چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e235

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e235

شادی روح شهید عزیز
حمیدرضا عالی منش
صلوات

نام و نام خانوادگي:حميدرضا عالي منش

نام پدر:بهادر

تاريخ تولد:48/00/00

سن:17

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:112 روز

شغل:بي كار

تحصيلات:اول دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:65/04/3

مکان شهادت:مهاباد

نحوه ي شهادت:اصابت تير

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز حميدرضا عالي منش

        با سلام و درود پاك به ارواح پاك شهدا و با سلام و درود پاك به امام امت خميني بت شكن.

     عرض مي كنم وصيت من به اين امت شهيدپرور اين است كه: مانند مردم كوفه امام را تنها نگذارند و تا آخرين قطره‌ي خون مبارزه كنند عليه ظالمان. اي جوانان، راه شهدا را ادامه دهيد و خانواده‌ي شهدا را خوشحال كنيد.

  ما سربازان امام زمان، تا آخرين قطره‌ي خونمان در راه اسلام بر عليه صدام كافر جنگيديم و به شهادت رسيديم، خون ما شهيدان، روي اين خاك ريخته شد و در اين خاك لاله ها روييده شد.

 اي پدر و مادر عزيز و برادر و خواهـرم و تمام اقـوام، اميدوارم وقـتي كه من به درجـه‌ي شهادت نايل شدم و به آرزويم رسيدم براي من ناراحت نشويد و اشك نريزيد و از تمام  دوستان و اقوام، اميدوارم كه من را حلال كنند و اگر از دست من ناراحت شدند مرا حلال كنند. به اميـد پيروزي رزمنـدگان اسلام.

 والسلام. خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي، حتي كنار مهدي، خميني را نگهدار. رزمندگان اسلام، نصرت عطا بفرما. معلولين و مجروحين شفا عنايت فرما. زيارت كربلا نصيب ما بگردان. اسيران جندالله آزادشان بگردان. منتظري نستوه محافظت بگردان. منتظري نستوه محافظت بفرما.

       حميدرضا عالي منش

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حميدرضا عالي‌منش

نام پدر: بهادر                      محل و تاريخ تولد: استهبان 1348

سن: 17 سال                      تحصيلات: اول دبيرستان

وضعيت تاهل: مجرّد            شغل: محصّل

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 12/9/64   

حضور در جبهه: 112 روز    تاريخ شهادت: 3/4/65     

محل شهادت: مهاباد             محل دفن: استهبان

شاهدان حضور، دشت‌هاي بي‌نظير را با خون خود لاله‌زار كردند و عشق و ايثار را معنايي بس زيبا و دلنشين بخشيدند…

در لحظه‌اي روحاني و عرفاني، كودكي به عالم هستي پيوست كه به خاطر ارادت خانواده به امام رضا(ع) نام او را «حميدرضا» ناميده و او را با عشق ائمه‌ي اطهار(ع) بزرگ كردند؛ چهل روز از ميلاد مباركش مي‌گذشت كه در آغوش مادر نداي يا علي(ع) را زمزمه كرد و روزهاي زندگي را با عشق به مولا آفتابي و تابناك نمود. در سن هفت سالگي پا به مدرسه‌ي علم نهاد و تا اول دبيرستان ادامه تحصيل داد. او در مدرسه جزء دانش‌آموزان مرّتب و با انضباط بود و به مطالعه‌ي كتب ديني و قرآني علاقه‌مند. عشق او نسبت به امام حسين(ع) بر هيچ كسي پوشيده نبود، در روزهاي غمبار محرّم و صفر، علم بر دوش به ياد سردار كربلا، در پيشاپيش دسته‌هاي زنجيرزني حركت مي‌نمود و در مراسم عزاداري شركت مي‌كرد.

همزمان با اوجگيري انقلاب، گرچه كودكي بيش نبود اما با ديگران همراه مي‌شد و در راهپيمايي‌ها شركت مي‌كرد و با مشت‌هاي كوچك، فرياد بلند عدالت‌طلبي سر مي‌داد. پس از پيروزي بزرگ انقلاب اسلامي، با حمله‌ي وحشيانه دولت بعث عراق به سرزمين ايران، جوانان براي دفاع از وطن خويش راهي مرزها شدند تا از آرمان‌ها و اهداف اسلام محافظت كنند، آن روزها حميدرضا سخت مشغول تحصيل بود، اما آهنگ هجرت كه نواخته شد، او نيز چون ديگران بي‌تاب شد؛ مادرش مي‌گويد: «او روزي از دبيرستان برگشت و گفت: مي‌خواهم به جبهه بروم به او گفتم: درست كه تمام شد برو، اما او در پاسخ گفت: مادر درس هميشه است اما جبهه ديگر نيست.» آن وقت خود را آماده كرد تا در مدرسه‌اي درس بخواند كه لحظه‌هايش سرشار از عاشقي بود و سوز و گداز فراق در چهره‌ي مشتاقان جلوه‌گر. در جبهه يكبار از ناحيه‌ي دست مجروح شد و آن را پيش‌كش وصل يار نمود. در مدتي كه مجروح بود و نمي‌توانست به جبهه برود، مدام خداخدا مي‌كرد كه هرچه زودتر خوب شود و كنار رزمندگان در جبهه آسايش يابد.

آخرين بار كه به جبهه مي‌رفت، هنگام وداع، بلورهاي اشك چون مرواريد غلتان بر دامان مادر فرو ريخت، اما حميدرضا با خنده و گشاده‌رويي به او دلداري داد و گفت: «مادر، ناراحت نباش، هرچه مصلحت خدا باشد.» آنگاه چون پرستويي سبكبال، ره هجرت در پيش گرفت و خود را به منطقه‌ي جنگي كردستان رساند و تا خون در بدن داشت با دشمنان اسلام به مبارزه پرداخت تا بالاخره روح پرنده‌گونش در آسمان‌هاي لاجوردي به پرواز درآمد و به حق پيوست.

 

شعر شهدایی

عالی منش از سوی صبا باز آمد

آن مرغ پريده در هوا باز آمد

در مخزن سينة عشق پروازی داشت

از دجله خون گره گشا باز آمد

شهيد حميد رضا عالی منش

آثار

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان