چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e238

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e238

شادی روح شهید عزیز
حسن عبادی
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسن عبادي

نام پدر:حبيب

تاريخ تولد:41/09/4

سن:24

استان:فارس

شهرستان:كربلا

بخش:*****

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:857 روز

شغل:معلم

تحصيلات:فوق ديپلم

مسئوليت:فرمانده دسته

تعداد دفعات اعزام:10

تاريخ شهادت:65/10/29

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به كمر و صورت

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد  عزيزحسن عبادي

     «ان الله الشتري من المؤمنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه يقاتلون في سبيل الله فيقتلون ويقتلون وعدا عليه.»

    خدا جان و مال اهل ايمان را به بهاي بهشت خريداري كرده و آن‌ها در راه خدا جهاد مي كنند كه دشمنان خدا را به قتل برسانند و خود كشته شوند اين وعده، قطعي است.                                      (قرآن كريم)

       بار الها، تو را  شكر و سپاس مي گويم، از نعمت‌هايي كه به ما عطا فرمودي كه زبان از گفتن آن قاصر است. بارالها، تو را شكر و سپاس مي گويم كه تولدم را در كربلاي حسين قرار دادي و مرگم را شهادت در راه تو و در راه رسيدن به حرم حسين(ع) انتخاب كردي. بارالها، تو را حمد و ثنا مي گويم از اين‌كه نعمت جنگ را بر ملت مظلوم ايران عطا فرمودي و مرگ هزاران انسان را به شهادت در راهت مبـدّل ساختي.

 انسان از اين دنيا رفتني است، در روز قيامت بايد به اعمال خويش جواب داد، من همان توصيه‌ي حضرت علي(ع) را به شما امت مسلمان مي كنم «اوُصيْكُمْ بِتَقْوَي اْللهَّ.» تقوا را پيشه خود كنيد و در كارهايتان تقوا را   مدّ نظر داشته باشيد كه نجات شما از ايـن دنياي بي‌وفا داشتن تقوا است. من به عنوان يك مسلمان از شما امت اسلامي مي خواهم كه،

اولاً: امام امت را هيچ‌وقت تنها نگذاريد و در اجراي رهنمودهاي اين بزرگوار و فرزند فاطمه زهرا(س) كوتاهي نكنيد كه ياري امام امت، ياري اباعبدالله الحسين(ع) است.

ثانياً: روحانيت مبـارز و در خـط امام را پشتيباني كـنيد كه به فرمـايش امـام عزيز: آخوند يعني اسلام.

      ثالثاً: ارگان‌هاي انقلاب اسلامي به خصوص سپاه پاسداران را كه بازوي انقلاب اسلامي است همياري كنيد كه به فرمايش امام عزيز اگر سپاه نبود كشور هم نبود.

      اما يك سخن با والدين عزيزم دارم؛ مي دانم كه شهادت من براي شما سخت است ولي شما اين را بدانيد كه ما از خداييم و بازگشت ما به سوي اوست. «اِناِللهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ» شما در پيش خدا خيلي مقام داريد شما مسلمانان صدر اسلام را رو سفيد كرديد و يقين داشته باشيد جاي شما در بهشتي است كه خداوند بر آن وعده داده است.

 شيعه در طول تاريخ هميشه مظلوم بوده است، از زمان پيامبر اسلام دشمنان دين چه جنايت‌هايي را كه نمي كردند، فاطمه زهرا(س) را با وضع دردناك به شهادت رساندند و حضرت علي(ع) را خانه نشين كردند و بعد اباعبدالله الحسين(ع) و اصحابش را سر از تن جدا كردند و خانواده‌اش را با آن وضع فجيع به اسارت در آوردند تا به امروز كه استكبار جهاني چه جنايت‌هايي كه بر سر اين ملت مظلوم نمي آورد. پروردگارا، به مظلوميـت شهدا قسمت مي دهم كه هرچه سريع‌تر فرج آقا امام زمان(عج) را نزديك بفرما.

در ضمن اين نكته را متذكر مي شوم، راهي را كه انتخاب كرده‌ام با اختيار و آگاهي كامل بوده و با آن عشق وعلاقه‌اي كه به اسلام و انقلاب داشته‌ام اين راه را انتخاب كرده‌ام و اميدوارم كه خداوند اين را ه را از بنده‌ي حقـير قـبول فرمايـد.

از همـه‌ي همكـاران و دوستان عزيـزم اقـوام و خويشان و همسايگان و به خصوص برادران و خواهران عزيزم مي خواهم كه از خدا برايم طلب مغفرت كنند، مرا حلال كنند و از پدر و مادر مهربانم مي خواهم هرچند كه فرزند خوبي برايتان نبودم ولي برايم از خدا طلب مغفرت كنيد و مرا حلال كنيد.

در آخر وصيت مي كـنم كه تمام موجـوديم را جـهت ساختمـان مسجـد جامع واريز نماييد، مقداري مستمري كه به عنوان بازنشستگي برايم منظور مي گردد به همين امر اختصاص دهيد. به اميد پيروزي اسلام بر كفر جهاني.

 سرباز ناقابل امام زمان(عج)

 حسن عبادي2/12/62

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسن عبادي

نام پدر: حبيب اللّه                  محل و تاريخ تولد: كربلا 1341

سن: 24 سال                          تحصيلات:  فوق ديپلم

شغل: معلّم                             وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج         تاريخ اولين اعزام: 8/9/60

مسؤوليت: فرمانده‌ي دسته       حضور در جبهه: 857 روز

تاريخ شهادت: 29/10/65          محل دفن: استهبان

با خيال رخ يار لحظه‌هايش گذشت؛ او كه در پروانه سوز يك شب مهتابي، در سكوت خاكستر گشت و آسود.

در ديماه 1341 در جوار بارگاه سرور و سالار شهيدان كودكي چشم به جهان گشود كه آموزه‌هاي دوران همجواري با آن مولا و مقتدا را در عرصه‌ي نبردي حسيني به منصّه‌ي ظهور رساند.

او كه عشق خاندان عصمت و طهارت با همه‌ي وجودش عجين شده بود، درس شهادت و ايثار را از معلّم شهيدان آموخت، آن‌گاه معلّم شد و به شهادت رسيد. وي دو سال اول ابتدايي را در شهر كربلا گذراند و آن‌گاه كه رژيم بعثي عراق، ايرانيان را اخراج كرد، او نيز به اتفاق ساير اعضاي خانواده به ايران مهاجرت كرده و به ادامه‌ي تحصيل مشغول گرديد. سالهاي پاياني دوران دبيرستان او مقارن با اوج‌گيري انقلاب اسلامي بود. «حسن» به اتفاق دوستان و همكلاسان خود در مبارزات مردمي، منسجم كردن تظاهرات و نيز در روشن كردن افكار دانش‌آموزان نقش بسزايي داشت.

پس از اخذ ديپلم و آن هنگام كه دشمن بعثي به كشور عزيزمان حمله‌ور شد، بر اساس همان روحيه‌ي ظلم ستيزي كه از كودكي داشت جزء نخستين كساني بود كه لباس مقدّس بسيج پوشيد و مردانه و استوار در اين راه قدم گذاشت. همزمان، تحصيل را ادامه داد تا پس از طي دوره‌ي «تربيت معلّم» در اين سنگر به پرورش جوانان بپردازد. روح ناآرام و تلاشگر او، باعث شد كه علاوه بر تدريس در روستا مسؤوليت پايگاه مقاومت را نيز عهده‌دار گردد. همچنين هرگاه جبهه نياز به نيرو داشت با اولين خبر يا تماس در خط مقدّم، آماده‌ي فداكاري بود. داراي اخلاقي نيكو بود و كمتر سخن مي‌گفت و از احترامي زايدالوصف در بين دوستان برخوردار بود. مسجد جامع شهر و سنگرهاي دشت خونين شلمچه و نيزارهاي جزيره مجنون، همه شاهد مناجات شبانه و عبادات خالصانه‌ي اويند.

تاكيد او بر پيروي از ولي فقيه، مقيّد بودن به اقامه‌ي نماز جماعت و نماز اول وقت و كمك به محرومان و مستمندان، آمادگي براي انجام هر مأموريتي كه به او محول مي‌شد از نيروي تك تيرانداز ساده گرفته تا راننده اورژانس يا آرپي جي زن و تيربارچي يا فرمانده‌ي دسته و يا كمك به مظلومان فلسطين در نبرد با رژيم غاصب اسرائيل، همه نشان از روحيه‌ي بلند و ايمان قوي او دارد.

او راست قامتي است كه در مرحله‌ي دوم عمليات غرور آفرين «كربلاي 5» با رشادت هرچه تمام تر نيروهاي استهبان در گردان فجر را فرماندهي و هدايت كرد و در همين عمليات پس از 28 ماه جهاد    «في سبيل الله» آن گاه كه پرچم ظفرمند اسلام را بر روي يكي از دژهاي تسخير شده‌ي دشمن به اهتزاز درآورده بود، شربت شيرين شهادت را نوشيد و به بهشت برين سفر كرد.

 

شعر شهدایی

فرياد، عبادی از جهان پر زده است

چون در عقيق از يمن سر زده است

از خون سرش سنگر او رنگين است

در ميکدة عشق شبی در زده است

شهيد حسن عبادی

آثار

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان