چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e231

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e231

شادی روح شهید عزیز
عباس طهمورثی
صلوات

نام و نام خانوادگي:عباس طهمورثي

نام پدر:محمد رضا

تاريخ تولد:47/12/1

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 10

مدت حضور:886 روز

شغل:محصل

تحصيلات:دوم راهنمايي

مسئوليت:فرمانده دسته

تعداد دفعات اعزام:6

تاريخ شهادت:66/12/25

مکان شهادت:ملخ خور

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سينه

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز عباس طهمورثي

نام پدر: محمّدرضا               محل و تاريخ تولد: استهبان 1347

سن: 19 سال                         تحصيلات: دوم راهنمايي

شغل: محصّل                        وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج        مدت حضور در جبهه: 886 روز

دفعات اعزام: 6 بار                 تاريخ اولين اعزام: 19/4/63

تاريخ شهادت: 25/12/66       محل دفن: استهبان

بيا تا بار ديگر يادي كنيم از علمداران حسين(ع)، از دلسوختگان عرصه‌هاي عشق، از عباس نام‌هاي بي‌نشان؛ همان عباسي كه چون چهار ساله گشت، در كنار پدرش رو به كعبه‌ي آمال كرد و نماز خواند و اندام كوچكش عظمت خدا را به تصوير كشيد.

با ورود به مدرسه، درِ علم به رويش گشوده شد و به فراگيري دانش همّت گماشت. «عباس» اهل مطالعه بود و فقط به كتاب‌هاي درسي اكتفا نمي‌كرد. اخلاقي نيكو داشت و چهره‌ي خندانش، ديگران را به شادي دعوت مي‌كرد. مرد كار بود و در تعمير ساختمان منزل همراه و يار پدر. مهر خدا عجيب در دلش آشيانه كرده بود و در هنگام خواندن قرآن و دعا، صورت نوراني‌اش تماشايي بود. در نماز جمعه شركت مي‌كرد و در كلاس‌هاي قرآن نيز همچنين. سراپا تسليم امر الهي بود و از غيبت كردن بيزار. صوت خوش اذانش چون از گلدسته‌هاي مسجد، به سوي آسمان پر مي‌كشيد دل‌هاي مشتاق را روانه‌ي مسجد مي‌كرد.

از زماني كه جنگ تحميلي شروع شده بود و برادرش (شهيد محمّدعلي طهمورثي) در اين راه مقدّس جان باخته بود، «عباس» نيز دل در گرو عشق نهاد. وبا اصرار زياد از مادرش خواست كه با او به بسيج بيايد و رضايت دهد تا به جبهه رود.

وي لحظه‌هاي بي‌شماري در جبهه، كنار ياران عاشق ماند. رزمنده‌اي زرنگ و هوشيار بود و با دوستانش بسيار شوخي مي‌كرد. اگر فرصتي مي‌يافت سراغي هم از كتاب‌هايش مي‌گرفت. بارها پيكرش مجروح گشت و به خون عشق رنگين. آن‌قدر بدنش تركش خورده بود كه به شوخي به او مي‌گفتند: «هرچه تركش بوده، عباس خورده است.» در جبهه نامه رسان بود و رزمندگان به او لقب «پيك شادي» داده بودند.

همرزم آن سفر كرده مي‌گويد1: «عباس در ارتفاعات سَرگِت كه مركز فرماندهي دشمن بود چندين ساعت مقاومت كرد و دلاوري بي‌نظيري از خود نشان داد. پس از آنكه با ديگر رزمندگان، فاتح اين ارتفاع شد ودر حالي كه مشغول پاكسازي و حراست بود شربت شيرين شهادت نوشيد و به آرزوي خويش رسيد.»

  1. مهدي علمداري

 

شعر شهدایی

طهمورثی از قنوت خود گل می چيند

در حال نماز دلربايش را ديد

در دجله بيا بکن تماشای قدش

سرو است صنوبر است يا شاخة بيد

شهيد عباس طهمورثی

آثار

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان