چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e243

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e243

شادی روح شهید عزیز
حسین عبدالهی پور حقیقی
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسين عبدالهي پور حقيقي

نام پدر:اسدالله

تاريخ تولد:41/02/10

سن:24

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 4

مدت حضور:410 روز

شغل:کارگر

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:4

تاريخ شهادت:65/10/4

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:78/04/3

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز حسين عبدالهي پور حقيقي              

       وصيت‌نامه‌ي خود را با ياد خدا و دعا به جان امام عزيزمان شروع مي كنم. اگر ياد خدا را در هر كاري در نظر داشته باشيم حتماً در همه‌ي كارها پيروز مي شـويم.

    اينك كه عازم جبهه‌ي نبرد حق عليـه باطل هستـم مي خواهـم چند كلامي وصيت بنويسم: از مال دنيا چيزي ندارم كه بخواهم درباره‌ي آن وصيت كنم. اينك خدا را شاهد مي گيرم حال كه مي خواهم به جبهه روم و پاي در اين راه گذارم از تمام هستي دنيا گذشته و فقط براي رضاي خدا به جبهه مي روم تا به نداي حسين زمان خميني كبير لبيك گفته باشم و بتوانم دين خود را نسبت به اسلام و امام ادا نمايم. و حال كه به جبهه مي روم هر چند لياقت شهيد شدن را ندارم ولي اميدوارم كه خداوند از تقصيراتم درگذرد و مرا جز مخلصين درگاهش قرار دهد و همچنين گامي در راه اين انقلاب برداشته باشيم و همچنين اين را از ياد نبرم] نبريد[ كه برادراني كه پشت جبهه هستند گوش به فرمان امام امت دهند و با گوش و جان بشنوند و به آن عمل كنند.

والسلام

حسين عبدالهي

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسين عبداللّهي‌پورحقيقي

نام پدر: اسداللّه                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1341

سن: 24 سال                       تحصيلات:  ديپلم

شغل: كارگر                        وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 3/10/61

دفعات اعزام: چهار بار         حضور در جبهه: 410 روز

تاريخ شهادت: 4/10/65       محل دفن: استهبان 3/4/78

با بالهاي عشق هجرت، تا قلّه‌ي سبز آرزو پركشيد و تا بيكران آبي آسمان سفر كرد.

در خانه‌اي كه چراغش از نور خدا روشن بود و عشق محمّد(ص) و خاندان او در آن موج مي‌زد، «حسين» پا به دنيا نهاد. تنها پسر خانواده بود و عزيز و دردانه‌ي مادر. به خاطر اخلاق و رفتار خوبش در خانه و در بين دوستان از محبوبيت چشمگيري برخوردار بود.

در كار باغداري و كشاورزي هميشه يار پدر بود و هرگز او را تنها نگذاشت. هيچ چيز به اندازه‌ي سبك شمردن نماز، او را ناراحت نمي‌كرد و در انجام فرايض ديني بسيار پايبند بود. در بيشتر مواقع نماز را با جماعت به جا مي‌آورد و به ديگران نيز سفارش مي‌كرد. با معرفت بود و متانت نشسته بر چهره‌اش، از او جواني مطيع و سر به زير ساخته بود. به خواندن قرآن و كتابهاي امام خميني(ره) علاقه‌ي وافري داشت و به حفظ احاديث نيز همچنين. از كودكي در حسينيه‌ي محل به خدمتگزاري امام حسين(ع) مشغول بود؛ او كه در سر هواي حسين(ع) و كربلايش را داشت. يك عمر در سادگي زيست و هرگز به زرق و برق دنيا توجهي نكرد. لباسهاي ساده مي‌پوشيد و خود را برتر از ديگران نمي‌دانست. با آنكه از مال دنيا چيزي نداشت اما هيچ گاه فقرا را فراموش نكرد و براي كمك كردن به آنها از هيچ كاري دريغ نورزيد.

با شروع مخالفت مردم عليه حكومت طاغوت، «حسين» با دوستانش همراه شد و براي براندازي رژيم به خيابان آمد و شعار آزادي و استقلال سرداد. آنها براي برقراري حكومت اسلامي يك لحظه آرام نگرفتند، تا بالاخره با ورود امام خميني(ره) به وطن، انقلاب بر مسند پيروزي تكيه زد. وي پس از پيروزي انقلاب، به عضويت بسيج درآمد و خيلي زود به آنجا دل بست.آن گاه كه جنگ بر ايران تحميل گشت از همان پايگاه مقدس به جبهه راه يافت و در خاكهاي جبهه و سنگر، روح زندگي يافت.

آخرين باري كه مي‌رفت، مادرش بسيار نگران بود به چشمان او خيره شد و گفت: «حسين زود برايم نامه بفرست.» نگاهي به او كرد و گفت: «مادر شايد ديگر فرصت نامه نشود.» در جبهه هر مسؤوليتي را با جان و دل مي‌پذيرفت و آن را مخلصانه به پايان مي‌رساند، روح خدا در وجودش موج مي‌زد و در همه حال خود را در محضر خدا مي‌ديد. زيباترين حالات او آن گاه بود كه در كنار سجّاده اشك مي‌ريخت و طلب شهادت مي‌كرد. وي آن وقت اجابت دعا را به نظاره نشست كه در «خونين شهر» با دشمن به ستيزه برخاست و جنگيد و چون پيكرش از خون لاله زار گشت، جام ناب شهادت به دستش دادند و او را كامياب ساختند.

پيكرش ساليان دراز روي خاكهاي جبهه ماند تا اينكه پس از سيزده سال به خانه بازگشت.

 

شعر شهدایی

افتاده به خاک و خون چو عبدالهی

ابر آمده برچهر همچون ماهی

رفتند شهيدان و به جا مانده منم

يا رب نظری نما نشان ده راهی

شهيد حسين عبدالهی پورحقيقی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان