوسيد. نسبت به فقرا و بيچارگان هم بسيار رئوف بود و مخفيانه به آنها كمك‌هاي زيادي مي‌كرد، كه پس از شهادتش ما از كارهاي او مطّلع شديم.»

 علاقه‌ي زايدالوصف او نسبت به حضرت امام بر هيچ كس پوشيده نبود و از امام به عنوان دوستي مهربان ياد مي‌كرد.

روزهايي كه گلوله‌هاي سربي دشمن، بدن عاشقان را پاره پاره مي‌كرد او با ديگر دلباختگان ديار دوست همسفر گشت و با ديگر رزمندگان شكوه سبز رفتن را به نمايش گذاشت و در جبهه‌هاي جنگ حضور يافت. او دوسال خدمت سربازي خود را در بدترين شرايط جنگ سپري نمود و در كنار رزمندگان اسلام، با خصم متجاوز به مقابله برخاست. آخرين عملياتي كه «رضا» در آن شركت نمود «والفجر10» در منطقه‌ي «حلبچه» بود كه اين رادمرد بيشه‌ي عشق مجروح شيميايي گشت و طعم كشنده‌ي آن، هفت سال ذرّه ذرّه وجود نازنينش را آب نمود و در پاييزاني سراسر درد و سكوت، پروانه‌ي وجودش آرام آرام، خاكستر گشت اما جز به ديدار دوست فكر نكرد و بالاخره او كه از عشق وصال، روزها بي‌تاب بود و شب‌ها بي‌خواب، در لحظه‌اي عارفانه با شعله‌هاي آتشين عشق درآويخت و به دور از زجرهاي دنيا آرام و آسوده ره آسمان در پيش گرفت.         

 

شعر شهدایی

رزمندة مجروح عليشاهی بود

در بستر خانه اش هواخواهی بود

با آن که ز درد بر خودش می پيچيد

با صبر و متانتش چنان ماهی بود

شهيد رضا عليشاهی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان