چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e241

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e241

شادی روح شهید عزیز
یوسف عبدالله پور
صلوات

نام و نام خانوادگي:يوسف عبدالله پور

نام پدر:ابوالقا سم

تاريخ تولد:34/08/2

سن:31

استان:فارس

شهرستان:آبادان

بخش:*****

عضويت:ارتش

يگان:ت 88زرهي زاهدان

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:ششم ابتدايي قديم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:64/09/27

مکان شهادت:مهران

نحوه ي شهادت:اصابت تركش گلوله توپ

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز يوسف عبداللّه‌پور

نام پدر: ابوالقاسم                محل و تاريخ تولد: آبادان 1334

سن: 31 سال                      تحصيلات: ششم قديم

شغل: نظامي                       وضعيت تاهل: متأهل، يك فرزند

ارگان اعزام كننده: ارتش      تاريخ شهادت: 27/9/64       

محل شهادت: مهران             محل دفن: رونيز

شاهدان واصل، شقايق‌هاي جاودانه‌ي بهشت بريّن و عاشقان مخلص الهي هستند و پرستوهاي مهاجر سرزمين عشق …

«يوسف» در گرماي طاقت‌سوز آبادان ديده به جهان هستي گشود و زندگي سراسر افتخارش را آغاز كرد. روزهاي كودكي را در آبادان سپري كرد و سپس همراه خانواده به استهبان آمد و در روستاي رونيز ساكن شد. او تحصيلات خود را تا سوّم راهنمايي ادامه داد و سپس به شغل آزاد (جوشكاري) روي آورد. يوسف جواني بود كه روحش از محبّت خدا لبريز بود و به واجبات دين و احاديث و روايات عمل مي‌كرد. صله‌ي‌رحم را به جا مي‌آورد. با والدين خود به نرمي رفتار مي‌نمود و هيچ‌گاه صداي خود را بر آنها بلند نكرد. جواني پر از جوشش و صفا بود و مردي پرتلاش و باوقار.

لحظه‌هاي پر تلاطم انقلاب زماني آغاز شد كه از خدمت سربازي برگشته بود. او كه از رژيم پهلوي كينه به دل داشت، در تظاهرات و راهپيمايي‌ها شركت مي‌كرد و نفرت خود را به طور آشكار به نمايش مي‌گذاشت. بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به علّت علاقه‌اي كه به ارتش داشت به تهران رفت و پس از گذراندن دوره‌هاي لازم به ارتش جمهوري اسلامي ايران پيوست. تا به مملكت خود خدمت كند، سپس ازدواج نمود و شريكي همراه و همدل براي زندگي خود برگزيد. او بسيار خوش اخلاق و صبور بود و اگر سايلي به در خانه مي‌آمد خيلي سريع به او كمك مي‌كرد و او را راضي نگه مي‌داشت. پدرش مي‌گويد: «از زماني كه يوسف در ارتش مشغول به كار شد، برايش تشويقي مي‌فرستادند، يك بار از طرف ارتش خانه‌اي به او واگذار كردند كه خانه را به دوستش بخشيد، زيرا او را مستحق‌تر از خود مي‌ديد.»

زماني كه سخن از ميدان مبارزه به ميان آمد، مشتاقانه قدم در راه نهاد و براي دفاع از اسلام و قرآن از خانه و كاشانه گذشت و از فرزند سه ساله‌اش نيز هم و به ياد حسين(ع) و دختر سه ساله‌اش به جرگه‌ي ايثارگران پيوست و در لباس مقدّس ارتش به پيكار با دشمن مشغول شد. يكبار در جبهه از ناحيه‌ي دست مجروح شد كه در برابر اين زخم شيرين گفت: «اي كاش اين تير مرا به آرزويم رسانده بود.» سرانجام او كه در سر هواي شهادت داشت، در لحظه‌اي سرشار از عشق كه پيكرش به خون غلطيد، در يوسفستان جمال، روي نيكوي يار ديد و جان را به آستانش هديه داد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان