چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e218

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e218

شادی روح شهید عزیز
محمدصادق صدیق
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدصادق صديق

نام پدر:ميرزامحمد

تاريخ تولد:43/07/11

سن:23

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ارتش

يگان:ت 88زرهي زاهدان

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:66/06/26

مکان شهادت:سومار

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدصادق صديق

نام پدر: ميرزامحمّد              محل و تاريخ تولد: استهبان 1343

سن: 23 سال                      تحصيلات: ديپلم

شغل: نظامي                      وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش      تاريخ شهادت: 26/6/66     

محل شهادت: سومار            محل دفن: استهبان

مردان آسماني قبل از آن كه به عالم خاك پا نهند، راه عروج به عالم والا را شناخته‌اند و نورانيّت را در غبار غم گرفته‌ي زمين مشاهده كرده اند…

در يكي از روزهاي زيباي بهار، كودكي ديده به دنيا گشود، كه فروغ چشمانش حكايت از صبح صادقي داشت كه او را به آينده‌اي بس تابناك پيوند مي‌داد. او در سايه‌سار رحمت الهي و مراقبت والدين رشد و نمو يافت. با ورود به مدرسه جاني تازه گرفت و در كلاس درس آموخت آنچه كه او را به سرمنزل عشق رهنمون مي‌شد. «محمّدصادق» پسري زرنگ و باهوش بود كه علاوه بر درس خواندن، در تعطيلات به نقاشي ساختمان مي‌پرداخت تا كار و تلاش از او مردي بسازد صبور و با استقامت. او كه سرزمين دلش از ياد خدا بهاري و سرسبز بود، به خواندن قرآن و دعا بسيار علاقه داشت؛ مخصوصاً به قرائت سوره‌ي انعام. به نماز جمعه اهميّت فراواني مي‌داد و سعي داشت كه نماز را با جماعت به جا آورد.

در روزهايي كه تاريكي طاغوت مجالي به روشنايي نمي‌داد و كسي را ياراي فرياد نبود، محمّدصادق با دوستان و همراهان انقلاب، چنان فرياد آزادي سر دادند كه بنـاي پوشالي كاخ ظلم فرو ريخت و با ورود حضرت امام(ره)، انقلاب به پيروزي دست يافت.

محمّدصادق پس از آن كه با تلاش و همّت بسيار موفق به كسب ديپلم شد، در آزمون دانشكده‌ي افسري شركت كرد. وي پس از قبولي در اين دانشكده مشغول به تحصيل شد. هنگامي كه تحصيلات را به پايان رساند؛ مرزهاي ايران بر اثر جنگ تحميلي به معركه‌ي خون و خطر تبديل شده بود و نغمه‌ «هاجَروُا»، جوانان پاك‌باخته را به سوي جبهه هدايت مي‌كرد؛ محمّدصادق نيز سر را به تيغ حادثه سپرد و دل را به ولايت.

او افسري فداكار بود كه چندين بار به جبهه اعزام شد و عاشقانه براي پيروزي دين حق جنگيد. يكبار نيز در اين راه مجروح شد تا سرانجام در جبهه‌ي خونبار «سومار» مزد جهاد و تلاش خود را دريافت كرد و براي هميشه ساكن كوي بهشت شد.

 

شعر شهدایی

صديق شهيد صادق باتقوا

پروازکنان کشيده پر از دنيا

کرد ارتش سرخ پيرهن رانيلی

کرده ست کتاب معرفت را انشا

شهيد محمدصادق صديق

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان