چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e214

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e214

شادی روح شهید عزیز
ابراهیم صالح اصطهباناتی
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابراهيم صالح اصطهباناتي

نام پدر:خليل

تاريخ تولد:42/07/1

سن:23

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 4

مدت حضور:690 روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:فرمانده دسته

تعداد دفعات اعزام:8

تاريخ شهادت:65/10/4

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:75/11/19

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابراهيم صالح اصطهباناتي

نام پدر: خليل                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1342

سن: 23 سال                      تحصيلات: سوم دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج    حضور در جبهه: 690 روز

مسؤوليت: فرمانده‌ي دسته  مجروحيت: تركش در شانه

تاريخ شهادت: 4/10/65      محل دفن: استهبان 19/11/75

آن گاه كه هوا رو به سردي مي‌گراييد و برگهاي زرد، پيام‌آور خزان بودند، چهره‌ي زيباي «ابراهيم» چون شكوفه‌هاي بهاري شكفته شد و خانه‌ي كوچكشان را گرمي و صفا بخشيد. روزگار سپري شد و او نيز بزرگ. چون قدم به هفتمين سال زندگي گذاشت به مدرسه رفت و در فراگيري علم كوشيد. چهره‌اي خندان و شاداب داشت و چشماني غرق در نجابت. در كنار تحصيل با برادر بزرگترش (سردار شهيد حاج محمّد صالح) در كوره‌هاي آجرپزي كار مي‌كرد تا بدين وسيله در بردن بار زندگي پدر را ياري دهد.

آن روز كه مردان آزادي طلب، جهت سرنگوني رژيم طاغوت به خيابانها آمدند،  با ديگران همگام شد و خواستار آزادي، و چون امام به ايران آمد، هماي سعادت بر ايران سايه افكند و آفتاب آزادي طلوع كرد. «ابراهيم» بسيجي بود و مطيع امر امام و تا آخرين لحظه‌ي زندگي از فرمان او سرپيچي نكرد. در مدرسه به تشكيل انجمن اسلامي همّت گماشت و در اين راستا تلاشهاي زيادي نمود. در جلسات استاد شهيد «حجه الاسلام شيخ احمد فقيهي» حضوري مداوم داشت و در مراسم سوگواري ائمه اطهار نيز همچنين. به واجبات بسيار اهميت مي‌داد،بخصوص به روزه و نماز جماعت. عشق به محبوب چنان در تاروپود وجودش لانه كرده بود كه شبهاي سرد مهتابي، زيباترين لحظات راز و نياز با خدا برايش بود. بسيار عادل بود و در همه‌ي امور اجتماعي براي قانون احترام قايل بود و هرگز از درد جامعه غافل نماند.

«ابراهيم» در دبيرستان، مشغول به تحصيل بود كه نداي امام   خميني(ره) جهت دفاع از مرزهاي ايران، او را نگران كرد و آشفته؛ كيف و كتاب را به گوشه‌اي نهاد، لباس رزم بر تن كرد و رهسپار گرديد. از همان اوايل جنگ كه پايش به جبهه باز شد در اكثر عملياتها حضور داشت. در جبهه هر مسؤوليتي را با آغوش باز مي‌پذيرفت و آن را با شايستگي تمام به پايان مي‌رسانيد. بارها مجروح گشت و پيكرش رنگ شقايق به خود گرفت.

در آخرين عملياتي كه شركت نمود «عمليات كربلاي 4» بود كه فرماندهي يك دسته از «گردان فجر» را نيز به عهده داشت. با دلي لبريز از اميد، با ديگر همرزمان به پيش تاخت و چون كوهي راسخ، سدّ راه دشمن شد، تا بالاخره او كه سالها در عطش فراق مي‌سوخت با آب اروند رود وضو گرفت و سر به سجده‌ي وصال نهاد و ده سال پيكرش در ديار غربت باقي ماند.

 

شعر شهدایی

صالح ز می ناب خمار آمده است

بر ساحل اروندکنار آمده است

از سينة او شعلة عشقی پيداست

زين روست که همچنان شرار آمده است

شهيد ابراهيم صالح

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان