چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e226

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e226

شادی روح شهید عزیز
منصور طالبی
صلوات

نام و نام خانوادگي:منصور طالبي

نام پدر:اصغر

تاريخ تولد:40/03/10

سن:27

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز عليا

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:43 روز

شغل:جوشكار

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:فرمانده دسته

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:67/03/4

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:76/04/13

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز منصور طالبي

نام پدر: اصغر                    محل و تاريخ تولد: رونيز 1340

سن: 27 سال                    تحصيلات: سوم دبيرستان

شغل: جوشكار                  وضعيت تاهل: متأهل، دو فرزند

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 31/1/67    

حضور در جبهه: 36 روز    مسؤوليت: فرمانده‌ي دسته           

تاريخ شهادت: 4/3/67        محل شهادت: شلمچه

محل دفن: رونيز 13/4/76

در آن سوي آسمان آشيان گزيده؛ جاويد مردي كه نام مباركش شهيد است و در سرزمين سينه‌اش شقايق‌ها عاشقانه خانه دارند …

«منصور» در روستايي زيبا پا به عالم ناسوت نهاد و زندگي پر از خير و بركت خود را آغاز كرد. از روزهاي كودكي به مسجد علاقمند گرديد و لحظات تابناك زندگي خود را با نماز و دعا دمساز كرد. تحصيلات را تا سال سوم دبيرستان ادامه داد و پس از آن به شغل «جوشكاري» روي آورد. سپس به سربازي رفت و بعد از انجام وظيفه، ازدواج نمود و تشكيل خانواده داد.

در روزهاي نويدبخش و پراميد انقلاب گرچه در روستا به سر مي‌برد ولي در شعار دادن و شعار نويسي با ديگر جوانان همكاري مي‌كرد و براي پيروزي دست به دعا برمي‌داشت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي به عضويت بسيج درآمد و با بسيج پيوندي بست زيبا و هميشگي. او هرگاه كه به مسجد مي‌رفت خود را معطّر مي‌ساخت و فرزند كوچكش را با خود مي‌برد و مي‌گفت: «اگر فرزندان را از كودكي به مسجد ببريد بزرگ هم كه شدند مسجد را ترك نمي‌كنند.»

همسرش مي‌گويد: «وي مردي مسؤوليت‌پذير بود و به دعاي توسل، كميل و … علاقه‌ي فراواني داشتند. در برخي اوقات به روستاي دهويه مي‌رفتند و در آن جا مراسم دعا برگزار مي‌كردند. ايشان در حل مشكلات ديگران پيش‌قدم بودند و اگر دو نفر بر اثر ناراحتي از هم جدا مي‌شدند، براي آشتي دادن آنها زودتر از ديگران اقدام مي‌كردند.»

زماني كه ايران اسلامي بر اثر جنگ تحميلي عرصه‌ي نبرد گرديد و جبهه پلي براي وصال شد، منصور از طريق بسيج به جبهه اعزام گرديد و در «عمليات بيت‌المقدس2» رشادت‌ها آفريد، به طوري كه همرزمش مي‌گويد:1 «عمليات بيت‌المقدس2 را با نبرد و حماسه‌آفريني خود رنگ ديگري بخشيد و فرماندهي منصور باعث آزادي ارتفاع كلاله و تپه‌ي مستقل شد.»

آن روز كه قصد عزيمت به جبهه نمود، چندين بار همسرش را قسم مي‌دهد و از او مي‌خواهد كه چنان چه در امر زندگي كوتاهي كرده، او را حلال نمايد. آن‌گاه خانه و كاشانه را به خدا مي‌سپارد و به سوي دشت لاله‌خيز «شلمچه» گام برمي‌دارد، در آن سرزمين بر اثر پاتك دشمن قطرات خونش كربلاي ايران را رنگين مي‌نمايد و او را به وصالي ابدي و پايدار دعوت مي‌نمايد.

1ـ حسين عبدي‌فرد

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان