چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e252

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e252

شادی روح شهید عزیز
محمدصادق عشاق
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدصادق عشاق

نام پدر:قاسم

تاريخ تولد:39/10/14

سن:26

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:معلم

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:65/11/12

مکان شهادت:شيراز

نحوه ي شهادت:بمباران هوائي

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدصادق عشاق

نام پدر: قاسم                        محل و تاريخ تولد: استهبان 1339

سن: 26 سال                         تحصيلات: ديپلم

شغل: معلّم                            وضعيت تأهل: متأهل

محل شهادت: شيراز            نحوه‌ي شهادت: بمباران هوايي   

تاريخ شهادت: 12/11/1365    محل دفن: استهبان

گذشتِ زمان، هرگز قادر نخواهد بود كه عطر ياد او را از دل‌ها بزدايد؛ او كه در زير آوارها و خرابه‌ها مظلومانه جان باخت و با مظلوميت خود اسفناك‌ترين وقايع تاريخ را به نمايش گذاشت.

وقتي كه «محمّدصادق» چشمان خود را به روي جهان خاكي گشود يك دنيا شادي و شعف را به خانه آورد و آواي گريه‌اش باعث آرامش دل مادر گشت و وجودش باعث دلگرمي پدر. روزها گذشت و او پا  به پاي زمانه آمد و رشد كرد. در هفت سالگي با شور و هيجان فراوان پا به كلاس درس نهاد و در فراگيري علم تلاش‌هاي زيادي نمود تا خود مربي و مرشد بسياري از دانش‌آموزان گرديد. «محمّدصادق» كه دوران كودكي و نوجواني خود را در روستا سپري كرده بود صفا و سادگي را از آنجا به ارث داشت و چون آينه، تهي از رنگ و ريا بود.

زماني كه ايران در آتش كينه و حسد دشمنان مي‌سوخت او دو سال سربازي خود را در كنار ديگر رزمندگان، به دفاع از كيان و مملكت اسلامي گذراند. خواهرش مي‌گويد: او هميشه مي‌گفت: «ما در خانه هر غذايي مي‌خوريم بايد براي رزمندگان هم كه در جبهه هستند بفرستيم و به فكر آنان باشيم.»

در اوج جواني با دختري نجيب و مهربان، پيوند آسماني بست و تشكيل خانواده داد. او در كارهاي جوشكاري و لوله‌كشي مهارت داشت و همين علاقه و استعداد فراوانش به كارهاي فني باعث شد كه در رشته‌ي حرفه و فن تربيت‌معلّم قبول شود و به عنوان مربي به تربيت شاگردان بپردازد. او در طول زندگي به دنبال تجملات نبود و بارها گفته بود كه نبايد به اين دنيا دل بست.

اين معلّم بزرگ كه از دنيا رهيده بود در بمباران هوايي سال 1365 كه به دست شب‌پرستان كوردل صورت گرفت همرا با پدر بزرگوارش (شهيد قاسم عشاق)، مادر گرانقدرش (شهربانو شيباني)، همسر وفادارش (شهيده نسرين صفايي) و يكي ديگر از بستگانش در زير ويرانه‌هاي ناشي از تجاوز هوايي رژيم بعث عراق، مظلومانه جان سپردند كه امروزه نيز نام بلند «محمّدصادق» بر سردر مدرسه‌اي كه در آن مشغول به خدمت بود، مي‌درخشد.

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان