چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e213

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e213

شادی روح شهید عزیز
جلیل صادقی فرد
صلوات

نام و نام خانوادگي:جليل صادقي فرد

نام پدر:غلامرضا

تاريخ تولد:24/00/00

سن:41

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 19 فجر

عمليات:*****

مدت حضور: روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:ششم ابتدايي قديم

مسئوليت:فرمانده گروهان

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:65/07/25

مکان شهادت:جزيره مجنون

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به گردن

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز جليل صادقي فرد

        به نام خدا سخن را آغاز مي كنم، آن خداي رازها، آن خداي كريم و رحيم، آن خدايي كه به هركس هر چه بخواهد مي دهد، به نام خدايي كه رسوا كننده‌ي كافران و منافقان است، آن خدايي كه يار مظـلومان است. خودش حق است و محافـظ حق است، به نام آن محبـوبي كه ما را در دين خود قرار داد و در مذهب ائمه(ع) وارد نمود. به نام پروردگاري كه ما را خلق نمود و روزي داد و براي هدايتمان رسولاني فرستاد و در اين زمان از تاريخ كه جهانيان از دست كافران و ظالمان و از خدا بي خبران به ستوه آمده‌اند، براي راهنمايي، روح الله را فرستاد. خميـني كبير نايب ولـي عصر(عج) تا از وجـود پر بركـتش استفاده و راه سعادت را پيدا كنيم و با رهبري پيامبرگونه‌اش از زير بار سلطه‌ي ستمگران نجات يابيم.

      بارالها، اهمّيت اين انقلاب بزرگ و رهبر انقلاب را به ما بفهمان و ما را موفّق بدار تا در برابر همه‌ي نعمت‌ها، به خصوص نعمت امام و انقلاب تو را شكرگزار باشيم. بار الها تو را شكر مي گوييم و سپاسگذاريم كه ما را در زمان نايب حضرت مهدي(عج)، حيات و زندگي دادي تا راه حق از باطل را بشناسيم و پيرويش كنيم.

بار الها، به امام عزيز ما طول عمر عنايت كن و تا ظهور ولي امر، در كنار آن حضرت براي خدمت به اسلام و نجات محرومين او را زنده دار، خدايا به رزمندگان ما توانايي و قدرت ده تا با رهبري امام و قائد اعظم، ابراهيم زمان، خميني كبير جهان را براي ظهور مهدي(عج) تو آماده كند و پوزه‌ي كافران را به خاك سياه بمالد. خدايا، دعاهاي ما را قبول و حاجت‌هاي ما روا، ما را در آخرت آبرومند كن و با پيامبران و اوليا و مقربين درگاهت و خوبان پيشگاهت و فرشتگان و دوستان و عاشقان همنشين ساز.

 اما اگر شهيد شدم و جسد مرا به دست آورديد مرا در شيراز يا قم يا مشهد خاك كنيد، اما به واسطه‌ي اين‌كه قبرم براي خانواده‌ام و بستگان و دوستانم نزديـك باشد شيراز بهتر است.

 من مدتي به عنوان مأمور از آموزش و پرورش در بسيج از طريق سپاه پاسداران خدمت مي كردم و به ياري خداوند كارهاي زياد و فعاليت‌هاي بسيار كرديم و دست از همه‌ي كسانم بريدم، تا شايد خدمتي به انقلاب كنيم و اين وصيت‌نامه را با خون دل نوشتم. و در آخر وصيت‌نامه‌ام با خون خود امضا كرده‌ام و به مردم دنيا اعلام مي دارم كه اين انقلاب و رهبرش تا ظهورمهدي موعود(عج) به كار خود ادامه مي دهد.

      و كـوردلان بداننـد كه امـام ما زنـده خـواهنـد ماند و ايـن فكـرهاي بـد را ازسـر خـود دور كنند و هرگز نمي توانند جلوي اين انقلاب خدايي را بگيرند و ان شاالله به دست تواناي فرزند فاطمه، مهدي صاحب الزمان(عج) دنيا را آباد و محرومين نجات و كافران و ظالمان نابود خواهند شد تا ديگر در دنيا ظلمي نباشد و باز بگويم كه در صدر اسلام جمله‌ي «قولوا لا اله الا الله تفلحوا» از حلقوم پاك رسول الله بيرون آمد و هر كس پذيرفت سعادتمند شد و امروز با نداي حق طلبي امام و پيشواي ما خميني عزيز اين جمله تكرار مي شود كه خوشا به حال پيروانش و واي به حال آنان كه اطاعت نكردند، به غضب الهي دچار خواهند شد و پيروزند آنان كه با دل و جان امر مولاي خود را قبول كردند.

      ديگر وقت عزيزتان رانمي‌گيرم و اميدوارم كه مرا حلال كنيد و اگر بدي ازمن ديديد من را ببخشيد و از خانواده‌ام و بستگانم و دوستانم مي خواهم كه براي من گريه نكنيد و خوشحال باشيد چون دشمنان خوشحال مي‌شوند و صبر كنيد و خواهران زينب وار باشيد و برادران استقامت كنيد.

 به اميد پيروزي حق بر باطل و ظهور حجه ابن الحسن العسكري(عج) به زودي.        ان شاالله.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي، خميني رانگهدار.

                                                                                                                                     سرباز امام زمان

                                                                                              جليل صادقي فرد

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز جليل صادقي‌فرد

نام پدر: غلامرضا                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1324

سن: 41 سال                        تحصيلات: ششم ابتدايي

شغل: آزاد                            وضعيت تاهل:متأهل،شش فرزند

ارگان اعزام كننده: بسيج         تاريخ اولين اعزام: 9/8/60

مسؤوليت:فرمانده‌ي گروهان   تاريخ شهادت: 25/7/65

محل شهادت: جزيره مجنون     محل دفن: شيراز

«اي خدا، اي نهايت آرزوهايم، اي زيباترين مطلوبم. اينك، با بالهاي تواضع به بارگاه تو بازگشته‌ام و پيشاني خشوع و خواري را بر بارگاه قدرتت نهاده‌ام، خدايا تو پناهم ده، تو مرا درياب »1

الهي عاشقان را درياب كه اين ناله‌ي جانسوز از دلي برخاسته كه روزها را با عطش فراق تو با سختي به سر آورده و بي‌تابي لحظه‌ها را با ناشكيبي سپري كرده است و آنچه كه بر آن مباهات ورزيده، افتخاري سربازي امام زمان(عج) بوده و به آن دل خوش داشته است.

«جليل» مردي بود از تبار شقايق‌هاي داغدار كه از نگاه همسرش، فردي مؤمن و متعهد بود كه نماز شب را ترك نمي‌كرد، به نماز جماعت علاقه‌مند بود و در مسجد به ديگران درس قرآن مي‌داد. پشتيبان ولايت فقيه بود و هميشه مي‌گفت: «كارها را براي رضاي خدا انجام دهيد.»

به مطالعه‌ي كتب مختلف عشق مي‌ورزيد و دست نوشته‌هاي زيادي از او در زمينه‌هاي مختلفي از جمله بعثت پيامبر، بسيج، راه وصال به خدا و غيره به جا مانده است. آنچه كه باعث ناراحتي شديد او مي‌شد، سهل‌انگاري و سبك شمردن نماز بود كه دائماً اين مسألـه را

به فرزندانش تذكر مي‌داد.

پس از پيروزي انقلاب اسلامي و با تشكيل بسيج مستضعفين، مخلصانه وارد اين نهاد مقدس شد، مسؤوليت‌هاي مختلفي را عهده‌دار گرديد، براي ايجاد امنيت شب و روز نداشت، در اعزام نيرو به جبهه از هيچ‌گونه تلاشي دريغ نورزيد و براي برپايي اهداف عالي حضرت امام(ره)، خود را وقف اسلام و انقلاب نمود.

جنگ تحميلي او را پروانه‌وار به دنبال شمع وجود عاشقان كشاند و راهي جبهه‌ها كرد. روزهاي زيادي در جبهه بود و به دفاع از ناموس وطن پرداخت تا سرانجام در «جزيره‌ي مجنون» در حالي كه گروهاني از رزمندگان را فرماندهي مي‌كرد به نداي «فَادْخُلي في عِبادي» لبيك گفت و در حريم «وَادْخُلي جَنّتي» به كمال هستي دست يافت.

  1. گزيده‌اي از دست نوشته‌هاي شهيد صادقي فرد

 

شعر شهدایی

پاسدار شهيد صادقی فرد آمد

از قطرة خون او دوصد مرد آمد

ثبت است به لوح سرخ ايران نامش

چون کودک او دلش ز غم درد آمد

شهيد جليل صادقی فرد

آثار

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان