چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e25

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e25

شادی روح شهید عزیز
مهرداد اکبریان
صلوات

نام و نام خانوادگي:مهرداد اکبريان

نام پدر:درويش علي

تاريخ تولد:48/06/11

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز عليا

عضويت:سپاه

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:اول راهنمايي

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:67/04/4

مکان شهادت:جزيره مجنون

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:81/05/12

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز مهرداد اكبريان

نام پدر: درويش‌علي          محل و تاريخ تولد: رونيزعليا 1348

سن: 19 سال                   تحصيلات: اول راهنمايي

شغل: سرباز                   وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه    محل شهادت: جزيره مجنون 

تاريخ شهادت: 4/4/67      محل‌وتاريخ دفن: رونيزعليا 12/5/81

در مهرماه 1348، سكوت خانه با صداي گريه‌ي «مهرداد»، شكست و شوق حضورش فضا را غرق در شور و شعف كرد. روح متعالي وي از همان كودكي با نماز و نيايش گره خورد و با شور و شوق كودكانه به نماز ايستاد. روزهاي زيباي كودكي‌اش با فوت پدر رنگ باخت و او در كنار مادر مهربان و رنجيده‌ي خود، روزگار را با عنايت خداوند سپري كرد. تحصيلات خود را تا مقطع راهنمايي ادامه داد و پس از آن دست‌هاي كوچكش از رنج و كار كشاورزي پينه بست تا به ياري خانواده بشتابد و اوضاع نابسامان خانواده را سامان دهد. آن‌قدر با مادرش صميمي بود و به او محبّت داشت كه نصيحت‌هاي او را به جانِ‌دل مي‌خريد و هر كاري كه مي‌گفت به طور دقيق انجام مي‌داد.

او كه خود در خانواده‌اي ساده و زحمتكش زيسته و طعم تلخ رنج‌هاي دنيا را با تمام وجود چشيده بود، در كمك به ضعيفان و فقرا همّت بالايي داشت. به خواندن نماز اول وقت و روزه‌داري و ديگر فرايض ديني اهميّت بسياري مي‌داد. در شب‌هاي قدر ماه مبارك رمضان خلوتي عارفانه با خداي خويش داشت و دعاي دل‌انگيز سحر، او را تا اوج بودن مي‌برد.

هنگامي كه مهرداد جواني بود هجده ساله و برومند؛ ايران اسلامي همچنان در آتش جنگ تحميلي مي‌سوخت و روزهاي پاياني راپشت سر مي‌گذاشت. براي خدمت سربازي كوله‌بارش را از روستا برداشت و راهي جبهه شد. پس از گذراندن دوره‌هاي آموزشي به «جزيره مجنون» رفت و در مقابل دشمنان اسلام ايستادگي كرد و براي نابودي آنها دست از تلاش برنداشت، تا اينكه در راستاي هدفش به دست پليد دشمنان اسير شد و در كشور عراق، در حاليكه بدنش از تيغ عشق به خون نشسته بود، به شهادت رسيد.

پيكر مطهرش در ديار عراق غريبانه به وديعه سپرده شد و هشت سال بعد در جريان مبادله‌ي اجساد مطهر شهدا، به ميهن برگشت و برفراز دستان عاشق تا دارالشفاي آزادگان جهان تشيع شد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان