چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e234

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e234

شادی روح شهید عزیز
علی اصغر عاقل
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي اصغر عاقل

نام پدر:قنبر

تاريخ تولد:42/02/3

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 2

مدت حضور:36 روز

شغل:معلم

تحصيلات:فوق ديپلم

مسئوليت:فرمانده دسته

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:62/05/3

مکان شهادت:حاج عمران

نحوه ي شهادت:اصابت تير

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز علي اصغر عاقل     

       به نام آن‌كه هستي نام از او يافت و نيز او را سپاس فراوان كه بر بنده‌ي حقيرش منّت نهاد و اجازه داد تا با او، يعني خالق كل هستي، وارد معامله گردد. چه كسي مي‌تواند شكر نعمت‌هايش را به جاي آورد. آه كه چه مهربان خدايي داريم! خدايي كه خود راه سعادت را به بندگانش مي‌آموزد و برايشان راهنما و پيامبري مي‌فرستد و در مقابل نافرماني‌هاي بنده‌اش بسيار صبر مي‌كند و خطاهاي او را مي‌پوشاند و به آن‌ها مهلت مي‌دهد تا بالاخره راهي براي سعادت بيابند؛ پس اي بندگان خدا، فقط او را ستايش كنيد كه او آفريننده‌ي ظاهر و باطن مي‌باشد.

       جاي بسي تأسف مي‌باشد كه دنياي افسونگر، بعضي از بندگان خدا را به خود مشغول مي‌كند و آن‌ها را از ياد خود و خدايشان غافل مي‌كند …، اي بندگان خدا از خدا و رسول او و همچنين از سرپرستان جامعه كه رسول خدا(ص) تعييـن نمـوده يعـني اوليا اطاعـت كنيد و امـروز ولايت فقيه نيابت ولي امر غايب (عج) را به عهده دارد و در رأس امور جامعه اسلامي مي‌باشد و اطاعتش بر هر كس كه ادعاي مسلماني دارد واجب و مخالفت با او مخالفت با خـدا مي باشد.

       اي بنـدگان خدا شمـا را وصيت مي كنـم به آنچـه اميرالمؤمنين(ع) فرزند عزيزش امام حسن(ع) را سفارش فرمود، كه پرهيزگار باشيد و از خدا بترسيد و با ياد او دل خود را آباد كنيد و به ريسمان محكم او چنگ بزنيد و متفرق نگرديد و در راه خدا جهاد كنيد، جهادي كه شايسته‌ي او باشد و در اين راه از سخن هيچ ملامت‌گري نهراسيد و براي ياري حق هر جا  و به هر سختي باشد اقدام كنيد.

اي بندگان خدا امام(ع) با اين جملات، حجت را بر ما تمام نموده و حال ما خود مي مانيم و خدايمان كه اگـر از حق اطاعت و حمايت نموديم و سفارشات آن بنده‌ي پاك خدا يعـني علي(ع) را به كار بستيم كه رستگار خواهيم شد و اگر خلاف آن باشد كه واي بر ما، زيرا علناً دستور امام  را زير پا گذاشته‌ايم.

اينجانب به حكم اسلام و وظيفه‌اي كه اين مكتب رهايي بخش الهي بر گردن يكايك ما نهاده است با آگاهي كامل قدم به ميدان جهاد گذارده و خونم را فداي كسي نمودم كه لياقت فرمانروايي بر كل جن و انس را دارا     مي باشد و شايسته‌ي خدايي است و در اين راه با دشمنانش جنگيده و هيچ چشم داشتي و توقعي نداشته و ندارم جز كسب رضاي پروردگار عالميان.

در خاتمه از تمام كساني كه به نحوي با من مربوط مي باشند، حلال بودي مي طلبم و از آن‌ها مي خواهم كه در مقابل خواسته‌ي خداوند بزرگ صابر باشند و به رضاي خدا راضي باشند و هيچ گونه بي تابي از خودشان نشان ندهند كه «اِناِللهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ.»

 اي امّت اسلام، امروز شما در سخت ترين شرايط آزمايش الهي مي باشيد مبادا نسبت به آينده‌ي اسلام بي‌تفاوت باشيد، مبادا امام از شما دلتنگ شود كه خداي نخـواسته اگـر بخواهيد مثل مردمان گذشته كه با حسين(ع) و پدرش رفتار كردند باشيد آن‌وقت است كه خدا را به خشم مي آوريد و چه بسا كه عذاب الهي بر شما نازل شود، پس هميـن طور كه امـروز هستـيد بر ياري‌تان بيفزاييد كه اماممان خود فرمودند: ملتي مثل ايران در طول تاريخ نديده‌ام.

اينجانب همه‌ي شما را به خدا مي سپارم و در خاتمه دعاي هميشگيتان را زمزمه كنيد، خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي، خميني را نگهدار، رزمندگان اسلام، نصرت عطا بفرما.

                                                                                                             پادگان جلديان

                         علي اصغر عاقل 19/4/62

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي‌اصغر عاقل

نام پدر: قنبر                      محل و تاريخ تولد: استهبان 1342

سن: 20 سال                      تحصيلات: فوق ديپلم

شغل: معلّم                         وضعيت تأهل: مجرّد          

ارگان اعزام كننده: بسيج    تاريخ اولين اعزام: 29/3/62                

دفعات اعزام: يك بار           حضور در جبهه: 36 روز

تاريخ شهادت: 3/5/62        محل دفن: استهبان

از سلاله‌ي سرخ شقايق بود و از نسل پرندگان سپيد بال، همان شمع سوزاني كه بسيار شجاع و دلاور بود و خنده‌رو و خوش برخورد. در كردارش اخلاص موج مي‌زد و در انجام كارهاي خير، پيشقدم بود.

در دوران انقلاب از شب تا به صبح در بسيج نگهباني مي‌داد و از جان و مال مردم محافظت مي‌كرد. آن‌قدر به امام عشق مي‌ورزيد كه هميشه عكس او را با خود به همراه داشت. به كتابهاي مذهبي و عرفاني بسيار علاقه داشت و ديگران را نيز به خواندن كتاب سفارش مي‌كرد.

او در خاطر مادر هميشه زنده است. مادر خوب به ياد دارد كه «علي‌اصغر» آخرين حقوقش را به او داد تا به زيارت امام رضا(ع) برود و خود نيز براي ديدار محبوب لايزال، راهي دياري شد كه نصيب هر كسي نمي شد. «علي‌اصغر» هيچ آرزويي نداشت جز شهادت در راه خدا. گلوي تشنه و عطشناك او را هيچ چيز سيراب نمي‌كرد مگر شربت شهادت. چه لحظه‌ي جانسوزي بود هنگامي كه مادر از سفر برگشت و با ديدن طبق در خم كوچه فهميد كه دلبندش به دلدار رسيده است. مادر
صبورانه پا در خانه‌اي گذاشت كه ديگر صداي گرم «علي‌اصغر»نمي‌آمد، اما استوارتر از قبل به طرف خانه حركت كرد تا مبادا دشمن از غم او خوشحال شود.

اين معلّم شهيد، چهار روز در ارتفاعات «حاج عمران» عراق در  محاصره‌ي كامل دشمن به سر برد؛ اما دست از دفاع و مقاومت نكشيد، تا اين كه تير زهرآلود خصم به سر نازنينش اصابت كرد و سرو بلند قامتش فرو افتاد و با خون پاكش كه صادقانه براي وصال محبوب ريخته شد كوههاي «حاج عمران» را لاله‌زار كرد و از خون عشق رنگين ساخت.

 

شعر شهدایی

عاقل گل سرخ اين گلستان باشد

بهتر ز دوصد تاج سليمان باشد

گر پرده ز چشم ما کناری برود

بينم چنان شمع فروزان باشد

شهيد علی اصغر عاقل

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان