چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e24

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e24

شادی روح شهید عزیز
مرتضی اکبری
صلوات

نام و نام خانوادگي:مرتضي اکبري

نام پدر:صمد

تاريخ تولد:35/00/00

سن:31

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:كارمند

تحصيلات:بيسواد

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:66/12/26

مکان شهادت:شيراز

نحوه ي شهادت:بمباران هوائي

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز مرتضي اكبري

نام پدر: صمد                      محل و تاريخ تولد: استهبان 1335

سن: 21 سال                       تحصيلات: بيسواد

شغل: كارمند                       وضعيت تأهل: متأهل، چهار فرزند         

نحوه‌ي شهادت: بمباران       تاريخ شهادت: 26/12/1366

محل شهادت: شيراز              محل دفن: استهبان

آن روز كه خورشيد پرتوافشاني را از سرگرفت زندگي زيباي «مرتضي» نيز آغاز گشت و در آغوش گرم مادر روزهاي طفوليت را پشت سر گذاشت.

از دوران كودكي چون مردي زحمتكش، همپاي پدر در انجيرستان‌هاي شهر مشغول به كار شد و او را ياري داد و پس از فوت پدر نيز مرد خانه گشت و نان‌آور. گرچه در زير بار مشكلات زندگي خون دل مي‌خورد اما بر لب مهر سكوت داشت و شكايتي نمي‌كرد. «مرتضي» بسيار به نماز و ديگر واجبات ديني اهميت مي‌داد و در كمك كردن به ديگران نهايت تلاش را به كار مي‌برد؛ مخصوصاً در مورد يتيمان و بيوه زنان. روح سرشار از نيازش را در زمزمه‌هاي دعاي كميل به تصوير مي‌كشيد و هرگاه كه نمي‌توانست در جلسه‌ي دعا حضور يابد از طريق راديوضبط به دعا گوش مي‌سپرد و دل را فرصت حضور مي‌داد.

وي در جريان مبارزات توفان‌ستيز ملت ايران عليه رژيم ستمشاهي با شركت در تظاهرات و راهپيمايي‌ها به امواج خروشان قيام پيوست و تا رسيدن انقلاب به پيروزي كامل با ديگران همراه بود.

«مرتضي» در يكي از روزهاي زيباي خدا با دختري اصيل و نجيب، پيمان خدايي بست و ازدواج نمود. پس از آن در يكي از بيمارستان‌هاي «شيراز» مشغول به كار شد و در همانجا اقامت گزيد. همسرش از مهر و وفاي او چنين مي‌گويد كه: «همنشيني با مرتضي    آن قدر صفا داشت كه همه‌ي غم‌هاي دنيا را از دل مي‌برد و ما، در كنارش احساس آرامش مي‌كرديم.» هرگاه از شيراز به استهبان مي‌آمد با گشاده‌رويي از دوستان و آشنايان ديدار مي‌كرد و صله‌‌ي‌رحم را بجا مي‌آورد.

در سال 1366 كه ايران اسلامي همچنان در شعله‌هاي آتش جنگ تحميلي مي‌سوخت و دولت بعث عراق در مقابل دليرمردان عرصه جنگ به زانو درآمده بود، عقده‌ي چندين ساله‌ي خود را دربمباران هوايي بر سر مردم بي‌گناه مي‌ريخت؛ مردمي كه هيچگونه سلاحي براي دفاع از خود نداشتند. در يكي از اين بمباران‌ها هنگامي كه «مرتضي» در محل كار خود بود با ديگر بيماراني كه در بيمارستان «مسلمين» بستري بودند مظلومانه در زير آوارها و خرابه‌ها جان سپرد و ديوصفتي رژيم عراق را براي جهانيان به نمايش گذاشت.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان