چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e232

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e232

شادی روح شهید عزیز
محمدعلی طهمورثی
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدعلي طهمورثي

نام پدر:محمد رضا

تاريخ تولد:45/03/1

سن:18

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بدر

مدت حضور:732 روز

شغل:محصل

تحصيلات:اول دبيرستان

مسئوليت:آرپي جي زن

تعداد دفعات اعزام:6

تاريخ شهادت:63/12/25

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:74/08/13

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدعلي طهمورثي

نام پدر: محمّدرضا                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1345

سن: 18 سال                           تحصيلات: اول دبيرستان

وضعيت تأهل: مجرّد                ارگان اعزام كننده: بسيج

تاريخ‌اولين‌اعزام: 11/9/60        مسؤوليت: آرپي جي زن             

حضور در جبهه: 722 روز         تاريخ شهادت: 25/12/63

محل وتاريخ دفن:استهبان 13/8/74

كاروان محمل بربست و رفت تا معراج نور و ما خاكيان همچنان درون كلبه‌ي تاريك رؤيا مانده‌ايم.

آن گاه كه «محمّدعلي» قدم به دنيا نهاد، چهره‌ي نوراني‌اش با نقابي از سعادت پوشيده بود و صورت خود را از دنياي غربت پنهان كرده بود. دوران كودكي وي در پرتو لطف الهي سپري شد. هفت ساله گشت و پا به مدرسه نهاد و از استاد آموخت، آنچه به او درس زندگي مي‌داد. چنان محبّتش به دل مادر افتاده بود كه مي‌گويد: «وقتي كه او به مدرسه مي‌رفت من همچنان چشم به راهش بودم تا از مدرسه برگردد.»

«محمّدعلي» در طول زندگي هيچ گاه از ياد خدا غافل نماند، نماز را اول وقت مي‌خواند و آن هم با جماعت. هميشه ديگران را قسم مي‌داد كه در حضورش غيبت نكنند. اهل شوخي و مزاح بود و تبسّم نشسته بر لبانش، باعث خشنودي مادر مي‌شد.

در دوران انقلاب او با قيام مردم براي كسب آزادي و استقلال و حكومت اسلامي همراه شد.با تشكيل بسيج، وي يكي از عاشقاني بود كه بيشتر وقت خود را در بسيج مي‌گذراند و چون جنگي نابرابر عليه ايران آغاز شد از همين پايگاه راهي جبهه گشت. روزهاي زيادي در جبهه بود و هر كاري را با آغوش باز مي‌پذيرفت. بارها به جبهه اعزام شد. هرگاه به مرخصي

مي‌آمد حوصله‌ي ماندن نداشت و خيلي زود به جبهه برمي‌گشت. هرگاه به او مي‌گفتند ديگر به جبهه نرو، مي‌گفت: «پس چه كسي بايد اسلام را زنده نگه دارد؟.» مدتي هم براي آموزش «هلي‌بُرد» به اصفهان رفت. زيباترين حال «علي» در جبهه هنگامي بود كه براي نماز شب به پا مي‌خاست يا در گرماي 50 درجه خوزستان روزه‌ي مستحبي مي‌گرفت. همسنگرش مي‌گويد[1]: «يك شب كه علي براي نماز بلند شده بود، در حال خواندن قنوت، نقش بر زمين شد. چون از هوش رفت او را به بيمارستان صحرايي بردم. پس از آن كه حالش خوب شد از او سؤال كردم، چه اتفاقي افتاد؟ او مرا قسم داد تا زماني كه شهيد نشده‌ام براي كسي تعريف نكن. سپس گفت: در حال قنوت مرا به آسمان بردند و بهشت و جهنّم را مشاهده كردم.»

«علي» كه در انتظار وصال مي‌سوخت. در شب عمليات، آرپي جي بر دوش نهاد و به جنگ دشمن رفت. مردانه دفاع نمود و از آن زمان  كه قامت چون سروش به زمين افتاد يازده سال ميهمان آبهاي «هور» گرديد.

  1. غلامرضا ظريف

 

شعر شهدایی

طهمورثی دگر چو عباس آمد

خوش بوی تر از نسترن و ياس آمد

شد کعبة مقصود نصيب دل او

چون غرقه به خون آية احساس آمد

شهيد محمد علی طهمورثی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان